nepřihlášený

přihlásit

registrovat

FOX IN THE BOX: Další plány?

Autor: Fox_in_the_Box | 18.3.2017 | 23

Na naší nové hře Pax Renaissance pomalu zasychá inkoust. Zřejmě tedy uzrál ten správný čas pro nástin dalšího směřování našeho vydavatelství. Na jakou hru se nyní můžete těšit?

Vybrali jsme další, která se nám moc líbí. Je určena náročným hráčům. Podobný herní systém ještě (pokud víme) do češtiny lokalizován nebyl a bylo by hezké představit její unikátní herní mechaniku širšímu publiku. Takže splňuje všechna naše kritéria.

Třetí hrou, kterou vám Fox in the Box kompletně lokalizovanou přinese, bude 18CZ!

Těm, kteří systém 18XX her důvěrně znají, již není třeba nic dalšího říkat – vy už přesně víte, o co jde. A vy ostatní se na hru pojďte podívat trochu blíž.

Ujímáte se role majitele malé lokálky (rozuměj lokální železniční tratě) na českém území v období konce 19. století za Rakouska-Uherska. Rozvoj železnice nabírá na síle, začínají vznikat nové akciové společnosti. A vy jste samozřejmě u toho. Budete tedy sledovat trh a kupovat podíly v nově vznikajících společnostech. Totéž budou pochopitelně činit i ostatní hráči, přičemž každou novou společnost ovládne právě ten hráč, který bude mít největší akciový podíl. Ten bude rozhodovat o tom, jak se daná společnost bude chovat, zda bude stavět nové tratě, zakládat nové stanice, nakupovat nové vlaky, kudy bude jezdit a nakonec i co se bude dít s penězi, které přepravou pasažérů vydělá. Rozdělí se zisk jejím spoluvlastníkům, nebo si je společnost ponechá pro další modernizaci? Bude o akcie společnosti velký zájem, nebo se jich bude každý zbavovat? Přesně tato rozhodnutí mají vliv na vývoj ceny akcií na burze a případné přilákání dalších investorů.

Obal hry

Dočkáte se tedy silného provázání železniční výstavbové části s obchodováním s akciovými podíly, a to vše nad mapou naší země včetně historicky věrných železničních společností a vám důvěrně známých měst a stanic. Vítězí ten, kdo má po určitém počtu kol nejvíce peněz, tedy nejhodnotnější majetek v podobě akciových podílů a hotovosti. Všimněte si, že na počátku nedostáváte do rukou společnost, kterou byste rozvíjeli. Společnosti existují nezávisle na hráčích a pouze ten, kdo má největší akciový podíl, rozhoduje, jak se daná společnost bude chovat. Záleží tedy jen na vás, zda budete tichým společníkem a budete nakupovat menší podíly ve společnostech s velkou hodnotou akcie, nebo zda skoupíte velký podíl a budete si dělat vše po svém.

Znalce osmnáctkových her jistě potěší odlišnost 18CZ od ostatních – setkáme se v ní s různě velkými společnostmi a s tím souvisejícími různými akciovými podíly. Novinkou bude i to, že větší společnosti mohou pohltit ty menší. Hra navíc není omezena rozebráním banku, ale počtem kol.

Autor hry Leonhard Orgler není žádným nováčkem a kromě ostatních 18XX titulů od něj můžete znát třeba ještě rozšířenější hru Russian Railroads, Ruské železnice. Navíc se nám ho povedlo přesvědčit, aby do hry implementoval funkční model hry pro dva hráče (hra měla být původně pouze pro 3-5 hráčů).

Hra by měla být dostupná ve třetím kvartále tohoto roku, a jak už bývá u nás zvykem, budete si ji moci předobjednat za zvýhodněných podmínek. Takže nakupte nádražácké uniformy a spalte dětskou hříčku Ticket to Ride (samozřejmě si děláme legraci) – rozmach železnice v Českých zemích začíná!

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Kam se

na Lišku hrabe MindOK nebo Rexhry - co vydáte, to je pecka.

18.3.2017 14:09:14

Pecka

Zní to fantasticky - reálné společnosti a "známá mapa". Je už nyní známa rámcově cena?

18.3.2017 20:01:06

Mithril

No veď choď sa pozrieť na ich stránku, tam je to napísané ;-)

Zdá sa, že prvá hra ktorú si od nich určite kúpim!!!

19.3.2017 06:09:55

Testovaci hra

Moc si nejsem jistý tím, jestli je takový typ her pro mě. Byl by někdo v Brně ochotný mi něco s touto tématikou ukázat, ideálně takovou hru, která se této blíží jak pravidly, tak i herní dobou? Četl jsem totiž o 20hodinových orgiích u 18OE a do toho by se mi moc nechtělo.

19.3.2017 10:16:01

Zruda

Tahle hra je omezená počtem kol, takže by herní doba měla být jednoznačně ohraničena, ale určitě nebude na dvě hodiny.

19.3.2017 10:27:12

Varianta pro 2 hrace

Doufam ze ta varianta pro 2 bude OK. Puvodne to melo byt od 3 hracu, tak si nejsem jisty jestli to neni jen o tom ze se na krabici skrtla trojka a dala se misto toho dvojka :).

20.3.2017 10:01:27

RE: Varianta pro 2 hrace

Ne, udelal se kvuli tomu extra herni mod, extra pravidla a extra mapa..:)

20.3.2017 10:39:16

IN

Tak to pak jo :). Diky za info

20.3.2017 10:47:58

To vypada jako pecka

Jen se trosku bojim, zda to bude lakat i zbytek rodiny, vzhledem k herni dobe a klasickemu "strohemu" vzhledu :( .

21.3.2017 10:00:52

Tak ten Havířov je opravdu boží (e;

Pověsti nelhaly. Už jen chybí přejmenovat na Klementín.

29.3.2017 17:10:52

Přidat komentář