Shogun & Wallenstein + Deluxe Upgrade Kits

https://www.kickstarter.com/projects/1082720051/shogun-and-wallenstein-deluxe-upgrade-kits?ref=user_menu


Tak sa nám tu po rokoch vrátila jedna rokmi a hráčmi overená klasika. Teda vlastne dve.

Euro mechaniky v kombinácii s area control a ku tomu ešte súboje, ktoré sú reprezentované cez cube tower.

Myslím, že si zopár ostrieľaných hráčov rado zaspomína.

teraz je v ponuke opäť big box so 4 rozšíreniami pre obe varianty, a ku tomu ešte deluxe komponenty, minimálne budovy kvôli prehľadnosti a žetóny hru príjemne skrášlia. A pevnejší materiál dice toweru tiež poteší. Kovové mince sú dne tiež už štandardom.

Všetko toto ale niečo stojí, a to 110€ + poštovné 15-20€.

Tak, svižná hra vhodná pre tri až 5 hráčov, je už dnes prekonaná alebo je ešte stále vernou klasikou, ktorá nesklame?

A tiež som zvedavý, ktorá z dvojice hier vás viac láka, či kvôli téme, alebo kvôli rozloženiu mapy? Shogun má dokonca mapy dve, jedna je viac prepojená cez vodu.

Som zvedavý na názory, aj po toľkých rokoch sa u nás v CZ/SK komunite nenachádza veľa informácii, ktoré by hráčom priblížili obe hry.

23.4.2020 17:33:06

KS
Sam jsem se na to dival, ze bych jednu z nich poridil, ani jednu jsem nikdy nehral. Podle ruznych komentaru je herne lepsi Wallenstein ale graficky Shogun. Pokud se rozhoupam, tak asi zvolim Wallenstein.

23.4.2020 18:44:42

...
No ja predbežne zvažujem bundle obidvoch, nemusím aspoň riešiť early bird :) A to som sa chcel tento rok v KS krotiť ale nejak sa nedarí...

23.4.2020 23:25:01

Wallenstein?
Asi jsem nejak zaspal, ale zatimco Shoguna povazuji za klasiku (mam doma base game a je super), tak Wallenstein je pro me uplne neznama. Takze dve otazky: 1) Muze vubec nekdo dat prednost Wallensteinovi? I podle rankingu je Shogun zretelne vejs... 2) Ma smysl brat bundle obou her (uzivi se obe, jsou fakt tak ruzne, ze to stoji za +100€)?

24.4.2020 21:38:52

jps

Wallenstein
Pokud by tu byl někdo z Brna a okolí, kdo chce brát Shoguna, tak bych se přidal a vzal si Wallensteina (v globálu to na jednoho vyjde levněji než Early).

1.5.2020 10:35:23

Vybíráme z Bazaru

Na vlnách neznáma - zábava pro 3-7 hráčů ve fólii
Na vlnách neznáma - zábava pro 3-7 hráčů ve fólii
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas