nepřihlášený

přihlásit

registrovat

popis společenské hry

Autor: CzechWin | 23.3.2019 | 0

Začlo to jak už tolikrát předtím – vzbudili jsme se  uprostřed lodi ve studený mlze Hibernatoria. Naše mozky taky zastírala mlha, jako pokaždý těsně po hibernaci a nadsvětelným cestování. Pamatovali jsme si svý jména a pár dalších základních údajů, ale nevěděli jsme, kde jsme a co tu pohledáváme. Jen matně jsme si vybavovali, jak tahle loď vlastně vypadá – někde na zádi měla tři motory a někde na přídi ovládací můstek. Díky základnímu astronautskýmu výcviku jsme si i vybavovali standardní pozici dvou únikovejch modulů, kdyby se něco DOOPRAVDY zvrtlo. Zbytek vzpomínek se nám slil do jedné rozmazané šmouhy. Tentokrát však nebyla amnézie náš hlavní problém. Jeden ze spolucestujících ležel v hibernační komoře s obrovskou dírou v hrudníku a všude blikaly nouzový majáky.

Nemesis je semikooperativní hra, v níž se budou hráči v roli jednotlivých členů posádky snažit přežít na kosmické lodi infiltrované nepřátelskými mimozemskými organismy. Aby vyhráli, musí splnit jeden ze dvou individuálních tajných úkolů, které jim budou na začátku partie přiděleny. Budou čelit mnoha překážkám: hordám vetřelců (jak tyto mimozemské organismy označila palubní AI), špatnému technickému stavu lodi, krutému osudu a občas i ostatním členům posádky. V některých chvílích může být výhodné s ostatními spolupracovat, ale protože jejich úkoly mohou být v rozporu s hráčovými, bude nakonec důležité jen to, jak splnil svůj vlastní úkol.


Příprava hry:

Na začátku samotné přípravy hráči umístí na herní stůl herní plán. Zamíchají se všechny desky místností a rozmístí se lícem dolů na předem určená místa. Náhodně se na každou desku místnosti umístí jeden žeton průzkumu. Na plán se položí značka cílové destinace. Připraví se únikové moduly. Pak se umístí destičky motorů. Vedle herního plánu se položí panel vetřelců a sáček se jejich žetony. Zamíchají se karty úkolů, každý hráč pak dostane dvě karty. V průběhu hry si hráči budou muset vybrat pouze jeden z nich. Hráči dostanou komponenty svých postav. Jeden z nich si vezme žeton prvního hráče. Do Hibernatoria se umístí žeton mrtvé postavy. Zbylý materiál se položí poblíž herního plánu.


Průběh hry:

Hra se hraje na jednotlivá kola a končí v okamžiku, kdy je splněna některá z podmínek konce hry. Každé kolo se dělí na dvě po sobě následující fáze:

 1. Fáze hráčů: Na začátku fáze hráčů si v každém kole všichni hráči doberou ze svého doplňovacího balíčku do ruky do 5 karet. Poté předá držitel žetonu začínajícího hráče tento žeton spoluhráči po své levici. V pořadí tahu se hráči opakovaně střídají v tazích. Ve svém tahu provede každý hráč 2 akce (nebo tah vynechá – tzv. pasuje). Jakmile každý provede svůj první tah (nebo pasuje), pokračuje začínající hráč svým druhým tahem, po něm všichni ostatní v pořadí tahu odehrají svůj druhý tah atd., dokud všichni nepasují. Hráč, který pasoval, může odhodit libovolný počet hracích karet z ruky na svůj odhazovací balíček. Hráči mají na výběr z mnoha typů akcí:

  • Pohyb
  • Obezřetný pohyb (neprovádí se hod na hluk)
  • Střelba (odhodí se kostka munice, pak se provede hod bojovou kostkou)
  • Útok na blízko
  • Zvednutí vzorku (dá se využít v laboratoři)
  • Výměna předmětů mezi postavami
  • Sestavení předmětu
  • Zahrání akce karty, předmětu nebo místosti

  Jakmile pasovali všichni hráči, přejde se k fázi událostí.

 2. Fáze událostí: Ukazatel času se  posune o jedno pole doprava. Je-li autodestrukce lodi aktivní, posune se i ukazatel autodestrukce. Každý vetřelec v boji provede útok. Všichni vetřelci (a ležící vejce) v místnosti s žetonem požáru utrpí po 1 zranění. Otočí se a vyhodnotí 1 karta události (pohyb vetřelců + vyhodnocení efektu události). Nakonec se vylosuje jeden žeton ze sáčku a vyhodnotí se jeho efekt.


Konec hry:

Hra končí, jakmile je splněna jedna z několika podmínek (např. dosažení konečné pozice ukazatelem času či značkou autodestrukce, nebo smrt všech postav). Pokud na konci hry stále žije alespoň jedna postava, kontroluje se, zda hráči zvítězili. Proběhne kontrola motorů, kursu, infekce a splnění úkolů. Pokud jsou splněny všechny tyto podmínky, hráč/hráči vyhrávají hru.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář

Tato funkce je dostupná pouze přihlášeným uživatelům!

Můžeš se přihlásit nebo registrovat.

Vybíráme z aukcí

Promo Privilege karty Navegador
Promo Privilege karty Navegador
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>