nepřihlášený

přihlásit

registrovat

popis společenské hry

Autor: Arrion | 31.5.2018 | 0

- „Psst, slečno, poslyšte, nechtěla byste si zatančit?“
- „Nemyslím si, že to by byl dobrý nápad, mladý pane.“
- „Ale pročpak? Kdy jindy si zatančit než na takto překrásném maškarním plese. Vaše maska je vskutku okouzlující.“
- „Víte, já nejsem slečna.“
- „Chápu, jste zadaná.“
- „Ne. Nejsem slečna. Jsem pan král.“
- „Tak počkat...tohle si nikdo nebude dovolovat! Já jsem tu KRÁL!“

Ve hře Mascarade (Maškaráda), od autora slavné Citadely, se hráči dostanou do prostředí maškarního plesu, kde není nikdy úplně jasné, kdo je kdo, a kde vás lhaní o vašem postavení může přijít pěkně draho.

Cílem hráčů je získat 13 mincí. Každý hráč začíná se šesti mincemi a kartou svojí role. Mezi role patří například Král, který okamžitě získá tři zlaté mince, Královna, která získá 2 zlaté mince, Podvodník, který automaticky vyhrává už při deseti mincích, nebo třeba Soudce, který získá veškeré peníze ze soudního dvora, který je na začátku hry umístěn doprostřed stolu (ovšem zprvu je prázdný). Rolí je celkem třináct, a součástí hry jsou i malé žetonky, zastupující jednotlivé role, takže nikdy nezapomenete, které jsou zrovna ve hře.


Průběh hry:

Jakmile má každý hráč před sebou kartu role, všechny karty se otočí lícem dolů. První čtyři hráči poté musejí vzít svoji kartu a kartu některého z protihráčů, a schovat je pod stůl (případně za záda). Poté mohou karty pod stolem vyměnit (ale nemusejí). Nakonec vrátí jednu kartu protihráči a druhou položí před sebe. Jakmile toto provedou první 4 hráči, má následující hráč jako první možnost výběru.

Může:

  1. opět vyměnit/nevyměnit svou kartu s jiným hráčem
  2. podívat se na svoji kartu, nebo
  3. prohlásit, jakou kartu má před sebou na stole - např.: „Já jsem královna.“

Pokud jeho tvrzení nikdo nevyvrátí, hráč okamžitě využije výhodu postavy, kterou údajně je, aniž by musel svoji kartu otočit. Pokud chce tvrzení někdo napadnout, musí také prohlásit, že je danou postavou např. „Ne, já jsem královna.“ Oba hráči pak otočí své karty. Případní lháři musí zaplatit pokutu jedné mince do soudního dvora, ale ten, kdo byl skutečně danou postavou, může její schopnost využít bez poplatku.


Konec hry:

Hra takto pokračuje dál až do okamžiku, kdy má některý hráč 13 (v případě Podvodníka 10) mincí. Tento hráč se pak stává vítězem hry.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář

Tato funkce je dostupná pouze přihlášeným uživatelům!

Můžeš se přihlásit nebo registrovat.

Vybíráme z aukcí

Torres
Torres
Akt. cena: 295 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>