Doúčtování DPH u KS


Ahoj, zaznamenali jste informaci, že u KS Massive Darkness 2 chce CMON doúčtovat DPH? Máte k tomu někdo nějaké detailnější info? Bude to platné pro všechny již backnuté KS kampaně (i od ostatních firem), které se budou doručovat letos? Díky za každé info
15.1.2021 11:07:50

DPH
No zjevně DPH účtují podporovatelům, místo aby ji zaplatili sami. Ale nějak to "zapomněli" napsat na stránku KS. Jsou firmy, které DPH účtují v PM, ale upozorňují na to přímo na KS (např. Starling games).
Placení DPH z KS není nic nového, jen to bývalo více skryté a většina firem to stále platí z toho, co vybere na KS, je to tedy jakoby obsaženo v ceně pledge - na což doplácejí hlavně Američani, kde DPH ve většině států není. Takže ten doplatek DPH se týká jen tohoto projektu. Určitě jsou a budou další projekty, které budou DPH vybírat extra, ale rozhodně by na to měli upozornit na KS!

15.1.2021 11:44:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Zrušení Pledge
Dá se ta pledge nějak zrušit, jsem totálně naštvaný.

15.1.2021 12:01:34

Čindi
Zadej do Googlu "CMON refunds" a jsi tam.

15.1.2021 13:08:08

Tak mně taky překvapili
EU friendly project a 70 USD za VAT, brrr. Tak nějak doufám, že to vyřeší přidáním nějakého bonus obsahu nebo nějakou jinou kompenzací pro backery

15.1.2021 23:23:16

:)
Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se ten pokus o krádež měl týkat i KS Bloodborne, zaplaceno a hotovo. Jestli jim tohle stojí za to, že v dalších kampaních se jim to bude hemžit dolarovými pledgi. Kampaň MD má 73 updatů a k tomuto se vůbec nevyjádřili. Jsou na tom finančně tak, že by tu ztrátu nevydýchali, tak to jsou na tom hodně špatně, jiné vysvětlení nemám. Pochlubte se, kdo má ten pledge za 340.

16.1.2021 12:05:30 | Upraveno autorem (porovnej)

U jejich soucasneho projektu na ks
Pisou toto
Note that, in compliance to the EU and UK laws, VAT will also be charged on the pledge manager system for EU and UK backers. At this time we cannot estimate the cost as the charges vary from country to country and it is based on the price of the order plus the actual shipping costs (which can only be properly determined in the system). However, the VAT charges will be fully disclosed on the system to be examined. European countries that are not part of the European Union or UK will not be charged VAT.

I kdyz jsem si to tak njak prelozil moc to nechapu. Ale stale tam maji deklarovano eu friendly

..DeskoHerky Teplice..

16.1.2021 12:15:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Customs friendly
Jak se tak na to dívám, tak nikdy neříkali, že je to EU Friendly. Alespoň tak jak to chápeme my. Teda žádné dane a žádné clo...

Pisou Customs friendly, což znamená, že nebudeme platit clo... Daně jsou úplně jiná kategorie... měly by se lišit podle jednotlivých zemí...

Každopádně tohle je přesně ta prasárna, kterou fakt nemám rád. Tohle je ojeb na zákazníka a ještě alibisticky krytý...

16.1.2021 12:28:39

Eu pro ne preci zadna zmena
Chapu kdyby meli problem britove. Ale vztah USA EU se nemeni. Nebo se pletu?
..DeskoHerky Teplice..

16.1.2021 12:32:26

Umma
Fakt? U Perlavy jsi mi psal něco jiného.

16.1.2021 13:38:27

DPH
Ohledně DPH se mění od 7/21 požadavky a je třeba prokázat, že DPH bylo odvedeno. Asi to CMON neměl zcela správně a teď to prostě hází jako dodatečný poplatek. U Massive darkness 2 na to nikde neupozornuji, jen to skočí v pledge manageru. Mám pledge za $145, shipping je 30, VAT je $37.

The new law says that they need to have VAT detail for things that will be shipping after 07/2021 for EU

Nejvíc mne tedy štve, že dělají mrtvého brouka a nedají k tomu update s vysvětlením.

16.1.2021 19:51:51 | Upraveno autorem (porovnej)

CMON
U nové kampaně The Animation Collection na KS již hned píší, že DPH bude účtováno v PM pro EU. Hmm.

16.1.2021 20:36:36

DPH
Účtují samostatně i jiní, Frosthaven třeba. Když to komunikují dopředu tak je to transparentní a rozhodneš se podle toho. Blbý je když to hodí až po ukončení KS a buď zaplať nebo řeš zrušení pledge

16.1.2021 23:07:28

...
Jak už jsem psal jinde, dost by mě zajímalo, jak se k tomu CMON postaví u svých dalších her, které si lidi již v PM zaplatili (bez DPH), ale které dodá až po 7/2021. Někteří tvůrci chtěli po KS backerech dodatečnou platbu, ať již dobrovolnou či nedobrovolnou. Pokud to tedy CMON předtím neměl s prokazováním DPH v pořádku, tak by teď na těchto hrách tratil a uvidíme, jestli to po zmiňovaných finančních problémech bude ochoten uhradit z vlastní kapsy...

16.1.2021 23:53:31

MikeDundee
Pro Ankh potvrzovali, že pledge manager je uzavřený a žádné změny ohledně VAT nebudou

"The campaign is over, the PM closed, and the orders were confirmed. Nothing will change for Ankh."

Pro Trudvang také
"No, the PM is closed, orders confirmed, and the campaign over. Nothing should change."

Změny DPH jsou prý u CMON i z důvodu, že ho odváděli z nákladové ceny a ne z ceny prodejní
"There are rumours on BGG that CMON have been applying VAT on the cost price of their games rather than on the retail price and that is why they have changed the way to do things on their last KS"

17.1.2021 21:10:21

Bastacka
Každý, kdo ty moje příspěvky porovná, pochopí, že jsou identické. Ale možná jsem se teď pro tebe vyjádřil jasněji.

18.1.2021 02:00:03 | Upraveno autorem (porovnej)

DPH a doprava
Víme jestli se DPH dopočítává pouze z ceny hry nebo z ceny hry+poštovné?

D9ky VS

16.2.2021 17:10:30

DPH
Bylo to komplet i s poštovným. Nevím jestli to po 1.7. zustane stejně.

16.2.2021 17:20:58

DPH
Takže pro nás ta horší varianta :-D

16.2.2021 17:24:19

DPH
Z vlastní zkušenosti jsem měl pledge na Massive Darkness 2 a po zjištění, že si ještě připočítávají DPH jsem zažádal u refund. Sice to trvalo trochu déle, ale nakonec se mi vložené peníze vrátily zpět v plné výši.

16.2.2021 17:48:12

..
By me zajmalo jak to maj poreseny z kickstarterem kdyz ten si udajne pocita 10% z vybrane castky. To ze posilaj celou castku budiz jim ke cti ale stejnak uz je priste nepodporim. To by musela byt totalni bomba cemuz u Cmonu uz moc neverim.

..DeskoHerky Teplice..

16.2.2021 18:09:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Navýšení
Kolik to bylo?

16.2.2021 18:10:24

...
Zlaté časy KS jsou zřejmě definitivně pryč. Čím dál dražší, čím dál větší poštovné, stále víc projektů účtujících DPH, dobré věci jsou čím dal časteji lokalizovány...

16.2.2021 18:13:04

společenské hry
Pokud se nepletu, tak se u her platí pouze DPH bez cla. Je to tak ? Je u her 0% clo?

Tzn. že vždy sečtem (cenu hry + shipping )* daň.

Proč to řeším? Jen abych věděl, zda u projektů nad 150 eur nepřekvapí ještě clo.
dík za info.

16.2.2021 18:22:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Design
Obecně ano, 0%, ale jsou z toho občas výjimky, jako momentální odvetné clo na velkou část zboží z US, takže tam je od listopadu na hry dodatečné clo 25%.
Většina věcí jde rovnou z Číny, takže pokud se na ni EU nějak nenaštve, což zatím nevypadá pravděpodobně, tak by to mělo nějaký čas vydržet.

16.2.2021 19:35:35

Trudvang, KS hry
@MikeDundee - jo, taky si to začínám myslet

@jirkau - s tím, že je Trudvang uzavřen a nebude se přidávat VAT jsi mě dost potěšil. Snad se už nic nezmění

16.2.2021 20:03:11

Vybíráme z Bazaru

Kraftwagen + exp.
Kraftwagen + exp.
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas