Zatroleně: Diskuse si pamatují, kde jsi skočil/a čtení (zatím v omezeném testu)

Autor: Zeus | 17.11.2023 | 17

Právě jsme do testovacího provozu spustili úpravu v diskusích, kdy si každá diskuse "pamatuje", kde přihlášený uživatel skončil. A při příští návštěvě diskuse může pokračovat prvním nepřečteným příspěvkem. Stejně tak tento stav diskuse je rovnou vidět i ve výpisu diskusí a není tak nutné procházet vždy diskusi na konec a přemýšlet, zda jsem již poslední odpověď viděl či nikoli.

Jak to přesně funguje a vypadá?

Ve výpisu diskusí jsou nově 2 ikonky (platné v době zveřejnění článku):

  • Symbol oka - ten znamená, že jsi v dané diskusi byl/a a tedy je pro tebe pravděpodobně zajímavá a stojí za to ji věnovat pozornost (zvlášť, když je následována pak další ikonkou).
  • Symbol diskusní bublinky - tento symbol znamená, že v diskusi, kterou jsi již dříve navštívil/a, je nějaká nová odpověď.
Nové ikonky/symboly v diskusích

Při návštěvě diskuse se vždy uloží první nepřečtená odpověď (v případě diskusí na více stránek) nebo označení "vše přečteno". Od první návštěvy je pak tato diskuse označena symbolem oka. A když existuje alespoň jedna nepřečtená odpověď, je tam navíc i symbol diskusní bublinky (ta se zobrazí i v případě např. diskuse na 5 stránek, pokud skončíš čtení na 3. stránce -> pouze nejsme schopni poznat, kde přesně na té 3. stránce, takže tu budeme považovat za přečtenou celou).

Změnou pak prošel i hlavní odkaz s názvem diskuse a může se chovat třemi různými způsoby:

  1. Nikdy jsi v diskusi nebyl/a (= BEZ symbolu oka) - tento odkaz vede na začátek diskuse.
  2. Byl/a jsi v diskusi a jsou v ní nějaké nové odpovědi (= symbol oka i diskusní bubliny) - odkaz vede na první nepřečtený (podobně jako v notifikaci, která chodí ze sledovaných diskusí).
  3. Byl/a jsi v diskusi a máš vše přečtené - odkaz vede na její konec.

Možná jedna záludnost?

V případě vícestránkových diskusí (např. 5), kdy jsi nedočetl/a na konec (např. skončíš na straně 3) a zapneš si sledování diskuse, tak se nastaví systém notifikací a výše uvedených ikonek tak, jakoby jsi diskusi přečetla/a celou.

Testovací provoz

Protože to bude s největší pravděpodobností nejnáročnější funkce na provoz databáze, spouštíme tuto funkci ve velmi omezeném provozu a přístupnou ji tak mají v tuto chvíli pouze mecenáši, kteří přispěli na provoz Zatrolenek alespoň v jednom z posledních 3 let (aktuálně tedy 2021, 2022 nebo 2023).

Budeme vyhodnocovat, jak to vytěžuje databázi a zda si dovolíme funkci rozšířit. Cílem je mít funkci dostupnou ideálně všem přihlášeným uživatelům (možná ji omezíme na VIP ověřené účty). Snad vše půjde dobře a nedá to databázi příliš na frak.

Současně prosím berte současnou podobu symbolů ve výpisu diskusí jako první verzi, samotnému mi přijde, že symbol diskusní bublinky by si zasloužil být výraznější.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Prijemna featurka!

Tak ako aj ini uzivatelia velmi si cenime co robite, berte nasledovny text len ako radu od IT pre Vas :D

Velka skoda ze tu nie je PHPBB modul, mali by ste to prakticky bez prace, vsetko je tam implementovane aj bez ikon, aj ked chapem ze vzhladom na pocet hier by to bol asi trochu bordel resp. chcelo by to extremne modifikacie :D

Inak taka alternativa k tym ikonam alias riesenie v phpBB:
 

1, Ak diskusia obsahuje nove neprecitane prispevky → ikona pred titulkou je zvyraznena. Diskusia neobsahuje nic nove → ikona je seda - tzn. nejaka ikona je pritomna po cely cas (da sa to vymenit napr. za zmenu farby nazvu temy ci stylom - bold/normal bez potreby ikony, proste sa to naloaduje htmlko pod inym css stylom). Ak si spravne pamatam phpBB tam to funguje v principe tak, ze v databaze je UserLastCheckedTopicTime pre danu diskusiu a porovnava sa to s NewestReplyTime podla toho to da/neda zvyraznenie. Podla toho sa da aj implementovat bod 2:

2, V navaznosti na bod1 sa potom da implementovat skok na najnovsi NEPRECITANY prispevok tzn. to zvyrazni post ktory ma ako prvy vyssi “timestamp” nez “LastChecked” (asi v tomto pripade ikona bublinky), ak neexistuje "lastChecked automaticky zvyrazni posledny prispevok.

 

Ad navrh, ktory mozno uz padol:

A, Dalo by sa rozsirit inofo v “Posledny prispevek” aby obsahoval viac info? Napr.

Posledny prispevok:

od <username>
Pi 17 11, 2023 20:05

B, Idealne keby je niekde tlacitko na “diskusie do ktorych som prispieval" a sledovane diskusie” (ak tu je prosim o navigaciu)

Lebo takto absolutne netusim ako sa dostanem do diskusie kde som nieco pisal (aby som sa pozrel ci je tam nieco nove. Musim ist rucne napr. cez Witcher: Old World hru → Diskuse a pozriet sa (ak si pamatam ci tam bol prispevok. Kombinacia implementovanych featuriek + prehladny zoznam by sprehladnil diskusie a dosledovavanie komentov

Vdaka.

17.11.2023 21:51:00

@no.vi89: Pokud si nyní dáš sledovat diskusi, tak ti přijde notifikace. Z notifikace se proklikneš přímo na 1. nový příspěvek.

18.11.2023 09:26:06

@Zeus: Prosím tě, to jásavě modré podbarvení příspěvku, bylo by možné dát nějakou pastelovou, méně jásavou, s lepším kontrastem pro černé písmo (modrá je dobrá) barvu? :)

20.11.2023 11:47:53 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zeus Tak nevim,momentálně mě jen vytáčí,že když vlezu 3x za den do nějaké diskuze,tak vždy mi to zobrazí nejprve ten nejstarší příspěvek a musim se proskrolovat a proklikat k nejnovějším…

22.11.2023 16:10:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Quantum
Quantum
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas