Black Rose Wars Rebirth

Jde do toho někdo?

https://www.kickstarter.com/projects/lmstudio/black-rose-wars-rebirth?ref=android_project_share

24.8.2021 21:56:01

Ja ne. 

Z uvedenych duvodu pro majitele prvni edice: 

1.kompatibilita s prvni edici - meh

2. Novy system mistnisti, ktere se stavi, misto aby se nicili - ok, v nejake forme to pujde prevest i do prvni edice, ale neni to nejak zasadni

3. 6 novych skol magie - overkill. Pokud vlastnite prvni edici, tak nemate sanci ohrat vsechen obsah

4. Avatari a moznost hras solo hru proti protivnikum, ktere ovlada hra - ok, zajimave

5. Nastavitelny cas hry podle novych pravidel pro Mesicni faze - to urcite pujde prenest do prvni edice

6. Hodnota hry - jelikoz cena zakladu a sg znatelne stoupla, tak oproti prvni edici, ktera byla podhodnocena a LM chteli po backerech doplatit penize, tak jsme na skutecne hodnote

Co by mohlo byt zajave, tak mozna nejaka nova zajimava rozsireni (ale ruku na srdce, kdo hral s Cronem nebo Infernem?) a pekne nove figurky. Rebirth prakticky neupgraduje hru, ale pridava novy obsah, ktery fakt neni potreba vzhledem k masivni nalozi z prvniho ks. Zaujme to opravdove kompletionisty a nebo nove hrace

25.8.2021 08:50:29

Já si backnul (kvůli early bonusu), ale zatím spíše vyčkávám, než že bych tvrdil že hru na 100% beru. Mám podobné pochybnosti jako Pepsson. Uvidím, jak se kampaň posune, co přidají (každý den něco odemykají). V komentářích zmínili, že přidají jako addon storage solution pro majitele 1. edice (Sator box), zdarma nějaké pořadače pokud jste backovali 1. edici. No a ještě zmínili, něco ve smyslu, že přidají fakt velké věci :-) Tak už jen ze zvědavosti. Co se musí nechat - figurky mají luxusní a pokud by přibyly nějaké zajímavé (jako např. Necro Dragon v minulé verzi) tak bych do toho snad šel i jen kvůli těm figurkám…

25.8.2021 09:30:03

@MikeDundee jak jsi backnul a počkáš? To jde nějak udělat, abys backnul a měl bonus a pak pledge nakonec nevzal?

25.8.2021 09:33:07

@DoubleM Jasně, teď backneš, zadáš sice údaje o platební kartě, ale do konce kampaně můžeš kdykoliv pledge zrušit a nic ti nestrhnou.

25.8.2021 09:50:56

Tak se to zvrhává v čím dál větší nesourodý mišmaš - teď tam přidali nějakýho kungfu mága, předtím do toho resesančně-démonického světa přimíchali severskou mytologii (Ódin a Fenrir) a egyptskou (sfinga a nějaká kněžka). Tak nějak začínám mít pocit že by bylo dobře z toho vycouvat… 

29.8.2021 21:14:30

Přátelé pomoc prosím….nemám vůbec čas, jen m toto přistálo na emailu, tak jsem backnul kvuli bonusu….o co jako jde?

 

To je nová edice původní hry? Nebo je to nová samostatná hra na stejný motiv, něco jako Nemesis: Aftermatch?

 

Z níže napsaného zní zajímavě SOLO mod (ale není nutný….docela obstojně si rád zahraju za 4 kouzelníky v single hře :D)….avataři fungují jako posmrtná možnost hrát a nesedět u stolu jak tvrdý Y? 

 

Toho obsahu v 1.edici KS ALL-IN je mega a vím, že vše neohraju, ale neumím se ničeho vzdát :) 

 

Díky moc za nějaké shrnutíčko a hlavně odpověď, o co vlastně jde.

30.8.2021 11:01:33

Stejná hra, jen může mít nějaké nové mechaniky a tak. Ale jinak je to stejné jak BRW. Je to jak nemesis lockdown, standalone expansion které můžeš zakomponovat do BRW :D

31.8.2021 13:02:32

Strucne a vystizne, Dekuji…v tom pripade nemam zajem :-)

31.8.2021 21:58:29

Korenar

“….ale neumím se ničeho vzdát” 

tohle je krásné. :)

 

 

31.8.2021 23:00:03

Sakra. Uz kdyz jsem psal, ze do toho nejdu, tak jsem vedel, ze to nedopadne. Maji to pekne nachystane a uz ted vybrali vic, nez v prvni kampani, a to i pres neduveru a fiasko s doplacenim postovneho. Obsahu je tentokrat mene, nez minule, ale je tematicky strukturovany. Vetsinou se jedna o klasiku: nove magy, 6 novych skol magie, nejake ty vyvolane bytosti. Hru obohacuji avatari, coz je vlastne takovy epicky velky nepritel, proti kteremu se da hrat solo, nebo ho primichat do multaku. Rozsireni jsou teda dobre napalena, ale za zminku stoji asi jen 4 jezdci apokalypsy, kteri prinasi zajimavy constructed format, kde si muzete vytvorit custom maga vcetne schopnosti a statu a grimoaru. Vyberem a mnozstvim karet dostavate solidni deckbuilding,ktery se neohraje. 

Figurky jsou luxusni, storage system maji letos vychytany (a porad doufam, ze pridaji moznost lepsiho uskladneni pro prvni edici), takze asi prekousnu, ze to nikdy nebudu mit sanci ohrat. Takhle ma vypadat dle meho dobre pripravena kampan… 

Kompletista opet zvitezil (a nabizi moznost pridat se do party pro Brno, Zabreh, J. Hradec a spojnice) . 

5.9.2021 22:59:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Dod

Nikdy více…

Ať tu zazní i opačný názor, než ta kampaň skončí… Původní kampaň mě v podstatě vyléčila z Kickstarteru. Hra byla dodána snad o rok později, před dodáním zbytku hry autoři požádali  o další peníze, a to takovým způsobem, že u backerů zcela úmyslně vyvolávali dojem, že když nezaplatí, tak jim hru nedodají, některé součásti objednávky museli zájemci potvrzovat emailem, že je opravdu chtějí, jinak jim nebyly doručeny (čehož jsem si všiml jen zcela náhodou, protože těch aktualizací bylo tolik, že jsem je zpravidla nečetl), pokud si o ně řekli, tak jim pak došly v třetí vlně (v mém případě po několika urgencích...). Pokud jde o samotnou hru, tak herně bych ji označil za přinejlepším průměrnou, figurky jsou teda opravdu hezké, celková grafika taky, na kartách jsou ale desítky chyb a překlepů. Osobně jsem hrál jen to, co mi došlo v první vlně, za ty roky, co uběhly mezi tím, kdy jsem si hru objednal, a kdy mi došly poslední věci, jsem na ni v podstatě ztratil chuť.  Navíc pak toho obsahu bylo tolik, že když jsem si představil, jak dlouho se v tom budu orientovat a snažit se najít správnou figurku, tak jsem raději zvolil jinou hru.  

8.9.2021 11:56:27

A cos konkretne potvrzoval emailem? Ja mel all-in, nic jsem nepotvrzoval, neplatil a stejne mi doslo vsechno. Chyby povetsinou opravily errata, co posilali naposled. 

A btw, rok zpozdeni je z perspektivy kickstarteru naprosty standard. Bud rad, ze to prislo :) 

8.9.2021 18:42:57

@Dod - Ty chyby opravili ve druhé vlně, kterou poslali i bez doplatku, jen později. Mimochodem vyměnili komplet karty ze základu, což teda není jen tak. Komunikovali to transparentně. Jinak cena/výkon co se týká obsahu ta hra moc nemá konkurenci.

Kdyby BRW byl příklad špatné KS kampaně a realizace, asi bychom si mohli pískat. :)

8.9.2021 23:48:59

Dod

@Pepsson Já jsem si tenkrát objednával ještě takový německý balíček, měly v tom být německá pravidla a karty, německy umím lépe než anglicky, tak jsem si říkal, že kdybych třeba někde něčemu nerozuměl, tak se kouknu do těch německých materiálů…akorát jim se to pak nevešlo do té krabice, takže vymysleli, že lidem jako já pošlou jen tu cizojazyčnou variantu a anglický originál jen na vyžádání a po několika dalších měsících…

Mě hlavně otrávil ten jejich email, kde naznačovali, že kdo jim nezaplatí další peníze, tomu už nic nepošlou, tenkrát jsem si řekl, že už od téhle společnosti si nic neobjednám. 

Toho obsahu je hodně, o tom žádná, ale stejně to většině lidí bude jen zabírat místo ve skříni, protože zas tak dobrá, aby hráli jen tohle, ta hra opravdu není. Je to samozřejmě každého věc, ale myslím, že nakupování obdobných megalomanských her všechny dříve či později omrzí. 

 

9.9.2021 08:06:30

@dod Co si vybavuju, tak psali, ze kdo nezaplati, dostane hru, ale pozdeji nez ostatni, coz nakonec nebylo, nebo ten rozdil byl takovy, ze to nevadilo. Treba my ted cekame na zbytek Ankhu, ktery ostatni dostali mesic, dva nazpet a nikoho to netankuje, nikde zadne omluvne zpravy, proste se to deje. Lords of Hellas doslo nekolik mesicu po ostatnich a z posledni doby, Orc quest pres dva roky zpozdeni, Everrain dva roky zpozdeni, Kingdom Dead: dorucujeme, jak se nam to hodi, Euthia: nedoplatis 15 dolaru, hru nedostanes…

Proste behem kampane odemkli tolik veci, ze jim to navysilo naklady, a nepocitali s tim. Stane se. U tehle kampane jsou ceny dost vysoke, takze se to snad nestane

11.9.2021 09:01:29

To DoD:

Popisuješ věci, které nejsou nijak překvapivé. Většina KS her je zbytečně přeprodukovaných, zpoždění rok není nic vzrušujícího, pokud autoři nejsou anglicky mluvící tak tam chyby mít budeš. To že mají snahu chyby opravit je spíš výjimka, obvyklé spíš bývá podpořte další kampaň ,dostanete “slevu” na upgrade pack a zaplatíte plnotučné poštovné, příp. se žádné opravy nekonají. Když jela kampaň Black rose wars, tak jsem na to koukl, na základě předchozích pracovních zkušeností si řekl: "bacha, Italové" a dal od toho ruce pryč :D

King of average měl na to nedávno moc pěkné video, kde vysvětloval, že by byl radši, kdyby batman od monolithu měl méně plastu a stál v základu 100 dolarů nebo jiná hra měla standees místo figurek. Ve finále ale uznal, že to co jemu připadá rozumné (a mně taky) tak pokud to ta kampaň nabízí, tak to backuje úplné minimum lidí, což je prostě pravda. Kdyby to udělali za nižší cenu se standees namísto figurek a půlkou obsahu, a místo těch tun co nikdo nikdy stejně nezahraje zaplatili raději překadatele a korektory,a pořádně to natestovali, tak prostě vyberou výrazně méně. To je bohužel realita. 

11.9.2021 11:41:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Dod

@Pepsson Prvně to napsali tak, aby backery vystrašili, že když nedoplatí, tak nedostanou nic. Až následně, kdy je velká část backerů včetně mě měla za vyděrače, to dovysvětlili ve smyslu, jak píšeš.  Odpustil bych jim v podstatě cokoliv (např. to zpoždění), ale takovéto praktiky opravdu ne.

 

@czechImenhotep Ať ty hry jsou klidně přeprodukované, nicméně nemusím být u toho…A že to nejde jinak není úplně pravda, třeba u Pax Pamiru byly celkově taky vybrány statisíce dolarů a kromě toho, že po produkční stránce té hře moc vyknout nejde, tak je navíc neobyčejně dobrá.
 

 


 

13.9.2021 12:34:20

To Dod:

Dívám se na pax pamir a spol. na kickstarteru a ve všech případech se tam jedná buď o reprint nebo druhou edici. To je samozřejmě rozdíl oproti Ludus Magnum, první projekt cancel, druhý funding unsuccesfull, nova a aetas nebo sine tempore nebyl zrovna nářez, ale už to něco vybralo. Jde to samozřejmně i jinak, ale kdo tam dá figurky, fantasy setting, a tunu zbytečných komponent to má podle mně o dost lehčí to prodat než když tam dá kostičky, téma chovu lachtanů a hru udělá ve velikosti, která je běžná na krámě a pořádně ji otestuje. Ono s ohledem na poštovné a DPH úplně nedává smysl ty hry dělat střízlivě a levně. Spíš si člověk musí ujasnit proč to vlastně bere a počítat s tím, že pokud něco bude špatně tak nemá servis jako když to koupí v obchodě a nápravy se dočkat nemusí. Někde se holt nemají k tomu při kampani přiznat barvu, že backeři budou doplácet DPH, někdo si vzpomene s doplatkem na který nemá nárok, někdo pošle krabici s plísní, někdo dodá neúplnou hru a nemá se k tomu poslat náhradní komponenty, někde je achilovou patou společnost zajištující doručení, někde si hrají na mrtvé brouky, s oblibou se mlží ohledně termínu dodání a poštovného. Problémy se nevyhýbají ani velkým KS a zavedeným společnostem. Mezi moji oblíbenou kratochvíli patří kladení dotazů v chatu kampaně, velmi často z toho vyplyne, že celá kampaň je akorát jeden velký render s nástřelem pravidel, a dodáno rozhodně nebude za rok apod.

Ale chápu Tvoje rozčarování, pokud budeš backovat, občas je zažiješ.

13.9.2021 12:54:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Casting Shadows Expansion Pack
Casting Shadows Expansion Pack
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas