nepřihlášený

přihlásit

registrovat

CROWDFUNDING: Sorcerer na kickstarteru

Autor: tomasV | 8.11.2017 | 4

Vítejte v temném viktoriánském světě, kde oheň a kouř průmyslu zatemňují oblohu. Hranice mezi světy se pomalu hroutí. S prudkým nárůstem, industrializace se ztrácí víra ve vyšší moc, tu moc, jenž před staletími uvěznila v temné říši Limbo temné bohy, mýtická stvoření a podivné fantastické tvory.

V našem světě se skrývali čarodějové – potomci starobylých bohů, čekající až naberou zpět dávnou sílu. A nyní, když magická ochrana vyprchala, hranice se rozpadly a oba světy se hroutí do sebe, nastal jejich čas. Jsou zpět, povolali své armády a jejich moc je větší než kdykoliv předtím. A jejich bojiště je země. 

Sorcerer  je temná fanatasy karetní hra pro 2-4 hráče, kterou přináší firma White Wizard Games, která stojí za hrami Star RealmsHero Realms a Epic. Tvůrce hry je Peter Scholtz ze Slovenska. S Petrem jsem se potkal před dvěma lety na herní akce v Želivi, kde testoval prototyp. Následně se domluvil s WWG a hru dále ladili.  A teď přišel čas vypustit své dítě do světa, tedy na kickstarter.

Jak se hra hraje?

Na začátku hry si každý z hráčů vytvoří svůj balíček karet. Nejprve si vyberete jeden ze 4 balíčků postav, který říká, kdo jste. Další část balíčku tvoří karty představující styl magie, který ovládáte, a vše doplňují karty spjaté s místem, odkud pocházíte. Takto jste vytvořili svůj grimoár, jenž skrývá vaše temná kouzla. V základní hře bude moci vytvořit pomocí kombinace karet vytvořit 64 různých kombinací jednotlivých balíčků karet. Díky tomu dostáváte velkou variabilitu a každá hra bude nový herní zážitek.

Ve hře se nacházejí tři bojiště (různé části viktoriánského Londýna), na kterých mezi sebou čarodějové soupeří. Hráč, jemuž se podaří získat dvě ze tří bojišť, vyhrává hru. 

   

Každé herní kolo se skládá ze dvou fází – přípravnou fází a vlastní boj. V první přípravné fázi hráči hrají karty z ruky na jednotlivé bojiště, načerpávají novou energii, meditují, aby vyvolali další kouzla (získali do ruky další karty), popřípadě mohou použít akce karet nebo své postavy. V této fázi se hráči střídají po jedné akci. V okamžiku kdy oba pasují nebo jim dojde energie, začíná souboj.

Souboj se odehrává postupně na každém z bojišť, kde jsou, jednotky některého z hráčů. Hráči se střídají v jednotlivých útocích, souboje jsou řešeny hodem kostkou. Pokud vám padne kritický zásah, rozhoduje, co bude zasaženo, při běžném zásahu si vybírá obránce. Útočit můžete nejen na libovolnou jednotku soupeře, ale i na bojiště. Každé bojiště na obou stranách karty stupnici životů, a pokud na vaší straně klesne ukazatel na 0 tak jste souboj o toto území prohráli.

První dojmy

Na první pohled vás uchvátí grafické ztvárnění celé hry. Ilustrace na kartách jsou nádherné a temná atmosféra z nich přímo odkapává.  Z herní hlediska jde o zajímavou mechaniku, kdy musíte hospodařit s kartami, s energií a současně se snažíte vyčerpat a ničit soupeře.  Díky možnosti velké variability ve složení balíčků svých temných čarodějů musíte aktuální strategii přizpůsobovat nejen svému balíčku, která jste si vybrali, ale i tomu, co si vybral váš soused.

   

Stránky kampaně na Kickstarteru

Kampaň končí 8. 12. 2017 ve 4 hodiny ráno našeho času (SEČ)

SORCERER -- Kicktraq Mini

Tento článek vyšel také na www.deskovehry.com

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář

Vybíráme z aukcí

Factory Fun
Factory Fun
Akt. cena: 55 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>