Autor: Simca12 | 30.8.2021 | 0

Vidíš někde dům toho Knírače? Podle svědků na zahradě leží jeho tělo... Podezřelá smrt, nemyslíš? Pochybuji, že se upil k smrti, jak říkají ti, co ho našli. Ale není pochyb o tom, že má rád víno. Musíme zjistit, co dělal a proč by se ho chtěl někdo zbavit.

MikroMakro: Město zločinu je kooperativní vyšetřovací hra, ve které se vyšetřovatelé snaží vyřešit případy ve městě Velké Zlosyny za pomoci jedné velké mapy tohoto města. Na této kreslené černobílé mapě budete hledat příslušné scény, které vám určí karty, a dle těchto vodítek se budete snažit přijít případu na kloub. Pro úspěšné vyšetřování je zásadní dobré světlo a dobré oči.

Příprava hry:

Po dokončení všeobecné přípravy (nalepení nálepky na lupu, roztřídění případů podle symbolů a vložení karet do obálek dle čísel) připravíte svou hru jednoduše: rozložte si mapu města - na nějaký větší stůl, na podlahu nebo si ji pověste na zeď. Všichni hráči na ni musí dobře vidět a měli by k ní mít přístup ze všech stran. Na mapu nic nepokládejte - karty, nápoje či občerstvení - mohlo by vám zakrýt důležité detaily. Určete hráče, který se stane vrchním vyšetřovatelem, ten bude mít na starost předčítání karet. Vyjměte z obálky karty případu, který se chystáte řešit. Pro hru je důležité dobré světlo, za šera se vám budou obtížně rozlišovat jednotlivé postavy. 

Průběh hry:

Vrchní vyšetřovatel otočí první (titulní) kartu a přečte ji nahlas. Všichni vyšetřovatelé by měli bedlivě poslouchat a prohlédnout si ilustraci na kartě (abyste věděli, jak vypadá oběť, nebo co se budete pokoušet najít). Po přečtení můžete titulní kartu odložit. Na lícové straně druhé karty je uveden váš první úkol. Tuto kartu ale zatím neotáčejte! Vrchní vyšetřovatel přečte zadání a hráči se mohou pustit do hledání na mapě. Pokud si myslíte, že jste danou scénu našli, otočte kartu a vrchní vyšetřovatel zkontroluje řešení (na kartě jsou souřadnice určité scény). Pokud jste našli správnou scénu, vrchní vyšetřovatel ukáže obrázek ostatním a přečte text. Pokud se scéna neshoduje s vaším řešením, vrchní vyšetřovatel kartu otočí rychle zpátky bez toho, aniž by četl text. Protože on už řešení viděl, od této chvíle se nesmí do hledání této scény zapojovat, respektive pokud bude skupina chtít, může poskytovat určité nápovědy. Když je karta vyřešena, odložte ji. Při hledání nějakých podrobností se určitě nebojte použít lupu.

Konec hry:

Takto vyšetřování postupuje do doby, než dojdou karty v balíčku a vyšetřování se tím uzavře. Pokud jste správně vyhledali všechny scény a víte, co se stalo, můžete si gratulovat, detektivové, vaše skupina případ rozlouskla. Ve hře je celkem 16 případů různé náročnosti - jak časové tak z hlediska řešení. První případ je výukový a další čtyři se doporučují řešit po sobě, pak už ale můžete volit dle toho, na který případ máte zrovna čas a náladu.

Verze pro pokročilé - pokud se vám řešení případů zdá snadné a chtěli byste něco náročnějšího, máte možnost odložit všechny karty určitého případu a ponechat jen titulní. Tím se pokusíte vyřešit případ bez vodítek, které vám tyto karty poskytují. Vyšetřování půjde pomaleji a hra bude o poznání obtížnější. Pokud se ztratíte, nebo si nebudete jisti postupem, můžete do karet kdykoli nahlédnout.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: karetní hra (revidované vydání) (CZ)
Pán prstenů: karetní hra (revidované vydání) (CZ)
Akt. cena: 960 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas