Děkujeme, že alespoň zvážíte přestat blokovat reklamy na Zatrolených hrách.
Je to náš hlavní zdroj příjmů, ze kterých financujeme provoz Zatrolených her.
Autor: Zeus | 10.3.2025 | 28
Po delší době jsme opět posunuli funkci Hlídače v Bazaru o notný kus cesty dále. Hlavní novinkou je, že nový Hlídač umí hledat všechna rozšíření pro hry ve Sbírce uživatele. Samozřejmě za předpokladu, že si tento režim (= prostřední zaškrtávátko viz ukázka nastavení níže) uživatel zapne.
Další samozřejmostí je, že pokud se dané rozšíření již ve Sbírce uživatele nachází, tak systém notifikaci nepošle (v okrajových případech to nemusí být ideální, ale věříme, že v drtivé většině případů to je naopak správné chování).
Nikdo tak již nemusí sledovat, jestli nevyšlo nové rozšíření pro oblíbené/vlastněné hry, a tato rozšíření si přídávat do Wishlistu, aby ho Hlídač našel. Stačí prostě danou hru mít ve své Sbírce, a když se objeví inzerát s rozšířením této hry, přijde notifikace.
Protože se jedná o relativně komplexní funkci, tak ji spouštíme postupně a v první vlně ji mají k dispozici admini, mecenáši a uživatelé s ikonkou klobouku (resp. pokrývky hlavy 🙂).
Jestli bude fungovat vše dle očekávání správně, a hlavně nedojde-li k nějakým výkonovým problémům (přeci jen je to zase náročnější algoritmus), tak věřím, že dojde ke zpřístupnění všem uživatelům v průběhu tohoto měsíce.
To je super.
Možná by chtělo udělat jednu, za mně, zásadní věc.
Import sbírky / synchronizaci s BGG.
Neb asi nejsem jediný, kdo má appku Bggstast, která je propojená s BGG a kde primárně máme sbírky kompletní.
Spartik
www.insertyherman.cz
@Vojtech Musil No když budeš mít danou hru/rozšíření na Wishlistu (což je v profilu hry tlačítko “Hru chci”), tak stačí mít v Hlídači zaškrtnuté to první zaškrtávátko.
Ale když se pak třeba objeví v katalogu nové rozšíření stejné hry, tak si toho musíš všimnout a přidat si ho na Wishlist. Když ale tu základní hru máš ve sbírce a zaškrtneš v Hlídači to druhé zaškrtávátko, tak si rozšíření dané hry nemusíš ani na Wishlist dávat a Hlídač bude notifikovat i tak.
Tomu rozumim. Mne slo o to, ze jsi rikal, ze to zaskrtavatko zabrani zaslani notifikace, kdyz uz tu hru mas.
Ale to se da opet obejit tim, ze si danou hru oznacis jako ze ju chces.
Cili z tve odpovedi chapu, ze pokud si dam hru na wishlist (ano, musim si to hlidat manualne), tak to tento novy hlidac nijak neodfiltruje. :-)
@Vojtech Musil Představ si, že máš ve Sbírce (= Hru mám) hru A (která má rozšíření A.1, A.2 a A.3) a také rozšíření A.1. A pak někdo vystaví inzerát s rozšířením A.1. Tak se notifikace nepošle, protože to, že ho máš ve sbírce, přebije to, že je to rozšíření hry, co máš ve Sbírce. Pro A.2 (nebo A.3) to ale neplatí a notifikace se pošle.
Druhá varianta je, že si:
Ale u této varianty si musíš manuálně hlídat, když vyjde rozšíření A.4, aby sis ho dal na Wishlist. První varianta zareaguje automaticky a budou ti chodit inzeráty s A.4.
Takže vlastně takové obecné doporučení na nejběžnější potřeby:
@Zeus Diky, ze jsi to tak rozepsal. A ted pripad, ktery nezaznel.
Mam A a A.1 ve sbirce (="Hru mam") a dam si jeste A.1 do wishlistu (="Hru chci").
Cili A.1 mam jak ve sbirce, tak ve wishlistu. Pokud to chapu dobre, tak by mi mela prijit notifikace, kdyz mam bazar dle soucasnych pravidel. Nova funkce na to nema vliv.
Rekneme, ze to resi pripad, ze hru/rozisreni sice vlastnim, ale mam zajem o dalsi kopii a tudiz me zajimaji notifikace na takove hry.
@Vojtech Musil Zde platí to “systém notifikaci nepošle (v okrajových případech to nemusí být ideální, ale věříme, že v drtivé většině případů to je naopak správné chování).”
Tohle je jeden z okrajových případů, kdy to může být nevhodné (chci druhou kopii), ale zatím to tak skutečně je.
Když mám hru ve sbírce i na wishlistu, tak to notifikace nepošle (teda nemělo by :-)
@Zeus Aha, tak to je skoda. Tak nejak jsem doufal, ze to jsou dve nezavisle veci. Jedna si hlida zakladni hru a automaticky k tomu posila notifikaci a druha si hlida, ze ju mas ve wishlistu (nezavisle na tom, jestli ji vlastnis ci nikoliv).
Kazdopadne diky za vyjasneni. :-)
@Vojtech Musil Ono dává smysl i to, jak to vnímáš ty. Že Wishlist všechno přebíjí. Určitě na tom Hlídačovi budu ještě fungování ladit, protože nová implementace přináší úplně nové možnosti proti tomu, co ten starý Hlídač horko těžko nějak zvládal.
Mám v zásobě i rozšíření o hledání pouze inzerátů, které jsou v jazycích, které mě zajímají. Ne každý třeba chce hru v němčině - na druhou stranu to může platit pro vše kromě jedné vzácné hry, kterou bych bral i v té nemčitě (a to jsou pak právě ty okrajové případy, kdy to nezafunguje a které se najdou vždy a ve všem :-).
Případně pak hledání pouze inzerátů, které mají nastavenou i dopravu do mého místa pobytu.
Prostě toto je první krok, který nám otevřel pár nových zajímavých možností a je potřeba to vyladit, aby to dávalo smysl v co nejvíce případech (a chápat, že vždy se najde těch pár případů, kdy by to chtělo ještě větší flexibilitu).
patrilo jinam
---------------------------------
x - Everything is nothing - x
@Zeus Ona vyvstava hlavne otazka, jestli to filtrovani podle jazyka ma treba smysl. Tech her se tu neobjevuje tolik, aby takovy filtr stal za to usili?
Potom vyvstava otazka, jestli to chces nechat na lidech, at si to ponastavuji jak chteji a nebo to chces mit spise pod kontrolou ty (Linux vs Apple) a soucasna implementace. Je automatizovana, ale zaroven brani ostatnim funkcim nebo je neumoznuje (nevim, jestli to je feature nebo bug, ale urcite feature ;-) ).
Ja jsem to nechtel otevirat uplne, ale popravde mi tato funkcionalita prijde zbytecna? Zamyslel jsem se nad tim a kdyz vezmes, ze se ohlasi nejaka hra a objevi se tu v katalogu, potom doba, nez se hra samotna vyda a potom doba, nez se hra samotna objevi v bazaru (coz uz dneska muze byt okamzik, kdy prijde na pult), tak si myslim, ze si ji vetsina lidi do toho seznamu da driv?
Chapu, s toutu funkcionalitou to nikdo teoreticky nemusi resit, ale porad visi ve vzduchu, jestli to za to usili stoji.
Ve srovnani treba s tim, ze si lidi chteji prohledavat historii ve zpravach a jine veci. Ale to uz je na tvem zvazeni samozrejme. :-)
Ja to vnimam tak, ze bazar je stezejni (prinasi nejaky prijem ZH) a tudiz do nej investujes vice casu.
@Vojtech Musil Už teda hodně driftujeme do off-topicu, ale třeba soukromé zprávy jsou něco, o čem už přemýšlím nějakou dobu (i jsem to probíral několikrát v rámci adminského týmu). Já u nich hlavně přemýšlím, jestli má smysl rozvíjet stávající systém, nebo jestli ho nenahradit spíše něcím na způsob Slacku/Discordu. Prostě méně podoby emailu a více podoby chatu. Takže se mi teď nechce moc investovat do systému, který potenciálně nahradí nový :-)
Ale jinak bych se asi už vrátil prosím k diskusi na téma obsažené v článku a pokud je tohle zajímavé téma, tak pls založ vlastní vlákno asi v Námětech a zmiň mě tam :-)
@Zeus Je to tak, nechtel jsem to dal rozvijet. Diky za odpovedi, ja jsem chtel hlavne pochopit, jak bude fungovat ten wishlist. :-)
Sekunduju @spartik ohledně importu sbírky z BGG. Sbírku si zatím trackuju přes BGG kvůli BG Stats. Nechci to vést duplicitně ještě na Zatrolených hrách a ručně to neustále synchronizovat a taky nechci sbírku na BGG vyměnit za sbírku na Zatrolených hrách (už jen kvůli BG Stats).
Takže i když tahle featura mi dává smysl a býval bych si ji zapnul, tak jde tímhle úplně mimo mě.
@jirkamarsik Pod to se podepisuji. Hry tady nemám kvůli tomu, že je mám na BGG a nechce se mi je zadávat ještě sem. Taková funkce by tomu dost pomohla a nebyl by to pak problém.
@Zeus je nějaká šance na synchronizaci sbírky s Bgg, viz 1. příspěvek a komentáře kluků @Fici @jirkamarsik výše?
Spartik
www.insertyherman.cz
Ahoj, bohužel moc v realizaci této funkce (sync s BGG) moc nevěřím. Jako neříkám, že nikdy a nabeton, ale teď o tom ani moc neuvažuju.
Přidávám se k @spartik a ostatním k synchronizaci s BGG. To by byla parádní fičura a usnadnilo by to inventarizaci sbírky her.
@Zeus jasně jasně. Budeme doufat neb pro nás by to určitě byla TOP fíčura, která konečně dostane aktuální stav sbírky i na ZH.
Spartik
www.insertyherman.cz
Právě jsem nasadil ještě upraveného NOVÉHO hlídače (starého se tedy úprava netýká). Mění se přednost Wishlistu a Sbírky.
Pokud má uživatel inzerovanou hru ve Wishlistu, tak mu notifikace přijde (a je jedno, jestli tu hru má i ve své Sbírce).
To blokování notifikací her ve Sbírce funguje pouze pro hledání rozšíření pro hry ve Sbírce (tedy prostřední zaškrtávátko) a tam zůstává v platnosti, že když hledám rozšíření pro hru X (mám ve sbírce X i její rozšíření X.1), tak mi chodí notifikace pouze pro ostatní rozšíření hry X (tedy např. X.2, X.3, ale nikdy na X.1 - to právě její vlastnictví blokuje). Když bych si ale X.1 dal současně i na Wishlist, tak mi to zas začne notifikovat.
Docela náročné mentální cvičení po ránu (zvlášť když jsem něco programoval do půlnoci+ :-).
@Vojtech Musil FYI
@Zeus Skvela prace! Myslim si, ze toto je bozi reseni a diky za to. :-)
Ahoj, možná blbej dotaz na funkci co nikdo nepotřebuje, ale jde nějak nastavit na které hry z wishlistu bych chtěl dát hlídač? Např. bych měl ve wishlistu hru A (která je normálně dostupná, a je tam jen pro přehled co by stálo do budoucna pořídit) a pak hru B (nesehnatelný kus který jak se objeví tak člověk chce), a nastavit jen hlídání na hru B.
@Dzakomn to si jsem jisty, ze tu urcite neni. Mas ve wishlistu, dostavas notifikace, nemas ve wishlistu, nemas notifikace. Mozna, kdyz si udelas svuj seznam her, kam si budes davat hry ktere mozna nekdy budes chtit a do wishlistu budes tlacit jen ultra-raritky, tak tim bys mohl docilit toho, co chces
@Vojtech Musil No já to teď vyřešil tak že tu mám jen to co se hůř hledá nebo pro mě “Must Have” a zbytek jen na BGG.
@Dzakomn to samozrejme muzes. Ale pokud chces mit sbirku i tu, tak si vytvor extra seznam. To je asi jednodussi, nez mit zvlast zaskrtavatko ke kazde hre, jestli na ni chces notifikaci nebo ne…
Nemožnost importu dat z BGG nebo BGstats je důvod proč využívám Zatrolenky jen okrajově. Tato funkce by byla opravdu TOP a třeba pro mě by to byl gamechanger
Díky za upgrade Hlídače, za mě je velice vítán!
A k pánům ohledně sync s BGG - udělejte si jeden večer kafe a naklikejte si to ručně. Poté každou další koupi hry si přidáte do sbírky na BGG a zde. Přeci nekupujete desítky titulů týdně, aby vám update sbírky trval hodiny. Za mě taková věc (provedení sync s BGG) je docela náročná na provedení a byť by to bylo pro uživatele super, alespoň se abesncí této funkce nepodporuje lenost :-) Ale chápu, že pokud poctivě vyplňujete zahrané partie, tak se to víceméně nedá..
Děkujeme, že alespoň zvážíte přestat blokovat reklamy na Zatrolených hrách.
Je to náš hlavní zdroj příjmů, ze kterých financujeme provoz Zatrolených her.
Děkujeme, že alespoň zvážíte přestat blokovat reklamy na Zatrolených hrách.
Je to náš hlavní zdroj příjmů, ze kterých financujeme provoz Zatrolených her.
Království divů
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 3 dny