nepřihlášený

přihlásit

registrovat

popis společenské hry

Autor: kjus | 5.1.2016 | 0

Superšpión je jednoduchá karetní párty hra, ve které se hráči ocitají v různých prostředích a mají vždy různé role. Jeden z hráčů je však vždy špion, který netuší, v jakém prostředí se hra odehrává.

Hráči si střídavě pokládají otázky, pomocí kterých se špion snaží zjistit, o které prostředí se jedná, cílem zbylých hráčů je nenápadně naznačit ostatním, že je jim prostředí známo, a tedy odvrátit obvinění ze špionáže.

Hra končí, jestliže nastane jeden z následujících případů:

  1. Uplyne smluvený časový limit (8 minut), poté musí hráči hlasovat, kdo je podle nich špion. Špion vítězí tehdy, jestliže byl alespoň jedním hlasem označen někdo jiný.
  2. Někdo z hráčů označí podezřelého a vyvolá hlasování. Pokud se všichni hlasující shodnou, hra končí. V případě, že byl špion odhalen, získá hráč, který hlasování vyvolal, bod navíc.
  3. Špion se odhalí. V takovém případě má právo nahlédnout do seznamu všech prostředí a určí to, ve kterém se hra odehrává. Je-li jeho tip správný, vítězí.

Hra obsahuje 31 sad (prostředí) po osmi kartách (rolích). Lze hrát i na několik kol (tj. několik různých prostředí, přičemž role se střídají) a celkového vítěze určit na základě získaných bodů z jednotlivých kol.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář