nepřihlášený

přihlásit

registrovat

popis společenské hry

Autor: Eyron | 28.10.2010 | 0

"Ne, pánešku, já na tu knížešku nechtěl šáhnout, šlitováníííí!!"

Kragmortha je fantasy hra vycházející námětem i grafikou ze hry Aye, Dark Overlord. Hráči se v kůži goblinů sloužících ve službách temného pána Rigora Mortise snaží ukrást v jeho knihovně magické svitky. Běda ale tomu, koho nemrtvý černokněžník v knihovně načapá! Gobliny totiž v takovém případě rád počastuje nějakou ošklivou kletbou.

Hráči svými gobliny pohybují po herním plánu, který představuje knihovnu. V jejím rohu je stůl temného pána s magickými svitky, o které goblini usilují. V knihovně se nachází i několik teleportů, které goblinům mohou pohyb po knihovně usnadnit, ale jejich využití představuje i určité riziko.

Ve svém tahu hráč vybere jednu ze čtyř pohybových karet. Ty jsou dvojího druhu, většina z nich je určena pro pohyb goblina, ale jsou tu i takové, které umožňují pohybovat s Rigor Mortisem. Hráč pak pohne svým goblinem (či temnopánem) o jeden až dvě pole, podle symbolů na kartě a herním plánu. Goblini se mohou navzájem postrkovat a tak někdy vznikne pěkná žduchanice.

Pokud goblin skončí na políčku s temným pánem (nebo se na políčko s goblinem pohne temný pán), sešle na goblina strašlivou kletbu v podobě karty "Zdrcujícího pohledu". Tyto karty jsou kořením celé hry a nutí hráče např. mluvit po zbytek hry se zatnutými zuby, stát na jedné noze, držet až do konce hry kartu na temeni hlavy a podobně.

Pokud goblin dosáhne stolu s magickými svitky, jeden si vytáhne a začíná svou pouť od začátku. Tyto karty mají různé pozitivní efekty, umožňují např. zbavit se prokletí, mít více pohybových karet apod.

Hra končí v okamžiku, kdy jeden z hráčů získá čtvrtou kartu prokletí nebo dojdou magické svitky. Vítězí hráč, který má nejméně karet prokletí.


Shrnutí: Fantasy party hra s jednoduchými pravidly založená na humoru a úkolech, které představují karty prokletí.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář