nepřihlášený

přihlásit

registrovat

FOX IN THE BOX: Hannibal & Hamilcar

Autor: 1a2a3a4 | 10.3.2020 | 10

Vydavatelstvím Fox in the Box dnes, 10. 3., na svém FB oznámilo, že bude česky vydávat válečnou hru Hannibal & Hamilcar. Už nyní se dá „předobjednat“ jako addon v Pledge Manageru kickstarterové kampaně na hru Successors. V rámci tohoto manažeru, který by měl být otevřený minimálně do 30. 3. jsou součástí i dvě malá rozšíření (dva generálové), která půjdou stejně jako základ po vydání zvlášť pořídit i v CZ obchodech (ale za vyšší cenu než nyní...).

Hannibal & Hamilcar je sada dvou her, které vyprávějí známý příběh boje mezi starověkým Římem a Kartágem a která je vydaná k dvacetiletému výročí asymetrické, kartami řízené hry Hannibal: Rome vs Carthage. Hra zobrazuje konflikt dvou antických supervelmocí z klasické clausewitzianské perspektivy, podle které si přistupuje k válečným operacím až v okamžik, kdy není jiného způsobu, jak dosáhnout politické dominance.

Autorem původního Hannibala je Markem Simonitch. Tato edice obsahuje nové scénáře a herní varianty. Některé herní mechaniky byly zjednodušeny, nicméně ve výsledku je hra věrná svému předobrazu. Původní pravidla a komponenty vylepšil Markem Simonitch ve spolupráci s Jaro Andruszkiewiczem. Vývojový tým vydavatele Phalanx pak původní hru, dle vlastních slov, opatrně a pečlivě aktualizoval. Ta se tak nyní hraje jednodušeji a rychleji. Získala také novou grafickou podobu.V této edici hry nalezneme kromě nových scénářů a herních variant také miniatury, nové speciální kostky, bonusové karty a oboustrannou pevnou herní mapu. Ta má z jedné strany mapu pro hru Hannibal a na druhé pro hru Hamilcar.

Hamilcar je hra zasazená do období První Punské války a s Hannibalem sdílí stejné komponenty i herní mechaniky. Přináší však novinku v podobě mechanismů pro námořnictvo, včetně námořních bitev. Oba hráči v ní povedou spolu válku, kterou lze popsat nejlépe jako konflikt mezi slonem a velrybou, kdy se světová námořní velmoc bude muset utkat armádami národa, jež se orientuje spíše na pozemní boj. Cíl Říma zde bude prolomit nepřátelskou obrannou linii mezi ostrovy Sicílie, Korsika a Sardinie, která svírá Apeninský poloostrov.

V obou hrách budou hráči využívat rozličnými způsoby své strategické karty. S nimi budou moci pohybovat generály, najímat nové jednotky, posilovat již existující armády, získávat politickou nadvládu nad provinciemi a přinášet do hry historické události. Když se pak na bojišti střetnou nepřátelské armády, vítěz se vyhodnotí skrze bitevní karty. V obou hrách se budou hráči snažit získat dominanci na vojenské i politické frontě

Předpokládaný termín českého vydání je zatím ohraničený letošním rokem.

Seznam připravovaných novinek v češtině

Sdílet s přáteli:

Komentáře

chybka

Prosim opravte si větu
... který by měl být otevřený minymálně do 30. 3. jsou...
abych měl opět důvěru v CZ překlad :) Díky

10.3.2020 23:39:48

Přidat komentář

Tato funkce je dostupná pouze přihlášeným uživatelům!

Můžeš se přihlásit nebo registrovat.

Vybíráme z aukcí

Naše století & roz. Český film - NOVÉ, NEROZBALENÉ
Naše století & roz. Český film - NOVÉ, NEROZBALENÉ
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>