Zajímají vás i komiksy? Anketa + slevový kód na sci-fi

Autor: Zeus | 7.7.2024 | 23

Tento článek je hodně ovlivněn rčením „Podle sebe soudím tebe“, ale jsem si toho vědom, tak mě zajímá váš názor. Obecně o sobě prozradím, že kromě deskovek mám v policích, skříních a šatnách našeho domu (to poslední k velkému nadšení mé ženy) poschovávané i vyšší desítky různých komiksů. Díky tomu jsem se seznámil a pokecal s několika vydavateli a při posledním podobném pokecu jsem se dohodl s MightyBoys na drobné spolupráci, kterou malinko zneužiji k zjištění, jak moc se fanouškovství deskovek a komiksů prolíná. A jak moc má smysl přemýšlet o nějaké rozumně intenzivní spolupráci napříč těmito formáty (Zatrolenky ale samozřejmě zůstávají webem o deskovkách).

A protože MightyBoys fungují hodně na předprodejích sběratelských verzí komiksů a následně pak mají již běžné verze (po nějakou často i dost krátkou dobu po vydání), tak pro připravovanou novinku Zpěv neznáma jsme se dohodli, že návštěvníkům Zatrolenek nabídneme i slevový kód na 4 % při koupi sběratelské edice.

Představení komiksu

Zpěv neznáma vypráví příběh o tom, jak z Filadelfie v jednom okamžiku zmizí 300 000 obyvatel v oblasti Neznáma. Po deseti letech od události již úřady veškerou snahu o záchranu lidí vzdaly a lidé se se ztrátou příbuzných smířili, ale ústřední hrdina příběhu Nathan Cole ne. Denně se vydává do nepřátelské oblasti Neznáma ve snaze přivést zpět přeživší. Ale je to skutečně tak jednoduché? Nehledá něco jiného? To se můžete dozvědět na 890 stránkách tohoto „monumentálního“ komiksu.

Ukázka dvojstrany (více na webu vydavatele)

Slevový kód (platný do 21.7.2024)

A abychom nezapomněli, slevový kód (který klidně šiřte; každý, kdo ho v rámci předprodeje – tedy do 21.7. – využije, slevu dostane) na 4 % zní „ZATROL“.

Stránka komiksu na webu vydavatele (kde lze kód uplatnit).

Dejte nám vědět

Budeme rádi, když nám do komentářů napíšete, zda jste kód využili a také, zda vám občasná podobná spolupráce napříč „žánry“ přijde fajn.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Komiksy sleduji již nekolik let, ale slevu jsem neuplatnil - už mám knížku 14 dní objednanou. :-) Mimochodem, Mighty boys vydávají velmi dobré tituly a zpracování je fenomenální (zvl. to co předvedli na Agenta strachu, z toho mi padla čelist!).

A rozhodně uvítám další taková i jiná prolnutí žánrů.

Díky!

7.7.2024 20:24:23

Slevový kód pravděpodobně nevyužiju, protože se mi moc nelíbí barvy v tomhle komiksu, ale jinak mě moc těší, že ke spolupráci s Mighty Boys došlo. Co se týče literárních žánrů, jsem sice poměrně široce rozktočený, ale i tak komiksy tvoří významnou část mojí knihovny.

7.7.2024 20:55:39

Komiksů mám doma mraky. Upozornil bych na to, že tento komiks je od Roberta Kirkmana, autora vynikajícího Invincible a Walking Dead. Nicméně kód nevyužiju, nejsem fanda takovýchto špalků.. 890 stran je moc, je to těžký, špatně se to čte..

7.7.2024 21:42:59

Sbírku komiksů jsem již prodal (některých kousků občas lituju…), ale prolnutí deskovek a komiksů mi celkem dává smysl hned na několika úrovních, ať už co se týče vyprávění příběhu nebo ilustrací apod. Využití slevy ještě zvážím.

8.7.2024 08:25:40

Slevový kod nevyužiju, již dávno předobjednáno. Mighty Boys je už srdcovka :)

8.7.2024 11:59:33

Skvele, prolnuti je dobry napad, kód vyuziji, jeste jsem nepredobjednal . Mighty jsou fenomenalni a stejne to bylo v planu

8.7.2024 18:06:37

Přidám sem alespoň jeden komentář za mlčící protistranu, ať ta anketa nevyzní tak jednoznačně. Komiksy mě absolutně nezajímají, jediný mini komiks, který jsem v životě přečetl byl nedávno úvod do ISS Vanguardu. Jsem pro zachování Zatrolenek jako čistě deskoherní stránky. 

8.7.2024 20:42:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Si pište, že jsem kromě deskovek taky fanda komixů! MightyBoys vydávají docela výživné knížky, nechtěl bych s nima dostat po hlavě, už bych to asi nerozchodil :D. Jinak několik komixů od nich mám (kletba, dopis44, 8miliard přání), ale nemůžu mít zase všechno - nejen deskovky, ale i komixy zabírají hodně místa na poličce. Co se týče tohoto komixu, ještě se rozmyslím (vypadá moc lákavě), fakt by mi asi byli milejší trochu menší špalky, než ty bichle :DDD Jinak fandím moc.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

8.7.2024 22:30:38

Jsem fanda Mighty Boys - doma mám šest jejich komiksů, ale kod nevyužiju, protože komiks mám dávno objednaný. Podobné spolupráce by určitě mohly být na Zatrolenkách i v budoucnu.

9.7.2024 09:44:06

Já skončil u Sláine, víc nepotřebuju :)

9.7.2024 18:13:30

No.. pro klasické geeky, kteří mají přehled o všem kolem videoher, komiksů, deskovek a filmů, je to něco, co k tomu patří, mě zajímá vše, od každého něco. Pro mě třeba oznámení deskovky Berserk je něco mega, byť to může být pak zklamání, jako u Thorgala. Ale Zatrolenky vždy byly jen o deskovkách a je tu spousta maminek, které s tím začali kvůli dětem, nějak je to chytlo, ale komiksy a animáky jdou třeba mimo ně a nejsou to jen maminky :) Já kdysi komiksy hltal, taky denně maloval vlastní věci.. pak jako když utne jsem s tím skončil, komiksy prodal a tužku už do ruky nevzal, ale sem tam si nějaký pořídím do sbírky a přečtu. Přesto bych sem asi komiksy netahal, semtam nějaký článek nevadí, možná když vyjde právě deskovka podle komiksu, tak i představit ten komiks neznalým.. ale prostě Zatrolenky byly vždy jen o jednom a asi bych to neplevelil.

10.7.2024 09:11:33

Zatrolené hry jsou webem o deskových hrách, kde si svoje najde úplný začátečník ale i zarytý wargamer.
Jsem proto aby se ZH tímto směrem nerozšiřovaly a zůstaly věrné svému původnímu poslání.
Klidně ať vznikne nový projekt, třeba Trolí komiksy, klidně ať se v rámci představení hry dá odkaz na tento nový projekt ale tady ať to zůstane jen o deskovkách.
Pokud už by ale mělo dojít k nějakému spojení deskovky + komiksy, tak bych velmi uvítal filtraci, kde bych měl zobrazeny jen hry.
Komiks je něco, co jde absolutně mimo mě, byť věřím, že se zde najde skupina, které dává smysl tohle propojení.
---
EDIT:
Odpovědi na otázky z článku:
Ne
Ne

10.7.2024 14:51:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Nepřijde mi to fajn. I když komiksy mě samozřejmě zajímají. A proto mám účet na comicsdb. Taky mě zajímají deskovky. A proto mám účet na ZH. Pokud je to jen trochu možné, byl bych pro zachování účelové čistoty obou databází. Pořád chci veřit, že fanoušci jsou chytří a že si ty správné zdroje už sami dohledají. Ostatně já na bricky nebo csfd, taky nepastuju recenze deskovek, tak moc nevím, proč se komiksáci cpou sem. Tahle kampaň by rozhodně měla běžet na serverech k tomu více určených.

10.7.2024 16:27:33

Protože mám pocit, že nám diskuze ujíždí po nějakém kluzkém svahu, tak tu zopakuji ve článku položené otázky:

 • Zajímají vás krom deskovek i komiksy?
 • Bylo by pro vás zajímavé, aby se zde objevovaly občasné promo akce na komiksy?

Děkuji všem, kteří nám odpovídají na tyto otázky.

Na otázku:

 • Měly by se ZH rozšířit o databázi komiksů?

se vůbec neptáme a nic takového opravdu neplánujeme (jak je i ve článku uvedeno).

-----------------
předseda KDH Pajdulák

10.7.2024 17:20:08

 1. Ano. 
 2. Ne. 

Komiksy miluju a mám jich asi až příliš, ale na ZH chodím kvůli deskovým hrám. Tak to mám rád. “Neobtěžuje” mě tu nic jiného, než jen deskové hry a informace o nich. 

__________________
HRANÍ U NÁDRAŽÍ
https://www.facebook.com/hraniunadrazi/

10.7.2024 21:39:50

 1. Ano. 
 2. Ne. 

10.7.2024 22:46:42

Nie.

Nie.

11.7.2024 10:42:55

 1. Ne
 2. Ne

11.7.2024 11:10:34

Ne.

Je mi to jedno.

11.7.2024 12:05:18

Tak jsem to asi hodil do opačného extrému. Své názory klidně rozveďte, za to budeme rádi.

Ale zamrzelo mě, že nám hned někteří podsouvají, že chceme ze ZH dělat databázi komiksů, když ve článku jasně stojí, že ne.

-----------------
předseda KDH Pajdulák

11.7.2024 13:23:45

Kod som vyuzil, dakujem. Komiksy aj hry mam rad a takato spolupraca mi nevadi, naopak ma potesi.

-----------------------------------------------------------------

Muž zanedbaného zovňajšku , chabých charakterových čŕt, pochybnej povesti a výnimočných schopností , ktorý má rád hudbu , sem-tam knihu , stolovky, film a hlavne opačné pohlavie...

11.7.2024 15:05:59

1. Ano
2. Ano

Komiksy mám rád, občasná promoakce rozhodně nevadí.
Na Mighty Boys se mi líbí, že vydávají uzavřené série, ale víc bych ocenil, kdyby ty špalky rozdělili na 2 svazky. Podstatně líp by se to četlo.

12.7.2024 11:10:37

Kód na slevu využiji.

Komiksy mám ráda, i když si je moc nepořizuji. Taková akce mě zaujala, neboť je aktivně nevyhledávám, protože to vypadá moc dobře, tak jsem přispěla.

Odpovědi ve zkratce:

 1. Ano.
 2. Pokud to bude zajímavá akce, ano.

12.7.2024 20:23:41

Vybíráme z Bazaru

Pax Renaissance + rozšíření CZ
Akt. cena: 740 Kč
Končí za: 1 hodina

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas