Dungeon Universalis

https://www.kickstarter.com/projects/598470884/dungeon-universalis

Další dungeon crawling, ale trochu jiný než ostatní...

Slibuje obrovskou příběhovou kampaň (autor je spisovatel fantasy)
Hra je v podstatě sandbox, takže umožňuje několik hracích módů:
- jeden hráč (game master) proti ostatním
- plně kooperativní s nějakou formou umělé inteligence...
- ve stylu Lone Wolfa (jak jsem pochopil tak s nějakou appkou)
- otevřená mapa (scénáře bez dílků s mřížkou)
- možnost importovat si dobrodružství z jiných her s využitím mechanik Dungeon Universalis...

Vydávají se podobně jako Glomhaven cestou volitelných plastových miniatur pro hrdiny a spousty potvor ve formě standees (což by jinak v plastu vyšlo na majlant). Takže krabice bude asi napěchovaná obsahem i příběhem...
Nabízí se srovnání s Gloomhavenem, ale podle tvůrců je hra spíše bližší klasickému dračímu doupěti (resp. Dungeon & Dragons), či Advanced Heroquest 2.0.

Hra slibuje také velký počet kombinací povolání a ras. Je otázka jestli má cenu chodit do plastové verze, když těmi figurkami stejně podle mě neobsáhnete všechny kombinace. Verze bez plastu má hezkou cenu (i s druhým bestiářem jako addon celkem 100$) a příjemné poštovné ze Španělska. Já osobně šel do té základní verze s tím, že použiji figurky z jiných her, případně rovnou přiložené standees hrdinů, neboť mě to nikterak neurazí...
12.11.2018 14:24:59 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Poslední hodiny do konce kampaně.
Kdo má rád klasický dungeon crawling, nebo ten, kdo rád sestavuje vlastní dobrodružství v DnD, případně hledá vhodný sandbox systém pro své RPG hry, ať neváhá. Za tu základní cenu 85$ je tam obsahu víc než v Gloomhavenu...

28.11.2018 13:47:16

MikeDundee
jj, taky jsem do toho šel. GH je po půl roce hraní prostě už takový repetitivní. Tak jsem zvědavý, jak dopadne tohle. Taky jsem vzal za těch 100 ten základ a bestiář.

Jinak pokud by Tě to zajímalo, tak už delší dobu sleduju uzavřený KS, který se pomalu s velkým zpožděním blíží do finále a asi do poloviny ledna je ještě otevřený Late pledge. Dodání snad někdy mezi březnem a červencem příštího roku:

https://www.kickstarter.com/projects/357343358/dungeon-crusade-book-i-genesis-of-evil?ref=nav_search

29.11.2018 10:34:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Tangram
Díky za odkaz, mrknu na to.

29.11.2018 10:52:14

Vybíráme z Bazaru

ARCHON: GLORY... /EN/ nesehnatelná – od 1,-
ARCHON: GLORY... /EN/ nesehnatelná – od 1,-
Akt. cena: 333 Kč
Končí za: 22 hodin

Offcanvas