nepřihlášený

přihlásit

registrovat

popis společenské hry

Autor: Lapin | 18.1.2016 | 0

Ty a tvůj protivník – členové odborového svazu PPP (Příšery Pod Postelí) – sníte o postupu do středního příšerného managmentu v pekelné hierarchii samotného Ďábla. Právě proto se snažíte splnit roční plán PPP na více než sto procent! Každý máte přidělenou ložnici a k dispozici ty nejďábelštější prostředky, aby vaše oběť nezamhouřila oka. Povýšen bude pracovník, který získá nejvíce bodů po osmi kolech zmatku a neplech. A spáči dostanou, co jim patří...

Příprava hry:

Z třiceti čtyř karet hry rozdáte oběma hráčům po šestnácti – zbylé dvě karty tvoří odhazovací balíček.

Průběh hry:

Hra se skládá z kol. Každé kolo hrají oba hráči zároveň a skládá se ze tří částí:

  1. zahrání karty z ruky
  2. odhození karty z ruky
  3. předání zbylých karet protihráči

Hráči si vyberou kartu z ruky a položí ji před sebe lícem dolů. Poté oba zároveň své karty otočí a umístí do své ložnice (první kartu jakkoli, všechny další jen tak, aby sousedily stranou s již položenou kartou a aby dohromady tvořily obdélník 3×3 s volným místem uprostřed, „postelí“). Zároveň s přiložením karty provedou její efekt (seberou kartu protihráči, dovolí vyměnit si místo s jinou kartou nebo kartou z ruky, zamíchají a znovu rozdají karty v rukách atp.). Jiné karty efekt nemají, dávají však možnost být na konci obodovány lépe – např. když jsou v rohu, či když je naproti nim jiná konkrétní karta.

Po provedení efektu karty hráč vybere z ruky další kartu, odhodí ji a pak zbylé karty předá protihráči. Tím začíná další kolo.


Konec hry:

Po zahrání osmi karet (naplnění ložnice) hráči sečtou červená čísla na kartách a tak získají své skóre. Hráč s vyšším skóre se stává vítězem hry.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář

Tato funkce je dostupná pouze přihlášeným uživatelům!

Můžeš se přihlásit nebo registrovat.

Vybíráme z aukcí

Everdell - AJ verze
Everdell - AJ verze
Akt. cena: 720 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>