Bloodborne desková hra

Jak jsem se bál, další kampaní od CMoN nebude Trudvang, ale Bloodborne. Comming soon
19.2.2019 07:20:35

o čem to je
Myslím si, že hra je o tom, jak moc tlačit na pilu (push your luck). Jednoduchost systémů umožňuje udělat rychlý plán tahu, ale jde o to, jak moc riskovat. Na rozdíl od Mage Knighta to není tak restriktivní, pohyb bez omezení, souboje mohou být vícekolové (postupně se udělují zranění), v zásadě člověk může dělat, co chce, aniž by se zařízl (v dané chvíli). Nicméně pokud budou dobře navržené scénáře, tak bude hráč nucen rozvažovat, co si ještě může dovolit. Totiž nejcennějším zdrojem je čas. Scénář musíte do určité doby splnit, zároveň jste tlačeni plnit i mise vedlejší (pro Insight). To není zajímavé. Zajímavý je mechanismus Hunters Dream, kam hráč může jít dobrovolně nebo nedobrovolně (po smrti). V něm se vyléčíte a zároveň můžete nakupovat lepší karty za zabité potvory, tedy pokud jste nezemřeli a o všechny zkušenosti jste tak nepřišli. Nicméně za vstup do Hunters Dream platíte jednotkou času, tedy ztrácíte celé kolo, tj. 3 akce.
Takže si hru představuju jako neustálé vyvažování, zda ještě zabít a přežít další potvoru, ještě tohle prozkoumat, nebo utéct do snu rovnou. Nepřátelé vás pronásledují a nejsou úplně determinističtí, takže si podle mě nejde úplně říct, teď nemám karty, nebudu bojovat, mám karty, v pohodě ho smáznu.
Já tedy vidím plno rozhodování, kdy optimální řešení není úplně jasné, a zároveň rychlost tahu ideální pro hru více hráčů.

7.5.2019 00:22:28

:)
Pokud se chcete někdo přidat ke mně do skupiny kvůli úspoře na poštovném osa Brno-Polička. Mám backnuto. Zatím jsme 2, jsem ochotný to i 1-2 lidem poslat zásilkovnou, osa Brno-Polička bez omezení.

To UmmA: Díky. Super příspěvek.

7.5.2019 11:30:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Úspora na poštovném
Pro mne bude Bloodborne první backnutý KS, takže zatím v některých věcech lehce plavu :D Nicméně už několikrát jsem někde zahlédnul možnost ušetřit na poštovném prostřednictvím skupinové objednávky...

Mohla by mi nějaká dobrá duše vysvětlit, jak to v takovém případě funguje? Jak to probíhá, kdy je to možné provést (až po zaplacení vlastního pledge a před zaplacení shippingu?), jak se řeší rozdílné pledge od různých uživatelů (někdo chce třeba jen základ, někdo vše včetně optional buys) a případně nějaké odhady ušetřené částky, ať jsem trochu v obraze?

Předem díky za vysvětlení a jen dodám, že já bych potřeboval svůj pledge dopravit do Ostravy, tak jestli je nás tu z Ovy více... :D

7.5.2019 14:48:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Brno

Mam backnuto v Brna, zatim jsme dva. A pri hromadne pledgi proste kazdy zaplati to svoje a pak pomernou castku z postovneho, ktere spocita pledge manager. Lepe se pridat uz v kampani, protoze jednak prispejes na pripadne dalsi stretchgoaly a druhak byva lepsi kurz. To iz pak zalezi na dotycnem, ktery to backnul, jestli chce prachy dopredu, osobni setkani nebo mu to staci po strhnuti.... Uspory v posledni dobe nebyvaji tak velke jako driv (pokud to nema spolecnost nastavene uz v zakladu, jako trebas Awaken realms) ale jedna se vetsino o cca dve tri stovky

7.5.2019 14:58:52

Hromadný Pledge severní čechy, Praha
Je tu někdo na hromadný Pledge z Prahy nebo ze severních čech ke komu bych se mohl přidat?

11.5.2019 07:49:54

na zamyslenie
Keď oznámili Blackfire cz verziu celkom som sa potešil. teraz keď pozerám na KS stránku. Pripadá mi, že základná hra v cz bude dosť chudobná. Množstvo stretch golov a 6 expanzii z toho väčšina KS exclusive - to je šialenosť.
Napriek tomu ešte neukázali kompletný gameplay. Bola tam krátka ukážka - ktorá ma moc nepresvedčila. Potiahneš si 3 karty - nemáš na to aby si bojoval s monštrom tak sa mu vyhneš a zbieraš tam veci - o chvíľu sa to celé respawnuje.
Aby to zase nedopadlo ako Massive Darkness.
Mám early bird a premýšľam, že to zruším ale zase bojujem s FOMO aby som nešiel do all in 90+250+ poštovné je celkom veľká pálka.

13.5.2019 09:29:47

Fomo
Tak z gameplaye, co ukazali, mas predstavu, jak to funguje. Pokud pak bude problem s tim, ze mas malo co delat, tak si misto 3 karet budes tahat 4,nebo 5.to uz je nesvar cmon her-maloktera se obejde bez domacich pravidel. Oproti MD je tady alespon zajimave reseny soubojovy system.
Vem to a prinejhorsim to prodas za stejnou cenu

13.5.2019 09:48:44 | Upraveno autorem (porovnej)

strasak MD
Co je spatne na MD? (Krom absence pribehovejsi kampane)
______________
aka WantonDuke

13.5.2019 12:56:05

MD
Tiez by ma zaujimalo, co je zle na Massive Darkness. Ten kampanovy rezim tam vobec nemal byt, backari ho velmi chceli, tak to tam dali, no a nestihli to poriadne otestovat. Ak sa hraju samostatne questy, teda tak, ako to bolo zamyslane od zaciatku, tak je to paradny, diablo style dungeon crawler. A hlavne je to zabavne! :)

PS: na BGG sa da stiahnut Massive Quest Ruleset v1.4 s ktorým je vraj kampan perfekne hratelna. Este som neskusal.

13.5.2019 13:12:54 | Upraveno autorem (porovnej)

MD
Problémom MAssive Darkness bola vyváženosť hry. Keď ste na začiatku hry dostali silnejšieho bossa ktorý ešte dostal item ktorý ho posilnil tak bol problém nad ním vyhrať.
A ku koncu hry keď ste mali super vybavenie tak ste porazili všetko bez problemov.
Sťažovali sa na to ľudia aj na forach a bolo k tomu vymyslených viac house rules. A v kampani to bolo ešte horšie.

13.5.2019 16:15:41

perun91
Děkuji za odpověď a omlouvám se za OT (ale musel jsem se zeptat).
______________
aka WantonDuke

13.5.2019 22:34:08

Poštovné
Kolik si myslíte že bude stát poštovné při all-in?

19.5.2019 09:22:00

Dr
Dark Ritual to ma za 50

19.5.2019 09:30:20

:)
Cca. 50 dolarů. Základ na jednoho bude stát 30 dolarů, s all inem to bude zrhruba dvojnásobná hmotnost. Čím těžší tím je to levnější. Vycházím z odpovědí backerů v chatu, kteří od cmon berou all.iny pravidelně. Obecně je to tak, že poštovné cmon je jedno z nejlvnějších vůbec, levněji umí údajně už jen amazon. Zákad by měl vážit 4kg, s ohledem na krabice hmotnost all-in odhaduji na 8-10 kg.

19.5.2019 09:30:48

czechImenhotep
Ja ti nevim, ale třeba takovej GH stál 10 dolarů. 30 dolarů za core mi přijde celkem dost na to, že to pluje lodí v kontejneru.

19.5.2019 09:57:11

PM
Kdyby se někdo chtěl ještě přidat, tak do druhého je otevřený PM a mám backnuto. Předání ideálně v Praze, ale můžu i poslat.

24.6.2019 22:19:15

PM

Pm je otvoreny do 2.8.2019 cize este cely mesiac a tyzden.

25.6.2019 00:41:52

majkoSVK
Aha, díky za upozornění. :)

Takže o měsíc dýl na rozmyšlenou.

25.6.2019 10:29:10

Vybíráme z Bazaru

Assassin's Creed: Brotherhood of Venice CZ
Assassin's Creed: Brotherhood of Venice CZ
Akt. cena: 2250 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas