Iwari (ThunderGryph Games)

Zajtra začína kampaň na novinku od vydavateľa ThunderGryph Games (stoja napríklad za Spirits of the Forest, Dead Man's Doubloons, Rolling Ranch, ...), ktorá dostala názov Iwari. Hráči v nej hrajú za kmene, ktoré sa snažia obsadiť jednotlivé územia na 5 kontinentoch.

Jedná sa o abstraktný kartami riadený area control a použitá je aj mechanika budovania ciest / siete. Vychádza z mechaník staršej hry s názvom China (alebo aj Han, či Web of Power). Hra zaujme okrem iného aj pekným grafickým spracovaním, figúrkami totemov, viacerými hernými mapami, či faktom, že je jazykovo nezávislá.

Podľa informácií z BGG by cena nemala byť vyššia ako 49€, tak uvidíme zajtra. + Kto si nastaví notifikáciu na začiatok kampane na stránke vydavateľa (link nižšie, podmienka použiť rovnaký e-mail, aký máte prepojený s KS), dostane ku hre kovový totem na počítanie skóre.

Viac info:
https://thundergryph.com/discover-our-newest-title-iwari/
4.3.2019 10:01:07

přeprodukované
Opět stejně jako v podobě tang garden je ta hra přeprodukovaná vzhledem k tomu, co nabízí. Mechaniky mi přijdou chudé, tedy alespoň z toho co vidím na KS (do rulebooku jsem nekoukal). Zpracováním a grafikou je to pěkné, ale cena mi přijde dost vysoká na to, jakej herní zážitek by to mělo přinášet.

6.3.2019 10:35:46

PPJ

Iwari
Je to škoda, na první pohled paráda. Když člověk pronikne do herních mechanismů, tak bohužel zjistí, že tam toho moc nevykouzlí a nezmění to ani jinou mapou. Vizuálně hezké, komponenty vymazlené, ALE...

Rád bych, aby mě někdo přesvědčil o opaku.

6.3.2019 12:50:16

Iwari
Koukal jsem natesene taky na video a zklamaně jsem to po chvíli vypnul. Vypadá to krásně, je tam spousta věcí, ale herně mě to neoslovilo.

6.3.2019 23:17:11

mechanizmy
Vyzerá to krásne, ale mechanizmy sú veľmi jednoduché. Skrátka vo svojom ťahu položím max. 2 svoje stany alebo totemy, a to len do jednej oblasti, podľa kariet, ktoré vyložím.

K nám do klubu si to viem predstaviť, je to skôr taká entry-level area-control hra. Skoro by som povedal, že filler, keby to trvalo do 20 minút. :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

7.3.2019 00:06:04

Postřehy
Díky za postřehy ke hře, bohužel mám nyní podobné vnímání hry.
Napoprvé radost, že je tu vlákno na komunitní crowdfunding, poté trochu zklamání, že hra toho až tolik nenabízí.
Jako jednohubka za pár stovek by byla vynikající, takhle asi vynechám :-)

7.3.2019 12:20:31

Vybíráme z Bazaru

Oltréé
Oltréé
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas