Roll Player Adventures

Roll Player střížený gamebookem...
https://www.kickstarter.com/projects/1152516291/roll-player-adventures

Kooperativní příběhovka, 12 dobrodružství pro 1-4 hráče, 100$ základ, 135$ s rozšířením. Nezávislé na původní hře, ale půjde z ní vzít vygenerovaná postava.

Myslíte, že to vydají rexhry, když už vydávají původní Roll Player? Tohle je ale přece jen dost jiné a jednu příběhovku už připravují (Near and Far)...
23.6.2020 19:58:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Roll Player universum
Musim se přiznat, že i když vládnu angličtionu, hrozně nerad překládám spatra. Je to lámaná čeština a člověk moc ani nevnímá, co říká. Gloomhaven je pro mě tak docela dějově rozbitá série náhodných scénářů. Proto doufám, že to kluci přeloží. Jinak do toho nejdu. :D

23.6.2020 21:19:51

KS
Za mě backnuto (#15), i když teda nad dopravou trochu pláču (CZ:$40, SK: $35). Ale třeba FH má dopravu $28, avšak k tomu navíc DPH.

Osobně tomu česky moc nevěřím, ale jestli, tak nejspíš nejdříve za 2 roky, protože na tohle je potřeba mít i Fiends & Familiars - aspoň pro ty, kteří si chtějí napřed svého hrdinu vytvořit. ;-) Velikostně (a cenově) to pak bude asi odpovídat TG nebo spíš GH.

23.6.2020 22:10:53

Rád bych

Mám vše od Roll playera rozšíření, insert, playmat

Ale přes 3k se mi za to nechce dávat :-(

24.6.2020 01:58:16

pteryx
Jo, je to hodně. Osobně se trochu bojím, že to je teď dost trend, ostatně už dlouho jsem neviděl KS pod 2000 (když nepočítám Railroad Ink).

Když si ale spočítám, kolik mě stály dohromady všechny ty věci na Roll Playera - základ, MM, FF (big box), proma, playmat, dice tower atd., rozhodně to nebude levnější než Adventures. :D

24.6.2020 09:55:51

prázdný KS
Přijde mi to strašně prázdné, s tou cenovkou to bije do očí. Nechápu, jak to může vážit 10kg (viz FAQ) - nejsou tam žádné miniatury, jen 12 sešítků s příběhem, 6 map, cca 500 karet, 50kostek a 150 žetonů. To budou používat asi hodně težký papír nebo ty mince budou z pravého zlata...

24.6.2020 22:17:38

Umma
Gloomhaven taky váží 10 kg a figurky to rozhodně nědedělaj.

24.6.2020 23:17:56

Váha
Ptal jsem se na to, co tam tolik váží, že jediné, co tam vidím potenciálně těžkého jsou ty knížečky, dostalo se mi několik odpovědí od tvůrců nebo spolupracovníků:

Calling them "small booklets" would be rather misleading. They appear to be close to A4 paper size (or since ThunderWorks are American then it would be close to 11" x 8.5").
... As mentioned above, paper is heavy compared to plastics, those Storybook are a solid lump of wood inside the game box.
... I'm doing the graphic design for the books and I can tell that there are adventures with more than 50 pages already and I'm only on book 5. I believe theres more than 400.000 words in total on this game. Maybe that helps have an idea of how big the game is?

Jo a těch 10kg je i s tím rozšířením, tam jsou i daší sešity...

Jinak mně se to líbí, pěkná příběhová rodinná hra, texty jsou zajímavé, příběhu dost, soudě dle toho hodinového videa s gameplay. Původní roll player mě nechává chladným, ale jeho mechaniky v kombinaci s příběhem mi přijdou zajímavé. Asi i půjdu do té anglické verze, říkám si, že by to mohla být hravá forma výuky angličtiny pro starší děti. Jen to poštovné mě sejří - proč spadáme do nejdražšího pásma... ? Tady už musí nějak započítávat DPH do poštovného, ale přesto - proč to mají vždy němci o tolik levnější ?

25.6.2020 08:22:01 | Upraveno autorem (porovnej)

srovnání
Havelock: Jasně, ale tady není ani moc toho kartonu:-) Pokud se podívám na obsah krabice GH a tohoto, tak vidím podstatný rozdíl, ty ne?

Slova na stránkách moc těžká nejsou, 400000 slov mě moc nedojímá. Schválně jsem vážil A4 komiks, co má 85 stránek, váží 260g.
V poštovném je započítáno DPH, proto je tak vysoko, viz jejich FAQ.
Zkusím si to na Tabletopii, jestli tam není nějaký zázračný mechanismus, který by trochu ospravedlnil tu cenovku, ale asi to pořád budu vnímat jako cashgrab.
Jako rodinná hra s angličtinou mi je mnohem sympatičtější https://www.kickstarter.com/projects/anecdote-games/unlikely-heroes-vikings-cowboys-and-pharaohs.
Nebo pokud mi nevadí cenovka, tak se dá ještě vzít Arkeis za 138 Eur s oběma expanzemi a poštovným. A budu mít fakt krásnou hru.

25.6.2020 16:14:18

váha
Hodil jsem svůj Roll Player komplet (mám vše v big boxu až na pár promo karet) na váhu a ukazuje to 4 kg, téměř přesně.

Tady ale nejsou žádný ty story booky, který podle mě budou vážit asi jako roční sbírka nějakýho časáku. Obyč papír váží 80 g/m2, což vychází na 2,5 kg při 500 listech v balíku. Tenhle papír bude vážit minimálně dvakrát tolik, což znamená, že každých 100 listů váží cca 1 kg. Jestli má každý z těch 12 dobrodružství 32 stránek, je to 192 listů, tedy 2 kg jenom za tohle. ;-)

25.6.2020 17:19:35

StaniKubi
A kompletní Roll Player má srovnatelně, ne-li váhově více obsahu. Ale tady se v zásadě nejedná o váhu (i když se k 10 kg ani zdaleka nedokážu dopočítat) - za 140 USD (bez expanze) tam toho opravdu není moc. Jsou to glorifikované gamebooky s vedlejšími komponenty, což je z mého pohledu spíše minus, jelikož to pak není moc cestovní. Za tuhle cenu si mohu pořídit celou sérii kooperativních gamebooků Bloodsword a další moderní počiny jako Malice from the Middle Vale, A Road Less Traveled, atd. a ještě mi zbyde:-)

25.6.2020 21:27:13

Provázanost
Na KS jsou zajímavé určité provázanosti mezi vydavateli. V posledním update Isofarian Guard zmínili, že najímají 2 spisovatele (se zajímavými životopisy, žádní amatéři), kteří zároveň píší příběh pro Roll Player Adventures. Jsem zvědav na výsledek, ale střípky, které prosakují z příběhu obou her, jsou dostatečně poutavé...

29.6.2020 09:18:59

Poštovné
Herdek, většině států evropské unie snížili poštovné, včetně Slovenska - mají to teď za 30$. My jsme "zbytek EU" a máme to za 40$. Proč ? To už je druhý kickstarter kde jsem viděl, že poštovné na Slovensko bylo levnější než k nám... To má Slovensko nějakou nižší sazbu DPH nebo objem přepravy zboží na Slovensko je vyšší než k nám, takže si může přepravní společnost dovolit snížit sazby... ? (hmmh to se mi moc nezdá...), nebo to má něco společného s eurozónou... ?

3.7.2020 22:06:10

Re-seller
https://www.thunderworksgames.com/rparetailer.html

Roll Player Adventures [$119.95 MSRP]: $60 / copy
Roll Player Adventures: Nefras’s Judgement Expansion [$44.95 MSRP] $22.50 / copy

MINIMUM ORDER QUANTITIES
4 copies of Roll Player Adventures
2 copies of Nefras’s Judgement Expansion

To už je cena, za co bych to koupil :) Jako bylo by to fajn vyzkoušet a ještě lepší kdyby to vyšlo v CZ, ale jak zde někdo napsal, to když vyjde tak to bude za dlouho....

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zombicide: Černý mor | Dice Throne: Season Two | Munchkin | Decrypto | Sagrada | Cartographers | Šerif z Nottinghamu + Merry men | Troll | Loony Quest | One Night Ultimate Werewolf | Dungeon Mayhem | Hrdina v Kostce: Bestiář | The Grimm Forest CZ !

3.7.2020 23:10:50

MistrYpislon
Hmmm, to je hodně zajímavé, kdyby zde byl někdo, kdo by to byl schopen zařídit, tak bych se taky přidal...

3.7.2020 23:18:52

Tlama Games
Psal jsem do Tlamy a prý zvažují pár kopií sehnat, tak třeba to bude právě z tohoto zdroje :)

4.7.2020 06:25:52

Tak poštovné pro nás je také 30$ :-)
Po včerejším update, kde slibovali nižší poštovné jen pro určité státy EU jsem jim psal co Česká republika a ještě někdo co Dánsko. A ejhle, dnes vidím, že přepsali sekci ohledně poštovného - zrušili vybrané státy EU a "Rest of EU" a nahradili to za obecné EU za 30$.

4.7.2020 11:48:34

Tlama
Pokud to Tlama bude mít, tak si to určitě sežene za velkoobchodní cenu a prodá za maloobchodní, musí z něčeho žít:-)

4.7.2020 17:18:38

Vybíráme z Bazaru

Halfling Feast (EN)
Halfling Feast (EN)
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas