nepřihlášený

přihlásit

registrovat

popis společenské hry

Autor: Marty89 | 4.1.2017 | 0

Tak tedy Phileas Fogg vyhrál svou sázku. Vykonal cestu kolem světa za osmdesát dní. Použil k tomu všech dopravních prostředků, parníků, železnic, povozů, jachty, nákladní lodi, saní, slona.

- Jules Verne, Cesta kolem světa za 80 dní

Ticket to Ride: Rails & Sails je samostatně hratelné pokračování ze světa Ticket to Ride. Podobně jako v předchozích pokračováních se hráči snaží vytvořit mohutnou dopravní síť. Oproti předchozím rozšířením se ale vedle vlaků dostávají ke slovu, jak už název napovídá, také lodě. Hra se totiž tentokrát odehrává na dvou mapách, kde se bez lodí obejít prostě nedá - oblast Velkých jezer na pomezí USA a Kanady a hlavně mapa celého světa.

Tato verze populární hry nabízí několik významných změn:

  • Zásobu hráčů již netvoří jen vagónky, ale i lodičky - na začátku každé hry má hráč možnost vybrat si, jakou kombinaci lodí a vagónků si pro svou hru vytvoří
  • Přibyl balíček karet pro výstavbu námořních tras
  • Přístavyhráč má možnost ve svém tahu vytvořit v některém z měst, do kterého vede jeho trať/námořní trasa, přístav. Pokud některá z hráčových tras začíná nebo končí ve městě s přístavem, dostává za ní určitý počet bodů (liší se na obou mapách). Za nespotřebované přístavy (každý hráč má tři) se na konci hry odečítají 4 body.

Jinak hra probíhá standardním způsobem, jako její předchůdci. Zásadním rozdílem je snad to, že oproti původní verzi hra trvá až dvě hodiny.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář