nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Bloodborne desková hra

Jak jsem se bál, další kampaní od CMoN nebude Trudvang, ale Bloodborne. Comming soon

19.2.2019 07:20:35

Miner admin

majkoSVK

Aha, díky za upozornění. :)

Takže o měsíc dýl na rozmyšlenou.

25.6.2019 10:29:10

PM

Pm je otvoreny do 2.8.2019 cize este cely mesiac a tyzden.

25.6.2019 00:41:52

Miner admin

PM

Kdyby se někdo chtěl ještě přidat, tak do druhého je otevřený PM a mám backnuto. Předání ideálně v Praze, ale můžu i poslat.

24.6.2019 22:19:15

czechImenhotep

Ja ti nevim, ale třeba takovej GH stál 10 dolarů. 30 dolarů za core mi přijde celkem dost na to, že to pluje lodí v kontejneru.

19.5.2019 09:57:11

:)

Cca. 50 dolarů. Základ na jednoho bude stát 30 dolarů, s all inem to bude zrhruba dvojnásobná hmotnost. Čím těžší tím je to levnější. Vycházím z odpovědí backerů v chatu, kteří od cmon berou all.iny pravidelně. Obecně je to tak, že poštovné cmon je jedno z nejlvnějších vůbec, levněji umí údajně už jen amazon. Zákad by měl vážit 4kg, s ohledem na krabice hmotnost all-in odhaduji na 8-10 kg.

19.5.2019 09:30:48

Dr

Dark Ritual to ma za 50

19.5.2019 09:30:20

Poštovné

Kolik si myslíte že bude stát poštovné při all-in?

19.5.2019 09:22:00

perun91

Děkuji za odpověď a omlouvám se za OT (ale musel jsem se zeptat).

13.5.2019 22:34:08

MD

Problémom MAssive Darkness bola vyváženosť hry. Keď ste na začiatku hry dostali silnejšieho bossa ktorý ešte dostal item ktorý ho posilnil tak bol problém nad ním vyhrať.
A ku koncu hry keď ste mali super vybavenie tak ste porazili všetko bez problemov.
Sťažovali sa na to ľudia aj na forach a bolo k tomu vymyslených viac house rules. A v kampani to bolo ešte horšie.

13.5.2019 16:15:41

MD

Tiez by ma zaujimalo, co je zle na Massive Darkness. Ten kampanovy rezim tam vobec nemal byt, backari ho velmi chceli, tak to tam dali, no a nestihli to poriadne otestovat. Ak sa hraju samostatne questy, teda tak, ako to bolo zamyslane od zaciatku, tak je to paradny, diablo style dungeon crawler. A hlavne je to zabavne! :)

PS: na BGG sa da stiahnut Massive Quest Ruleset v1.4 s ktorým je vraj kampan perfekne hratelna. Este som neskusal.

Upraveno autorem (porovnej)

13.5.2019 13:12:54

strasak MD

Co je spatne na MD? (Krom absence pribehovejsi kampane)

13.5.2019 12:56:05

Fomo

Tak z gameplaye, co ukazali, mas predstavu, jak to funguje. Pokud pak bude problem s tim, ze mas malo co delat, tak si misto 3 karet budes tahat 4,nebo 5.to uz je nesvar cmon her-maloktera se obejde bez domacich pravidel. Oproti MD je tady alespon zajimave reseny soubojovy system.
Vem to a prinejhorsim to prodas za stejnou cenu

13.5.2019 09:48:44

na zamyslenie

Keď oznámili Blackfire cz verziu celkom som sa potešil. teraz keď pozerám na KS stránku. Pripadá mi, že základná hra v cz bude dosť chudobná. Množstvo stretch golov a 6 expanzii z toho väčšina KS exclusive - to je šialenosť.
Napriek tomu ešte neukázali kompletný gameplay. Bola tam krátka ukážka - ktorá ma moc nepresvedčila. Potiahneš si 3 karty - nemáš na to aby si bojoval s monštrom tak sa mu vyhneš a zbieraš tam veci - o chvíľu sa to celé respawnuje.
Aby to zase nedopadlo ako Massive Darkness.
Mám early bird a premýšľam, že to zruším ale zase bojujem s FOMO aby som nešiel do all in 90+250+ poštovné je celkom veľká pálka.

13.5.2019 09:29:47

Hromadný Pledge severní čechy, Praha

Je tu někdo na hromadný Pledge z Prahy nebo ze severních čech ke komu bych se mohl přidat?

