nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Foundations of Rome

Zajímavá 3D budovatelská hra...víte o tom někdo něco více?

https://www.kickstarter.com/projects/arcanewonders/foundations-of-rome?ref=discovery_category_newest

14.1.2020 16:20:42

gameplay

zatim nikde neukazali full gameplay... pouze ty base verze...

nikde nejsou monuments a jejich prinos do hry.. pak hidden objectives..
jinak ten zaklad je jednoduchy a cenove v jine relaci to souhlas

19.1.2020 15:59:39

Dice Tower gameplay

Po zhliadnutí gameplay na Dice Tower som stratil záujem, hlavne za tú cenu. Keby to stálo 30 eur, možno by som do toho šiel, ale za 100 USD + ďalších cca 25 za poštovné absolútne nie.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

19.1.2020 15:56:06

...

Moc hezky udělaná hra. CEna mě přijde přepálená i na danou míru přeprodukovanosti.

Nicméně je to jak Suburbie a podobné hry.....Zámky Krále Ludvíka za 4000Kč ve své sbírce neobhájím.

Z podobných her jsem zvolil Dice Hospital, který jsem loni podpořil na KS :)

17.1.2020 14:47:09

Jazyk

A dobra vec je ze clovek nemusi vobec vediet po anglicky. Teda kym tam nepridaju tie skryte ulohy :)

17.1.2020 13:07:01

Taktická hloubka

Ona ta hra není ani dle pravidel úplně blbá. To, že jsou jednoduchá, neznamená, že by nebylo umění ji správně hrát. Ta míra interakce mezi hráči bude jistě zajímavá. Jen dát 4000 Kč za něco podobného, jako jsou Zámky šíleného krále Ludvíka je zkrátka peklo:(

Upraveno autorem (porovnej)

17.1.2020 12:47:21

Vyzera to zaujimavo.

Som tak na 90% odhodlany to podporit. Este pockam ci sa k tej hre vyjadri Petr z deskofobie pondelok pri rannej kave :)

17.1.2020 11:35:48

Taky se mi líbí

Je to hezky udělaný, taky se mi to moc líbí, ale ta cena je pro mne už moc vysoká.

16.1.2020 15:30:07

Zaujalo

Mě to zaujalo, odrazuje mě také cena. Provedení krásné. Za normálních okolností bych počkal až to vyjde a budou první dojmy, ale tohle je KS only. Sice mají něco i pro retail, ale tolik toho nebude. Takže mám také backnuto a snad to za to bude stát.

16.1.2020 14:59:58

Dojmy

Jedná se tedy o jednoduchou abstraktní hru od nadějného designéra her jako je Century, Specter Ops nebo Reef. Téma ve hře moc nečekejte. Je obrovsky přeprodukovaná, čemuž odpovídá bohužel také cena. All-in vyjde s poštovným na více než 4000 Kč! Za abstraktku docela síla:( K základní hře pak dostanete rozšíření pro pátého hráče, kovové mince a monumenty, které budou dalším typem budov (dle diskuze na BGG půjde zejména o větší bodový zisk z nich, vlastnosti budou v nejbližších dnech na KS odhaleny). Zajímavostí je obří krychlová krabice, která se tak tak vleze do oddílu kallaxu. V krabici budou jednotlivé přihrádky pro desky hráčů včetně budov, takže po vyložení desek bude možné ihned začít hrát. Je pamatováno s místem rovněž na rozšíření pro pátého hráče, na monumenty už ale bohužel ne. Dále autoři pracují na sólovém módu. Hře se na KS docela dobře daří, rozestupy mezi SG jsou malé a slibují docela slušný bonusový obsah. Já hru mám zatím backnutou. Největší nevýhody spatřuji v její ceně (vůči tomu, co nabízí za herní zážitek) a také v té obrovské krabici a možnostem skladování. Uvidím, zda ji nakonec podpořím. Musím přiznat, že jsem obrovský fanda Antiky a ty modely jsou prostě úžasné, přemýšlím, kde jinde bych je využil... Zaujala ještě někoho?

Upraveno autorem (porovnej)

15.1.2020 21:21:08

Po přečtení pravidel

Na začátku si každý hráč náhodně vezme 6 karet a dle čísel na nich umístí své tokeny v matici města. Její velikost je odvislá dle počtu hráčů. Obdrží také mince v hodnotě 4+N dle pořadí hráčů. Zbylé karty se zamíchají a rozdělí na tři přibližně stejně velké balíčky, které budou značit 1., 2. a 3. kolo (každé z nich znamená cca 10 let historie Říma). Z prvního balíčku se vyloží 6 karet, každá z nich má jinou cenu. Hra začíná.

Během každého kola zahrávají hráči po směru hodinových ručiček své tahy, dokud nedoberou všechny karty daného kola. Na konci každého kola hráči spočítají a zaznamenají vítězné body a populaci a vezmou si mince vydělané za postavené budovy (budovy mají na sobě speciální symboly dle typu budovy – rezidenční, veřejné a komerční). Po třetím kole hra končí.

Hráči musí vykonat v rámci svého tahu jednu akci. Mohou inkasovat příjmy, kupovat karty nebo stavět budovy.

Základní příjem je 5 mincí plus bonus daný na vyložených komerčních budovách na matici města.

Pokud ještě mají volné některé své tokeny, mohou koupit kartu a dle čísla na ní umístit svůj token na matici města. Na volné místo po kartě se přesunou všechny karty napravo, čímž tyto karty zlevní. Zbývající (nejdražší) místo v nabídce se doplní novou kartou daného kola. Pokud již žádná karta v balíčku není, nic se nedoplňuje.

Poslední možnou akcí je stavění budov. Hráči mají v zásobě na své desce budovy různých tvarů a velikostí. Desky hráčů jsou stejné, liší se pouze barvou. Budovy mohou stavět na ta pole, na nichž mají své tokeny. Ty si pak vezmou zpět do zásoby. Žádná část budovy nesmí ležet mimo tokeny. Tím je omezen její tvar. Je také možné přestavět více svých menších budov budovou větší velikosti.

Rezidenční budovy zvyšují populaci a zároveň přinesou hráči vítězné body rovnající se počtu populace plus bonus pro hráče s největší populací.

Veřejné budovy přinášejí vítězné body v závislosti na sousedních budovách. Je pět typů veřejných budov. Pro stanovení zisku z veřejných budov nezáleží na vlastnictví sousedních budov, přináší vítězné body i za sousední budovy, které hráč nevlastní.

Komerční budovy přinášejí mince a zároveň vítězné body. Vítězné body jsou zobrazeny na prázdném místě po budově na desce hráče. Ve třetím (posledním) kole hráči místo mincí získají odpovídající množství vítězných bodů navíc.

V posledním kole se rovněž ohodnotí 1 vítězným bodem každé pole v matici města, na kterém leží hráčův token. Hráč s nejvyšším počtem vítězných bodů vyhrává.

Pak jsou tam ještě nějaká volitelná pravidla, ale v principu to je vše.

Upraveno autorem (porovnej)

15.1.2020 20:57:32