nepřihlášený

přihlásit

registrovat

popis společenské hry

Autor: Asinajci | 17.5.2016 | 0

Podnikat výpravy už nestačí, teď je čas se věnovat i místním kontraktům a plnit jejich obchodní podmínky, za které si lze dobře namastit kapsu zlaťáky. V tom můžete všichni soutěžit, nebo můžete všichni spolupracovat v neúprosném závodě s časem. Takže partii své oblíbené hry si můžete dopřát i vy sami v novém kooperativním režimu.

Rozšíření hry Port Royal nelze hrát samostatně. Všechna pravidla zůstávají stejná jako v základní hře, s tím rozdílem, že v tomto rozšíření na vás čekají 4 nové druhy karet a 18 karet kontraktů a pro každého hráče 3 dřevěné kostičky jako ukazatele splnění daných úkolů.

Nové karty:

  • Kupec (5x): Kupci se podobně jako Obchodníci v základní hře vážou na barvu lodi, kterou mají vyznačenou na své kartě. Pokud si tuto loď vezmete z nabídky, nepřidají vám sice zlaťák k dobru jako Obchodníci, ale dostanete možnost vzít si ještě jednu kartu, podobně jako u postavy Guvernér ze základní hry.
  • Kanonýr (4x): Kanonýr vám před zahájením braní karet z nabídky přinese zlaťáky v případě, že se v daném přístavu vyskytují více než dvě lodě. Za každou loď kromě první získáváte po jednom zlaťáku k dobru.
  • Viceadmirál (5x): Funguje podobně jako Admirál ze základní hry. Umožňuje vám vzít 1 zlaťák vždy, když se se rozhodnete brát kartu z nabídky (přístavu) a v té jsou právě 3 nebo 4 karty.
  • Loď (10x): Do hry přibyly lodě v pěti barvách (stejných jako v základní hře) a ke každé barvě ještě bonusová loď. Ta přinese zlaťáky nejen vám, ale taky jeden zlaťák jednomu ze spoluhráčů, kterého si vyberete.

Kontrakty:

Ve hře, jak už bylo zmíněno, přibylo několik kontraktů, které je dobré plnit pro vaše dobro jak finanční, tak bodové. Každý kontrakt má specifické zadání pro jeho splnění. Třeba vlastnit dva druhy různých posádek, získat lodě různých barev, zaplatit daně a nebo plenit přístavy. Ve hře je těchto možností až 16 plus 2 kontrakty speciálně vytvořené pro kooperativní režim. Každý z hráčů smí splnit jeden druh kontraktu jen jednou a celkem maximálně tři různé. Za každý splněný získává určitý obnos zlaťáků, za splnění 2 kontraktů získává hráč 1 bod vlivu a za 3 splněné další 2 body vlivu, takže určitě není špatné si tak malinko přilepšit ke svému výhernímu skóre.


Výběr varianty hry:

  • Soutěžní režim: V této variantě se hra hraje stejně jako v základní hře - tj. proti sobě. Přibývají nové karty a kontrakty, které hráči plní a na oplátku za ně získají zlaťáky nebo další body vlivu.
  • Kooperativní režim: Sami, nebo společně s přáteli, se můžete vrhnout do plnění kontraktů. Tato varianta je časově omezena na počet karet kol. Záleží na aspektech karet kontraktů a počet karet kontraktů se mění s počtem hráčů. Tím je také možné si obtížnost tohoto režimu upravit podle potřeby. Pokud stihnete splnit všechny karty kontraktů, než se karty času dolížou, vyhráváte, pokud ne - prohráváte.
Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář

Tato funkce je dostupná pouze přihlášeným uživatelům!

Můžeš se přihlásit nebo registrovat.