11.5.2019 07:49:54

Brno

Mam backnuto v Brna, zatim jsme dva. A pri hromadne pledgi proste kazdy zaplati to svoje a pak pomernou castku z postovneho, ktere spocita pledge manager. Lepe se pridat uz v kampani, protoze jednak prispejes na pripadne dalsi stretchgoaly a druhak byva lepsi kurz. To iz pak zalezi na dotycnem, ktery to backnul, jestli chce prachy dopredu, osobni setkani nebo mu to staci po strhnuti.... Uspory v posledni dobe nebyvaji tak velke jako driv (pokud to nema spolecnost nastavene uz v zakladu, jako trebas Awaken realms) ale jedna se vetsino o cca dve tri stovky

7.5.2019 14:58:52

Úspora na poštovném

Pro mne bude Bloodborne první backnutý KS, takže zatím v některých věcech lehce plavu :D Nicméně už několikrát jsem někde zahlédnul možnost ušetřit na poštovném prostřednictvím skupinové objednávky...

Mohla by mi nějaká dobrá duše vysvětlit, jak to v takovém případě funguje? Jak to probíhá, kdy je to možné provést (až po zaplacení vlastního pledge a před zaplacení shippingu?), jak se řeší rozdílné pledge od různých uživatelů (někdo chce třeba jen základ, někdo vše včetně optional buys) a případně nějaké odhady ušetřené částky, ať jsem trochu v obraze?

Předem díky za vysvětlení a jen dodám, že já bych potřeboval svůj pledge dopravit do Ostravy, tak jestli je nás tu z Ovy více... :D

7.5.2019 14:48:16

Pokud se chcete někdo přidat ke mně do skupiny kvůli úspoře na poštovném osa Brno-Polička. Mám backnuto. Zatím jsme 2, jsem ochotný to i 1-2 lidem poslat zásilkovnou, osa Brno-Polička bez omezení.

To UmmA: Díky. Super příspěvek.

7.5.2019 11:30:38

o čem to je

Myslím si, že hra je o tom, jak moc tlačit na pilu (push your luck). Jednoduchost systémů umožňuje udělat rychlý plán tahu, ale jde o to, jak moc riskovat. Na rozdíl od Mage Knighta to není tak restriktivní, pohyb bez omezení, souboje mohou být vícekolové (postupně se udělují zranění), v zásadě člověk může dělat, co chce, aniž by se zařízl (v dané chvíli). Nicméně pokud budou dobře navržené scénáře, tak bude hráč nucen rozvažovat, co si ještě může dovolit. Totiž nejcennějším zdrojem je čas. Scénář musíte do určité doby splnit, zároveň jste tlačeni plnit i mise vedlejší (pro Insight). To není zajímavé. Zajímavý je mechanismus Hunters Dream, kam hráč může jít dobrovolně nebo nedobrovolně (po smrti). V něm se vyléčíte a zároveň můžete nakupovat lepší karty za zabité potvory, tedy pokud jste nezemřeli a o všechny zkušenosti jste tak nepřišli. Nicméně za vstup do Hunters Dream platíte jednotkou času, tedy ztrácíte celé kolo, tj. 3 akce.
Takže si hru představuju jako neustálé vyvažování, zda ještě zabít a přežít další potvoru, ještě tohle prozkoumat, nebo utéct do snu rovnou. Nepřátelé vás pronásledují a nejsou úplně determinističtí, takže si podle mě nejde úplně říct, teď nemám karty, nebudu bojovat, mám karty, v pohodě ho smáznu.
Já tedy vidím plno rozhodování, kdy optimální řešení není úplně jasné, a zároveň rychlost tahu ideální pro hru více hráčů.

7.5.2019 00:22:28

czechImenhotep

Já ti to nevysvětlím, ale defacto sdílím tvé pocity. První den sem to backnul a moc sem o tom nepřemýšlel, protože nebyl čas. Na první pohled mi to přišlo zajímavé a lákavé. Postupně jak jsem zjišťoval věci kolem, taky nějak nechápu pointu hry (videohru sem nehrál), taky mi začal čím dál více vadit ten systém útoku pomocí karet na dashboardu hráče. Rovněž mi to připomnělo Mage Knight, kde mě kartové útoky časem začaly vadit.

Takže jsem nakonec po zvážení všeho backnutí dnes zrušil.

6.5.2019 17:46:47

Zkouknul jsem co se dalo. Můžete mi někdo napovědět pointu té hry? Mám balík o 12 kartách, z toho líznu 3, 4 druhy karet. Pohyb po plánu odkryji pole, je tam nepřítel na kterého mám vhodné karty, jdu a něj. Je tam nevhodný nepřítel jdu do další lokace kde se odkryje něco s čím si už budu muset poradit. Prchám dokud si na ně nelíznu dobrou kombinaci karet. Souboj vybírám ze 3 karet v jakém je zahraji pořadí, to mi nepřipadá jako taktické orgie. Každé čtvrté kolo se vše zresetuje, vím co přesně dostanu 4. kolo na ruku. Jak vylepšuji balík tak ovlivnuji že si líznu vhodnou kombinaci.

Největší záhada jsou pro mně jen 3 karty. To je velmi omezující. Chápu to tak, že je to schválně aby člověk nelízal silné kombinace. Nejvíce mi to připomnělo mage knighta. Kde člověk lízl karty koukal do toho a nakonec udělal co mu dovolila hra, ne to co chtěl. Pohyb po plánu mi ve mně neevokuje poziční boj, je jednoduchý. Souboje jsou jednoduché, bud mám na ně karty nebo nemám. Vylepšování postavy, vezmu to v čem je postava dobrá.

Přijde mi, že za cenu abych nelízal silné kombinace karet a hra byla stále hrozbou, okleštuje moje možnosti a to velmi. Hra mně nutí reagovat - co se odkryje za lokaci, jaký je tam nepřítel, co si líznu a obávám se, že se to bude hrát tak nějak samo. Nějaká enormní nálož plastu se v základní krabici konat podle mně nebude, hmotnost 4kg. 15 scénářů v základní krabici je za mně plus, půlka dalšího obsahu v ks exclusive addonech je divné řešení. Když se podíváte na ty sg, tak to je de stylem, tři patra normálních sg a pak rozdvojení a nová kampaň, kdyby se tam odemkly ještě další 3 scénáře tak to už by bylo opravdu našláplé.

Tady je seznam komponent

https://boardgamegee...437/happyheyoka

5.5.2019 20:50:27

40 doláčů je dost, ale.....

..... v minulosti u jiných CMON KS, také byly KS exclusive a také dost vysoko a nevzal jsem je. Když tu hru měl, tak jsem si říkal, že jsem měl vzít i ten předražený addon. A když jsem ho začal hledat zde v bazaru či na ebay, tak světe div se, ty KS exclusive se prodávaly klidně za dvojnásobek. A kupce si našly.

Takže, já to beru a pokud zjistím, že je to k ničemu, tak se to vždycky dá prodat a někdy i se ziskem.

28.4.2019 12:22:44

Korenar

To vypadá dobře, doufám, že se podělíš o nějaký herní systém, který tam chceš uplatnit :). Díky za tip.

28.4.2019 12:10:41

CMON

Tradičně jsou addony přestřelené a cílí to především na ty ALL-IN sběratele, kterých má CMON hodně :-)

Já osobně jsem naprosto nadšený vizuálem miniatur, které chci využít pro vlastní dungeony, které chci tvořit s novým 3D Tenfold Dungeon, které jsem podpořil na KS.

https://www.kickstarter.com/projects/room17games/tenfold-dungeon-modular-dungeon-crawling-terrain?ref=hero_thanks

28.4.2019 11:30:01

pepin

V tom addonu je jedna kampaň o 3 "chapters". To samé se odemkne ve stretch goals. Autor psal někde, že to nemá být kopie příběhu ps4 hry. Takže pro ty nové kampaně použijí ty samé tiles, které jsou v základu. Vzhledem k té jednoduché mechanice soubojů si nejsem jistej, jestli je potřeba kupovat další kampaň, když si na každou kampaň máme resetovat postavu nebo vzít jinou... (jestli jsem to dobře pochopil).
Jinak teda addon zatím přidalo zhruba jen 3,5 až 4 tisíce lidí, takže snad si tu cenu nechají projít hlavou. Za 30 by na tom vydělali víc, když už mají ty sculpty :).

27.4.2019 21:07:04

Addons

No uvidíme s čím vším přijdou. Když vidím základní krabici a sgs, tak to první rozšíření nic moc. Hlavně ani nějak moc neřekli, co tam bude atd. No myslím že allin pledge vyleze někam na 300-400usd,tak třeba aspoň toto nebudeme muset brát :)

27.4.2019 19:37:02

Vybíráme z aukcí

Arkham Horror: Dunwich Horror
Arkham Horror: Dunwich Horror
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>