Blood on the Clocktower

Tato hra je nove na KS. Co si o ni myslite? Vcera ji zrecenzovali na Shut Up & Sit Down a jsou z ni uplne uneseni. Ma sanci na lokalizaci?
30.3.2019 11:16:22

ks
45$ poštovné ks edice :+).

30.3.2019 21:18:51

Cena
Já myslím, že pokud si účtujou 80USD za trochu vytuňenýho Werewolfa, tak těch 45USD za poštovné je přiměřené. :)

31.3.2019 08:03:24

CZ?
Co myslite, muze tato hra vyjit cesky? Dost me to laka a cestina by byla, s ohledem na velky pocet hracu, skoro nutnosti.

14.4.2019 07:55:51

Nesmysl
80 usd v podstate za padesatku tokenu, hra pro 20 lidi, 99 ruznych roli. Vubec neni jiste, jestli to neni hezky vypadajici kravina. Ja bych do toho teda nesel ani omylem.

14.4.2019 10:03:45

Blood on the Clocktower
S tým ako to hrozne deluxifikovali už od začiatku dosť pochybujem, že sa toho u nás niekto chytí. Predsa len, kto by to za tých 1800 korún kupoval... Ale technicky stačí počeštiť len tie popisy rolí, takže to by šlo veľmi jednoducho aj komunitne.

V každom prípade, po tej extrémne pozitívnej Shut up and Sit down recenzii a obecnom humbuku kolo tej hry som bola veľmi zvedavá, aké to reálne je. Tak som si spravila PnP prvej sady rolí, Trouble Brewing a včera sme to vyskúšali. Zahrali sme 5 hier v 9tich hráčoch (vrátane mňa ako Storyteller) a bolo to dobré. Ako Storyteller som sa bavila, hráči sa bavili tiež, fungovalo to. Jedna hra trvala tak hodinku. Role spolu veľmi pekne interagovali a ako rozprávač som bola hodne zodpovedná za to, aby to bolo balancnuté, čo sa mi našťastie celkom darilo. Akože, ona si tá hra pobrala veci z iných hier, nie je nejako extrémne inovatívna, ale treba jej uznať, že je to hrozne pekne dané dokopy, interakcia tých rolí, storyteller, ktorý má dopad na hru, mŕtvi hráči, ktorí majú pocit, že sú stále v hre... Rada si to znova zahrám.

Ako Grimoire som použila blok papiera a mazacie pero. Tento blok som dala do veka od krabice Labyrintu a voilá, Grimoire je na svete. Podľa mňa to fungovalo v pohode aj na papier. Akože tá ich fancy verzia s žetónkami by bola lepšia, ale nie o toľko, aby to stálo za toľké peniaze.. Keby mali lacnejšiu verziu s papierovým Grimoirom, tak by som do toho šla. Takto za 80 dolárov plus ďalších 45 za poštovné do Európy.. toľko za takúto hru nie som proste ochotná dať, takže asi zostanem pri tom PnP a počkám si, či časom nespravia nejakú lacnejšiu verziu alebo či sa to aspoň niekde časom nebude dať zohnať bez poštovného. Je mi ľúto, že ich nepodporím a budem to občas hrávať takto 'nelegálne', ale čo je veľa, to je veľa.

14.4.2019 10:10:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Assault on Doomrock: Ultimate Edition
Assault on Doomrock: Ultimate Edition
Akt. cena: 2300 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas