Bloodborne desková hra

Jak jsem se bál, další kampaní od CMoN nebude Trudvang, ale Bloodborne. Comming soon
19.2.2019 07:20:35

...
hlavně aby se o tu kampaň někdo staral a nenechal to jen "plout" jako těch pár předchozích. Zatím první hra od cmonu o kterou mám zájem, tak snad se povede/povedla. Jen by mě zajímálo jestli v téhle fázi už mají hotovo, nebo jsou ochotni něco upravit, protože na bgg vznikají občas dobré nápady.

14.3.2019 09:29:02 | Upraveno autorem (porovnej)

E. Lang
S Elliotem udelali Quarriors / Dice Master. Sice ne deckbuilding, ale dicebuilding je asi dost podobny :)

14.3.2019 15:32:27

Final!y
Tak konecne oznamili, kdy to vypukne. 23.5 klasicky 3pm EST. Uz mam abstak po techhle velikych kickstarterech. Uz dlouho nic poradneho nebylo

edit: samozrejme 23.4...

11.4.2019 23:19:23 | Upraveno autorem (porovnej)

datum KS
Datum KS je 23.4.
https://www.facebook.com/events/380545272537051/

12.4.2019 00:04:03

BGG

Konecne nejake fotky prototypu samotne hry, vcetne figurek (ktere ujdou) : https://www.instagram.com/morgannoggareth/p/Bv7EgdAD3HR/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1ihj7t6z1fv93&fbclid=IwAR1PYShuHVOdsJw_7jEItfKgVZx41AcRNiEDIk8OGe34HSeKTIziXrcDV10

A dalsi fotky na bgg: https://boardgamegeek.com/thread/2157500/what-we-know-so-far/page/7

Mapa bude opet z ctvercovych dilu, komponenty vypadaji zajimave

12.4.2019 20:29:57

mapa
se mi teda nelíbí. Doufám, že to nebude tak do modra ale víc ponuré. Těch detailů tam taky moc není teda. Sleduju bgg, tak teda s každou nahozenou figurkou měl někdo nějaký problém, že neodpovídá předloze ať proporcemi, tak třeba výrazem.

12.4.2019 20:46:01

Cmon

No jsem na to zvedavej, cmon mám v poslední době nějak na shitlistu, tak by si mohli třeba zase spravit jméno :)

12.4.2019 21:01:37

Gromthar
Zase, v komentu na ty Church gianty psal primo clovek z cmon, ze o tom vi a ze to je jen prototyp, takze se vsechno muze jeste zmenit. A mapa vypada zatim divne, snad to trochu ozivi

12.4.2019 21:44:48 | Upraveno autorem (porovnej)

ks
Už to běží, je tam 24h EB. Tak na to jukněte. Uvidím jak se to bude otevírat, zatím to vypadá, že by to snad mohla být první hra od Cmonu, kterou podpořím. To info od tvůrce hry před začátkem kampaně bylo celkem příjemné a člověk dostal relativně dobrý pohled na to, jak ta hra bude vypadat. V základu za 90 samozřejmě nic moc, ale je jasné, ež je to tak půlka krabice....

https://www.kickstarter.com/projects/cmon/bloodborne-the-board-game?ref=user_menu

23.4.2019 21:39:05 | Upraveno autorem (porovnej)

....

Jak znám kampaně od CMON, doprava zas raketa cca. 30$ a další krabice +3$ čili skupinová objednávka se určitě oplatí.

24.4.2019 08:35:34

Backer #23

Podporeno. Za me velka parada a prijemne oziveni zatuchleho dungeoncrawl rybnicku. Obsahu bude tuna. Jedine, co by me zajimalo, je boj s bossama. To nikde nevysvetlovali, ani v pravidlech.

Kdyby se chtel nekdo pridat (Zabreh-Brno-Jindr.Hradec), at se pak ozve

24.4.2019 13:29:11

Pepsson
Mně teda mrzí, že se odemykají chalice dungeony a ne kampaň. Samozřejmě je pro ně jednodušší udělat 6 tilů, které se použijí pro všechny úrovně dungeonu a potom nafláka spoustu figurek namísto příběhi, karet a rozdílných tilů do kampaně. Počítám, že kampaň se bude rozšiřovat s addony.
Bohužel politika se nezměnila... když to porovnáte s Awaken Realms... ale když to sype, tak proč taky.

24.4.2019 15:27:52

CMON
Jo zase typická jejich kampaň.
BF oznámili lokalizaci,takže pokud by hra byla nadprůměrná,tak třeba koupím cz edici(i když to zase bude třetinová hra proti KS).. Ale na KS už ne.

24.4.2019 17:38:23

V porovnni s AR
No, me prijde, ze delaji veci podobne. Kdyz vezmu LoH nebo Nemesis, vzdycky dali jedno rozsireni jako sg a dalsi jako addon. Tady je ro stejne. Cely ten Chalice dungeon neni kse, takze pujde koupit pak samostatne. To, co si hraci tim hlasovanim nezvolili, to pujde koupit jako druhe rozsireni, tak ro zatim vypada. Nemam s tim problem

24.4.2019 19:28:47

Awaken Realms už nikdy
AR zatiaľ dodali len zakladné krabice Lord of Hellas aj Nemesis. Teraz konečne začnú dodávať stretch goaly k LoH. V kampani toho nasľubujú ale obsah dorábajú dodatočne. Zatiaľ CMON to má kompletné a dodá to načas

24.4.2019 20:11:49

@perun91
Navíc!

24.4.2019 20:39:17

addon
jako KSE SG se otevře Mergo a jako addon přidali One Reborn. JEn ta cena mi přijde dost vysoká na to, co v té krabici s addonem je. Čekal jsem, že tam budou aspoň vždy dva bossové.

26.4.2019 22:01:03

Add on

No, je pravda, že 40$ za rozšíření s pár figurkami a kartami mi přijde opravdu dost...

27.4.2019 13:27:29

Addons

No uvidíme s čím vším přijdou. Když vidím základní krabici a sgs, tak to první rozšíření nic moc. Hlavně ani nějak moc neřekli, co tam bude atd. No myslím že allin pledge vyleze někam na 300-400usd,tak třeba aspoň toto nebudeme muset brát :)

27.4.2019 19:37:02

pepin
V tom addonu je jedna kampaň o 3 "chapters". To samé se odemkne ve stretch goals. Autor psal někde, že to nemá být kopie příběhu ps4 hry. Takže pro ty nové kampaně použijí ty samé tiles, které jsou v základu. Vzhledem k té jednoduché mechanice soubojů si nejsem jistej, jestli je potřeba kupovat další kampaň, když si na každou kampaň máme resetovat postavu nebo vzít jinou... (jestli jsem to dobře pochopil).
Jinak teda addon zatím přidalo zhruba jen 3,5 až 4 tisíce lidí, takže snad si tu cenu nechají projít hlavou. Za 30 by na tom vydělali víc, když už mají ty sculpty :).

27.4.2019 21:07:04 | Upraveno autorem (porovnej)

CMON
Tradičně jsou addony přestřelené a cílí to především na ty ALL-IN sběratele, kterých má CMON hodně :-)

Já osobně jsem naprosto nadšený vizuálem miniatur, které chci využít pro vlastní dungeony, které chci tvořit s novým 3D Tenfold Dungeon, které jsem podpořil na KS.

https://www.kickstarter.com/projects/room17games/tenfold-dungeon-modular-dungeon-crawling-terrain?ref=hero_thanks

28.4.2019 11:30:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Korenar
To vypadá dobře, doufám, že se podělíš o nějaký herní systém, který tam chceš uplatnit :). Díky za tip.

28.4.2019 12:10:41 | Upraveno autorem (porovnej)

40 doláčů je dost, ale.....
..... v minulosti u jiných CMON KS, také byly KS exclusive a také dost vysoko a nevzal jsem je. Když tu hru měl, tak jsem si říkal, že jsem měl vzít i ten předražený addon. A když jsem ho začal hledat zde v bazaru či na ebay, tak světe div se, ty KS exclusive se prodávaly klidně za dvojnásobek. A kupce si našly.

Takže, já to beru a pokud zjistím, že je to k ničemu, tak se to vždycky dá prodat a někdy i se ziskem.

28.4.2019 12:22:44

:)
Zkouknul jsem co se dalo. Můžete mi někdo napovědět pointu té hry? Mám balík o 12 kartách, z toho líznu 3, 4 druhy karet. Pohyb po plánu odkryji pole, je tam nepřítel na kterého mám vhodné karty, jdu a něj. Je tam nevhodný nepřítel jdu do další lokace kde se odkryje něco s čím si už budu muset poradit. Prchám dokud si na ně nelíznu dobrou kombinaci karet. Souboj vybírám ze 3 karet v jakém je zahraji pořadí, to mi nepřipadá jako taktické orgie. Každé čtvrté kolo se vše zresetuje, vím co přesně dostanu 4. kolo na ruku. Jak vylepšuji balík tak ovlivnuji že si líznu vhodnou kombinaci.

Největší záhada jsou pro mně jen 3 karty. To je velmi omezující. Chápu to tak, že je to schválně aby člověk nelízal silné kombinace. Nejvíce mi to připomnělo mage knighta. Kde člověk lízl karty koukal do toho a nakonec udělal co mu dovolila hra, ne to co chtěl. Pohyb po plánu mi ve mně neevokuje poziční boj, je jednoduchý. Souboje jsou jednoduché, bud mám na ně karty nebo nemám. Vylepšování postavy, vezmu to v čem je postava dobrá.

Přijde mi, že za cenu abych nelízal silné kombinace karet a hra byla stále hrozbou, okleštuje moje možnosti a to velmi. Hra mně nutí reagovat - co se odkryje za lokaci, jaký je tam nepřítel, co si líznu a obávám se, že se to bude hrát tak nějak samo. Nějaká enormní nálož plastu se v základní krabici konat podle mně nebude, hmotnost 4kg. 15 scénářů v základní krabici je za mně plus, půlka dalšího obsahu v ks exclusive addonech je divné řešení. Když se podíváte na ty sg, tak to je de stylem, tři patra normálních sg a pak rozdvojení a nová kampaň, kdyby se tam odemkly ještě další 3 scénáře tak to už by bylo opravdu našláplé.

Tady je seznam komponent

https://boardgamegee...437/happyheyoka

5.5.2019 20:50:27

czechImenhotep
Já ti to nevysvětlím, ale defacto sdílím tvé pocity. První den sem to backnul a moc sem o tom nepřemýšlel, protože nebyl čas. Na první pohled mi to přišlo zajímavé a lákavé. Postupně jak jsem zjišťoval věci kolem, taky nějak nechápu pointu hry (videohru sem nehrál), taky mi začal čím dál více vadit ten systém útoku pomocí karet na dashboardu hráče. Rovněž mi to připomnělo Mage Knight, kde mě kartové útoky časem začaly vadit.

Takže jsem nakonec po zvážení všeho backnutí dnes zrušil.

6.5.2019 17:46:47

Vybíráme z Bazaru

Mansions of Madness: SE ENG + rozšíření
Akt. cena: 6000 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas