nepřihlášený

přihlásit

registrovat

TROLOGRAFICKY: Vychází Myší hlídka – Hra na hrdiny (RPG)

Autor: marektomas98 | 7.6.2018 | 4

Myší hlídka

V  červnu potěší nakladatelství Comics Centrum jak příznivce úspěšného komiksu Myší hlídka, tak i fanoušky RPG, neboli her na hrdiny. Vyjde totiž „manuál“ popisující pravidla a herní svět, jenž se nechal inspirovat Petersenovou komiksovou sérií Myší hlídka.

Komiks Myší hlídka měli čeští čtenáři příležitost poznat prostřednictvím třídílné „kanonické“ série z pera Davida Petersena (v českém překladu nedávno zesnulého Jana Kantůrka), na který v letošním roce navázal první díl Legend o Myší hlídce, ve kterém různí komiksoví tvůrci zpracovávají příběhy z Petersenova myšího univerza.

Svět komiksu, kterému se povedlo roku 2008 získat dvě ceny Willa Eisnera, zaujal i autora RPG Lukea Cranea, jenž vytvořil hry jako Burning Wheel, Freemarket nebo Torchbearer.

Společně s Petersenem, který do publikace přispěl kromě samotného konceptu herního světa především svými osobitými ilustracemi, vytvořili knihu, která je určená úplným začátečníkům ve světě her na hrdiny, jakož i čtenářům, kteří dosud neměli příležitost seznámit se s komiksem Myší hlídka.

Petersen zhodnotil spolupráci s Cranem takto: „Luke dokázal bravurně vystihnout ty nejdůležitější aspekty, které společně vytvářejí napínavý děj při skupinovém vyprávění příběhů, a vyjádřit je prostřednictvím herních pravidel, která ctí atmosféru mé komiksové série o myších hrdinech.“ 

Kniha provází potenciální hráče krok za krokem základními herními pravidly a obsahuje rovněž pasáže podrobně popisující celá Myší teritoria, jejich obyvatele i přírodní podmínky. Kromě toho se čtenáři dozvědí, jak si postavit vlastní hlídku, a kniha je provede celým konceptem dobrodružné výpravy, včetně mnoha příkladů vzatých právě z kanonických komiksů. Z toho vyplývá, že tuto knihu lze vnímat i jako překrásnou encyklopedii Myší hlídky.

Součástí vydání je rovněž paraván s pravidly pro vypravěče a mapa Myších teritorií. Ke stažení z internetových stránek Comics Centra je i deník postav a deník vypravěče, které si mohou hráči pro každou další „výpravu“ vytisknout nový.

Zdroj: Tisková zpráva Comics Centrum

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Myší hlídka

My na Myší hlídce ujíždíme. Jsme moc rádi, že tahle fantastická věc díky Comics Centru vychází i v češtině. Na to RPGéčko jsem zvědavý.

8.6.2018 05:34:01

Přidat komentář