The 7th Citadel

Post-apo fantasy nástupce 7th Continent by měl dorazit během září na Kickstarter.

https://www.kickstarter.com/projects/seriouspoulp/the-7th-citadel-explore-build-you-are-the-hero
7.9.2020 10:30:25 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Zde je popis některých základních aspektů a mechanik:
https://boardgamegeek.com/thread/2495233/adventurers-guide-chapter-1-new-game-new-universe
https://boardgamegeek.com/thread/2497118/adventurers-guide-chapter-2-less-survival-more-adv

Oproti 7th Continent (kde si příběh tvoří hráči průzkumem) zde bude více příběhového skriptu (více textů, rozhodování na kartičkách, nějaká kniha příběhů) a bude se také méně umírat...

7.9.2020 11:10:14

...
No, jsem na to zvědav.
7th Continent jsem si půjčil a s manželkou jsme odehráli během 14 dní 3 kledby (na 4. už nebyla ani chuť ani energie).
Připadlo nám, že se to dosti opakuje a zvládnout kledbu na poprvé, kdy není člověk připraven na to, že vyhází z balíčku najednou třeba 15 karet, protože se to po něm prostě chce, dokáže zaskočit.

--------------------------------------------------
No Game - No Life

7.9.2020 11:22:31

speet
14 dní jsem jedl svíčkovou a pak už jsem jí ani nemohl vidět...

Tohle je hra, co se nesmí takle na začátku přepálit. Je primárně o průzkumu a když jednou prozkoumáš ten ostrov, máš prakticky hotovo Proto je potřeba to trochu rozložit, aby člověk tu mapu alespoň lehce pozapomněl.

Ale k tématu, 7 citadel je v hledáčku a pokud si za to neřeknou nějakej uplnej nesmysl, tak do toho jdu.

10.9.2020 09:07:54 | Upraveno autorem (porovnej)

7th Citadel
Ja se na tu kampan tesim jak maly kluk :-D snad si pak budu uzivat i samotnou hru.

10.9.2020 13:46:05 | Upraveno autorem (porovnej)

7th Citadel
Taky se nemůžu dočkat. Kontinent je pro mě osobně naprosto nejlepší solo hra pro dlouhé zimní večery. Nedá se hrát dlouhodobě a opakovaně (pak mě začne štvát grind lovení a opakování začátečních kroků) ale na jednorázové dohrání jedné kletby třeba v rámci tří večerů po sobě a pak měsíc až dva pauza je to naprosto nepřekonatelný zážitek. Baví mě se vracet k nakreslené mapě, koumat která místa by mohla být relevantní pro novou kletbu a procházet své "cestovní poznámky" s nápovědou. 7 kleteb odehráno, 5 zbývá. To při mém tempu tak akorát vyjde na vystřídání Citadelou :)

Tentokrát půjdu hned do all-in, ať pak nemusím doobjednávat rozšíření zvlášť s další vlnou.

10.9.2020 14:02:05

7th Citadel
Tak kontinent je úplný vrchol. Pro mě nedostižná hra i přes problémy s grinděním, kterým se zdá se nevyhnul ani jeho kopírka Tainted Grail. Z toho co tvůrci naznačují se u Citadely poučili, takže věřím že to bude neméně super než předchůdce. Max pledge je po zkušenostech s kontinenem jasná věc. Když teď začíná KS, kdy myslíte, že to bude dostupné?

10.9.2020 14:45:13

dostupnost
Official kickstarter date: 22 september
Zrovna tahle firma nemá s plánováním a produkcí problémy, takže věřím, že pokud do toho nehodí vidle covid, mohlo by to být do roka a do dne.

10.9.2020 14:52:12

produkce
Tak první KS se opozdil z října 2016 na srpen 2017
Druhý - slíbeno na řijen 2018 - doručení konec června 2019
Jako lepší se, nicméně bude to do roka, dne a asi 9 měsíců (když vše půjde dobře):-)

11.9.2020 11:37:30 | Upraveno autorem (porovnej)

produkce
Serious Poulp patří v tomhle oboru rozhodně k těm spolehlivějším. Citadela jde už do samotného startu kampaně v (imho) lepším stavu, než je leckerá KS hra půl roku po vydání ;) Přiznávám, že ze mě částečně mluví hype, ale po X projektech za poslední dva roky, z nichž většina buď pohořela, nebo skončila naprostým průserem, vzpomínám na Kontinent fakt s láskou a vřelostí :D

11.9.2020 12:00:59

7th Citadel
dlouho jsem uvazoval o 7th Continent, kdyz bylo druhe kolo KS, ale nakonec jsem to vynechal, protoze jsem naznal, ze bych to hral akorat solo

ale kdyz oznamili, ze delaji 7th Citadel, tak to u mne okamzite slo do kategorie must-have, proste fantasy setting me mnohem vic oslovil a taky doufam, ze hra samotna se posune o kousek dal

@Dansemacabre: asi backujeme dost rozdilne KS :), z mych 13 dodanych mely ty 2 nejhorsi 9 mesicu zpozdeni, ten zbytek je potom pulka vcas (do 1 mesice zpozdeni) a pulka 3-6 mesicu zpozdeni, z tech zatim nedodanych ma pouze 1 nabehnuto na 9 a vice mesicu
v tomto ohledu mi Serious Pulp neprijde jako z tech nejspolehlivejsich :D

11.9.2020 15:37:33

7thC KS
https://www.kickstarter.com/projects/seriouspoulp/the-7th-citadel-explore-build-you-are-the-hero

..tak a kazdy pekne skontrolovat kreditku :]]

14.9.2020 16:19:36

Těším se moc :)
Akorát uvidím cenu. Dost se mi to sešlo. Tainted Grail v CZ asi bude muset nejspíše počkat – doufám, že se nevyprodá moc rychle...

15.9.2020 10:17:26

Průvodce dobrodruha

Kdo by měl zájem o amatérsky přeložené informace od vydavatelství před začátkem kampaně na Kickstarteru:
https://www.deskozona.cz/groups/the-7th-citadel/forum/topic/pruvodce-dobrodruha-info-od-vyvojaru-cesky/

A k tomu jeden dotaz. Máte nějaký hrubý odhad, na kolik by hra mohla vyjít, případně kolik byste byli ochotni do hry investovat?

19.9.2020 14:30:04

odhad ceny
No, The 7th Continet vyšel s poštovným cca 3 tisíce, jestli se nepletu. WGUMCD si myslím, že nebylo o moc méně, ale asi to naskočilo s poštovným. Podle KS to bylo zhruba 90 a 75 EUR... :/
Takže počítám, že po aktuální inflaci ty 3 tisíce (těch 80 až 100 "Jurů"). Ale třeba budu příjemně překvapený.

20.9.2020 20:20:12

odhad
Základ odhaduji na 85-100 Eur, All-in 150-200 Eur+poštovné

20.9.2020 22:23:04

KS už běží!
Je to úleva a zároveň trošku zklamání, protože jediné co se dá pledgnout je "collectors box" za 69 EUR a nejsou žádné add-ony. Ale vypadá to našláple (a hlavně levně) i takhle v té základní verzi.

22.9.2020 19:43:26

...

Za mne je trošku zklamání datum doručení.

22.9.2020 19:46:53

poštovné
Mě děsí cena shippingu. Snad půjde hromadný pledge a ušetří se trochu.
--------------------------------------------------
No Game - No Life

22.9.2020 19:52:57

Poštovné
Jsme zase v té dražší skupině. 25 - 35 euro. Ale je možno vzít v rámci 1 pledge až 3 kopie, ta druhá a třetí mají 50% slevu na poštovné.
Je zde někdo z Olomoucka, kdo by o to měl zájem ? Mohl bych to zorganizovat já, nebo se klidně můžu k někomu přidat pokud byste sháněli druhého a třetího...

22.9.2020 19:56:02

Poštovné
Poštovné je raketa, nejlepší bude multi pledge a asi ho vezmu přes německou adresu takže by poštovné na jednoho mohlo vyjít na 10-12 EUR + cca 150 Kč doprava v CZ.

You will be able to order up to 3 copies of the game, and you will receive all unlocked Stretch Goals with each copy. In areas 1, 2 and 3, you will also receive a 50% discount on shipping for each additional copy after your first!

22.9.2020 19:58:49 | Upraveno autorem (porovnej)

poštovné
Za mne Praha - Hradec - Trutnov, rád se k někomu přidám, nebo k sobě přiberu další 2 :)

--------------------------------------------------
No Game - No Life

22.9.2020 19:59:16

gahli
S tou německou adresou je to dobrý nápad, máš virtuální na mailbox.de nebo fyzickou u někoho ? Přes mailbox si občas nechám poslat něco z ebay, ale kickstarter jsem na něj teda ještě nebral...

22.9.2020 20:07:37

MikeDundee
Mám na znemecka.eu a zatím vždy dorazilo vše na pohodu, ale KS jsem přes ně taky ještě nebral. Jinak jen pro představu jsem Kadaň - Chomutov a okolí.

22.9.2020 20:09:49 | Upraveno autorem (porovnej)

poštovné
Poštovné je úplně stejné jako v jejich předešlých kampaních. Cena je jinak fajn, nicméně během kampaně přibudou add-ony a All-in pledge (na BGG se dá o All-in soutěžit). Datum je sice daleko, ale aspoň je blízké realitě, kdyby napsali příští rok, tak by jim to stejně nikdo informovaný nevěřil.

22.9.2020 21:08:28

poštovné
Není to zas tak strašné, když uvážím že to bude 6kg box. Společný pledge nebo posílání do Německa kvůli ušetřeným 300,- (a pak dát stejně 150,- za poštu) se zas tolik nevyplatí, aby to vyvážilo riziko a dodatečné starosti s tím.

22.9.2020 22:09:11

Vybíráme z Bazaru

T.I.M.E Stories - Případ Marcy CZ (rozšíření)
T.I.M.E Stories - Případ Marcy CZ (rozšíření)
Akt. cena: 2 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas