Autor: Zanty | 16.10.2021 | 0

Ve hře Chabyrinthe se hráči snaží dostat kočičku domu potrubím, a to bez překážek mezi domem a kočkou.

Příprava hry:

Vytvořte čtverec skládající se ze 16 karet Cesta (4x4) umístěných náhodně s výjimkou 2 karet v levém dolním rohu a pravém horním rohu, které představují zatáčku. Následně umístěte 2 karty domů a 2 karty koček mimo čtverec. Červený čtverec kolem karet určuje povinné umístění karet. Všechny ostatní karty Cesta lze umístit náhodně. Nyní vytvořte na stole 2 samostatné balíčky s kartami Cesta a Kočka. Karty Cesta jsou umístěny lícem nahoru, ale Kočky jsou položeny lícem dolů.

Průběh hry:

Hráč, který naposledy viděl černou kočku, začíná hru. V průběhu hry se otáčí karty dle potřeby tak, aby utvořily souvislou cestu (aby kočka mohla projít potrubím). Snažíme se, aby potrubí na sebe volně navazovalo. Hráči hrají postupně ve směru hodinových ručiček, přičemž v jednom tahu může hráč provést 2 ze 2 možných akcí (jeden může provést dvakrát totéž):

  • otočit kartu potrubí
  • vzít si kartu

Mapa má tvar bludiště 4x4, v tahu musí hráč otočit kartu a poté si vzít kartu nebo otočit kartu. Pokud se po těchto akcích podaří kočce dojít domů, hráč si vezme kartu kočky. Každá kočka má jinou hodnotu a na konci hry vyhrává hráč s největším počtem kočičích bodů.  

Konec hry:

Hra končí, jakmile doberete všechny karty Koček. Hráči sečtou své body uvedené na kartách, přičemž vyhrává ten, který má bodů nejvíce - ten se nazývá Nejlepší přítel koček.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Autobahn KS
Autobahn KS
Akt. cena: 1190 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas