OrcQuest WarPath : Resurrection

Ode dneška běží kampaň na OrcQuest WarPath : Resurrection, která nebyla pod prvním kickstarterem z roku 2018 dodána a tvůrce koupil Monolith. Jde tedy de fakto o reprint již hotové /vyvinuté hry. A pokud bude zafinancována tahle kampaň, tak bych se už nebál, že nebude dodané.

odkaz na kampań:

https://www.kickstarter.com/projects/806316071/orcquest-warpath-resurrection?ref=ksr_email_user_watched_project_launched

Kooperativní dungeon crawler pro 1-6 lidí, na výběr jen Angličtina a Francouzština. Trvání kampaně jen 8 dní, EB není, je tam jen jedna pledge za 135 EUR. V ní jsou obsažené jak SG z původní kampaně, tak i všechny expanze.

Doručení by mělo být do 10 měsíců po skončení kampaně, cíl je 200k EUR.

Poštovné je docela palba, pro náš region je 39-48 EUR / zjevně se chtějí sichrovat podle aktuální ceny při otevření PM pro konkrétní zemi/ a bude i doplatek DPH.

Tím pádem reálně počítejme cca 220 EUR za hru i s dopravou a DPH.

Věc jiná, toho obsahu je tam opravdu hodně a jde de fakto o all-in původního prvního KS, který  stál sám o sobě bez pošty 199 EUR, ale v cenách roku 2018!.

 

Stávajícím backerům z 1. kampaně bude doručeno podle původní kampaně, pokud zaplatí poštovné a kampaň bude zafinancovaná (což bude..).

 

10.1.2023 19:24:10

Vypada to zajimave a celkem i levne. Mozna by to mohlo dojit i driv nez zaklinac :-D

10.1.2023 19:42:41

Vypada to skvěle, bohuzel angličtina, na takové hry s příběhem je proste klíčový znát přesně o co jde (žádná rubacka jak zombicide), Škoda ze to nikdo neprelozi buď tu nebo vydavatelství ale pokud se nepletu mobilitu ještě nic nevydal tu v cz

Jeff

10.1.2023 22:53:45

*monolith

Jeff

10.1.2023 22:54:17

Tak právě bylo zafinancováno - 200.000 eur. 

Po nedávných debaklech ve světě crowdfundingu (podhodnocené částky) je ovšem otázka, jestli Monolith nečekal trochu větší zájem. Řekněme, že do konce kampaně vyberou 500.000 eur - bude to ovšem stačit na vyrobení her pro backery z 1. kampaně ? Tedy vývoj hry mají zdarma, optimalizovali množství produktů (budou vyrábět jen 2 krabice), v PM budou backeři dodatečně platit DPH (původním backerům pomocí nějakých finančních kliček zajistili, že DPH platit nemusí), cena dopravy je také asi reálná… Tak doufejme že se jim to stále vyplatí a hry se všichni dočkáme. 

Neznáme detaily, ale možná že původní vydavatel Maze Games také něco přispěje na výrobu, alespoň částí z tehdy vybrané částky…

12.1.2023 09:52:19 | Upraveno autorem (porovnej)

@MikeDundee Myslím, že jsem tam někde četl, že by problém být neměl. Hlavně mají vše vyvinuté a hlavně mají hotové formy pro miniatury, což je hodně drahá položka.

Je fakt, že dost možná čekali větší sukces, ale vem si..zatím je 2100 lidí nových / i když skoro 600 jich je za dolar/, k tomu si připočti cca 2300 původních backerů - ti jim doplatí poštu (za mě zcela fair enough). I když musí někteří brečet, když vidí, za kolik se to dá tedka koupit, kolik zaplatili oni a ještě musí dosypat další peníze, které jim visely v luftě. 

Já to furt zvažuju, ale počty her doma a na cestě jsou velké, ohráli bychom to ve skupině vůbec? Nemyslím si. A skříně opravdu už nejsou nafukovací…

I když ten koncept je fakt hodně zajímavý a poměr cena/obsah velmi pěkný..

12.1.2023 11:06:36

No cena miniatur, když je to jen výrobní materiál, je hodně malá. Zvlášť jestli většina budou jednodílné odlitky, tak to ani nebudou muset lepit. Poštovné mají asi zcela nedotované, takže jestli je výrobní cena teď kolem $30$-$40, tak i když zafinancují produkci pro minulé backery, pořád z toho mají parádní zisk. A hlavně je to jistota, minimální čas mezi vybráním peněz a produkcí, dá se to dobře spočítat (což určitě udělali:-)). Efektivně je na tu hru vybráno o 330000 Eur navíc, pokud s tím původní autoři moc neplýtvali.

Ale jinak mě to moc nezaujalo - prostě další Dungeon Crawler typu nasypem tam hodně karet a miniatur, a ty si to hráči přeber a úspořádej.

12.1.2023 13:31:58 | Upraveno autorem (porovnej)

@UmmA presne tak. Já už do her vstupují ne podle ministur ale spis podle pravidel a insertu. Proto jsem šel do Dungeon of infinity . Parádní insert figurky jen hrdinu (zbytek si klidně najdu z jiných her figurky pro monstra). Škoda. Jinak pěkný koncept :-)

Jeff

15.1.2023 11:44:50

Tak ja som jeden z tých, ktorým vlastne ani nevadí, že prvá kampaň neprešla. Mal som len Core, a získal All-in. I keď poštovné 58ojro. Ale to by som musel zaplatiť i v pôvodnom KS

11.2.2023 15:55:52

Dnes dorazil :)

25.9.2023 16:00:19

Vybíráme z Bazaru

Sword&Sorcery - Morrigan Hrdina
Sword&Sorcery - Morrigan Hrdina
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas