TLAMA GAMES: Minos – Úsvit doby bronzové v říjnu!

Autor: Mirda-ta | 4.7.2024 | 6

TLAMA games dnes, o den dříve kvůli nadcházejícímu svátku, oznámila chystanou českou lokalizaci teprve nedávno odtajněné vlajkové lodě vydavatelství Board&Dice (Teotihuacan, Nukleum, Tiletum, Barcelona...) pro tuto sezónu. Jde o strategickou lehce civilizační hru Minos: Úsvit doby bronzové od Stana Kordonskiy, autora Věčné zimy. Ke hře budou v omezeném množství dostupné také promo balíčky a skladem by měla být v říjnu.

Ve starověké krétské říši, na sluncem zalitých plážích a ve spletitých chodbách Knóssu, se právě rozhoduje o osudu mínojské civilizace. Jako vůdce jednoho ze čtyř proslulých mínojských klanů vás čeká dosud největší životní zkouška: musíte usiloval o prestižní titul Mínoa, nejvyššího vládce tohoto lidu. Ale pamatujte – na rozdíl od bouřlivých válečných tažení jiných civilizací jsou Mínoané známí především snahou o mír a blahobyt. A právě v tomto duchu se ponese vaše cesta k trůnu. Vaším cílem je vyhnout se střetu čepelí a zápolit pouze na poli vlády a budování jedinečné identity klanu.


Jako vůdci minojských klanů mají hráči na svých bedrech rozvoj první evropské civilizace. Budujte města, památky a další stavby, otevírejte nové obchodní cesty, expandujte a předčete nepřátelské kmeny, plánujte své akce s klanovou radou, provádějte výzkum a vydávejte výnosy, aby vaše další akce byly mocnější vašich protivníků! Máte pouze 4 kola na to, abyste dokázali, že jste hodni věhlasného titulu Minos.

Vyberte a přiřaďte kostky na akční políčka. S kostkami nižší hodnoty si můžete zajistit silnější akce, ale kostky s vyšší hodnotou vám pomohou stoupat na stupnicích pokroku a získávat další výhody. Během fáze akcí každý hráč sbírá své kostky v pořadí od nejvyšší po nejnižší a provádí předem naplánované akce. Hráči také vykládají karty rozvoje, které pak mohou přesunout do svého paláce a učinit z nich výnosy. Každá karta rozvoje má okamžitý efekt a také odměnu, kterou získáte vždy při splnění podmínky, když se později stane karta výnosem. Navíc dvakrát za hru hráči získají vítězné body za svůj civilizační pokrok v oblastech.

Titul Mínoa čeká jen na vás! Dokažte, že jste nejvhodnějším kandidátem na vládce této starověké civilizace. Pečlivě naplánujte akce, postupujte po stupnicích pokroku, zlepšujte své akce, bojujte s tajemnými mořskými národy, navazujte námořní obchodní styky a stavějte města, která přetrvají celá tisíciletí. Obstojíte v této výzvě?

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Viděl jsem představení a vypadá to hezky. Ale herní doba na mě asi příliš dlouhá, pokud by teda sólo nebylo do hodinky…

_____________________________________________
· šéfredaktor aktualit, schvalování a správa videí
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

4.7.2024 16:52:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Old London Bridge - NOVÁ
Old London Bridge - NOVÁ
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas