Castles of Burgundy: Special Edition

Dnes začala kampaň na novou edici hry #Castles of Burgundy, The:

https://gamefound.com/projects/awaken-realms/castles-of-burgundy-special-edition

Pracují na tom společně Awaken Realms a Ravensburger.

Kdo do toho jde?

Já osobně zvažuji pledge bez miniatur, přijde mi, že miniatury hradů budou vadit v přehlednosti herní plochy.

24.5.2022 18:56:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Ve FAQ píší, že ve hře je spousta textu, ale z fotek a obrázků mi to přijde jazykově nezávislé. Výběrem jazyke se jen mění text pravidel, nebo je text i na komponentách?

24.5.2022 19:04:29

Původní základní hra je jazykově nezávislá a podle obrázků to vypadá, že i základ bude jazykově nezávislý, ale na jednom obrázku uvádí, že zespodu dílků bude navíc popis akce pro nové hráče (token The monastery).

Uvádí tam příklad: “Your workers may change the die results by 2.”

 

24.5.2022 19:19:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Nevím jestli je těch 95€ moc nebo tak akorát, ten rozdíl 10€ mezi normální verzí a verzí s miniaturama je už nepodstatný. Nějak si tu hru ale nedokážu k ničemu přirovnat. Možná tak k Osadníkům, ale možná se taky pletu.
Kdyby se někdo našel a hru mi přirovnal (klidně do PM) k něčemu co mám v seznamu her, tak bych byl rád. Asi by mi to i usnadnilo rozhodování. Díky

25.5.2022 17:45:31

@KaStanCZE Nemas tam nic co by bylo podobne. Ve hre se citi clovek chytre, protoze mu vyjde akce, ktera mu da dalsi akci, ktera mu da nekolik bodu a k tomu zdarma navic dilek, ktery sice nepotreboval, ale kdyz to bylo zdarma, tak super :] cili dava to dopamin

Myslim ze bych to nedoporucoval kupovat, pokud jsi to nehral. 

25.5.2022 21:00:48

osobně mám starou verzi a neznám moc lidí, kterým by se ta hra nelíbila. podle mě je to výborná hra jen nevím jestli ji potřebuji mít 2x. Pokud tak určitě bez těch miniatur, které jsou úplně mimo

25.5.2022 22:19:34

Nemáte pocit, že by to mohla chtít u nás vydat Tlama?

26.5.2022 10:01:00

@dandyy 
To jsi mě moc nepotěšil :D
Já si to právě k Catanu přirovnával kvůli těm kostkám co jsou na hexech.
Ale asi i tak do toho půjdu, vypadá to zajímavě a zábavně (Škoda, jen že to nemá českou lokalizaci, ale snad se budou dát sehnat přes nějakého našeho prodejce) 
Jen pro jistotu jestli jsem to pochopil správně … Když vezmu Special edition, tak dostanu i všechna rozšíření nebo musím zvolit Royal pledge abych to měl komplet?

26.5.2022 10:52:07

@KaStanCZE 

Záleží, co myslíš tím všechna rozšíření.

Co se týká hry samotné, tak všechny Pledge by měly být stejné. Liší se to jen tou omáčkou okolo:

Special: 3D hrady navíc

Classic: Special bez 3D hradů, jen token

Royal: 3D prvky Sundrop, Akrylátové tokeny a neoprénová podložka

26.5.2022 19:50:42

@tokura 
Já to pochopil tak, že když vezmu Special, tak k tomu dostanu i všechny existující rozšíření (číslo 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8 a 10) viz ta záložka v kampani
 

27.5.2022 08:25:04

@KaStanCZE nene, je to jak říká tokura. V každém z těch pledge dostaneš základ + všechna existující rozšíření + nová rozšíření v rámci stretch goals

jen je rozdíl, že některá stretch goals můžou být plastové komponenty a ty pak budou jen ve Special nebo Royal.

Zbytek viz tokurův komentář.

27.5.2022 09:28:02

@MikeDundee 
Díky za objasnění, tak nějak jsem si to i myslel, že by to mohlo být :)
Royal sice vypadá vizuálně hezky, ale za tu cenu mi to asi nestojí a není tam pro mě ten WOW efekt jako u Witchera, kdy jsem šel do Deluxe.
A rozdíl mezi Classic a Special je zanedbatelných 10€. Takže jdu do Special :)

Ještě jednou díky!

27.5.2022 09:42:34

taky potom pokukuju, ale nedokážu odhadnout zda se to u nás chytne. 

27.5.2022 20:23:25

Nevíte někdo jak dlouho bude u té hry otevřen Pledge Manager? Finance schází, tak ať vím, jestli bych stihl našetřit. Díky moc 

27.5.2022 21:45:21

uff dívám se na to a jsem čím dal tím víc odrazován. Chtěl bych základní verzi burgund s rozdílnýma mapama v luxusním provedení.

to nové rozšíření vinnic je vizuálně otřesné a hrozně mě odrazuje

29.5.2022 14:57:52

Beru Royal, na hře z top 20 na BGG nemá smysl šetřit :)

29.5.2022 15:55:40

@Kadylek Ono je spíš otázka jestli ta hra takovouhle přeprodukovanost potřebuje, podle mě to je spíš na škodu, z menší hry v rozumně velké krabici se stává zas zbytečně velká záležitost, zůstanu u anniversary edice, má sice horší grafiku, ale vše zásadní tam je.

29.5.2022 16:14:13

@Froggery Ja som to podporil hlavne preto, že to má vačšie hexy. (teraz máme aniversary) Všetko navyše je len bonus. Ešte za tie kovové mince som rád. Naopak, ten plastový držiak na dieliky hrozna by mi nechýbal. Pri hrách je ťažko argumentovať čo sa oplatí. Nevieš čo kto cíti k danej hre, aké s ňou má zážitky atď… Pre mňa tá hra nie je drahá. Burgundy hráme relatívne často a máme tú hru radi, takže si ju kúpime. Na druhej strane rozumiem tomu, že niekomu sa to neoplatí :-)

29.5.2022 16:27:08 | Upraveno autorem (porovnej)

@cSf.Loser Mám úplně stejný problém. Chtěl bych základní hru s lepší grafikou a lepšími dílky (mám úplně první verzi s tenkými dílky) a ty vinice není to, co by mě lákalo ke koupi přes Gamefound.

Asi budu doufat v nějakou okleštěnou retail verzi.

30.5.2022 01:06:55

Máme tu group pledge! 6 kusů speciální edice (s miniaturami hradů) za 513 EUR, předpokládaná cena dopravy 75 EUR. To je už dost výrazná sleva, takto vychází jedna krabice na 98 EUR včetně poštovného, tedy o 18 EUR míň.

2.6.2022 08:35:51

Rozhodně bych se k někomu na group pledge přidal.

2.6.2022 09:32:38

Do group pledge bych se taky přidal. 

2.6.2022 10:11:48

Kdyby to pak organizátor byl ochoten poslat zásilkovnou/poštou, tak bych se také přidal…

2.6.2022 10:17:11

Já to klucí klidně zorganizuju.

@MikeDundee @tabackej @Wolvik 

Zájemci se mi napište sem. Platba by byla po Plagde manageru, až mi strhnou prachy a pak poštovné po česku až to přijde.


https://docs.google.com/spreadsheets/d/17UBunNfHO5fOabfCVgs1IxwupquikwmuZjCVFGOZ5aw/edit?usp=sharing

Edit: Jsme plní, tabulku jsem nasdílel již jen přihlášeným.

Spartik
www.insertyherman.cz

2.6.2022 13:46:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj Spartíku, hlásím se do group pledge:). Dopravu ke mně si zajistím:)

2.6.2022 15:03:21

Bude se skladat jeste jeden group ? :-)

 

2.6.2022 19:04:18

Vybíráme z Bazaru

Rome at War II: Fading Legions
Akt. cena: 299 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas