Autor: sasa | 11.2.2020 | 0

Rozšíření Middle East/South Africa pro hru Vysoké napětí obsahuje dvě nové mapy - Blízký východ a Jižní Afriku. Každá z nich přináší určitá specifika:


Blízký východ:
Po dlouhou dobu byl na Blízkém východě dostatek ropy, v blízké budoucnosti však tento „ropný vrchol“ skončí - okamžikem, kdy se produkce ropných polí začne snižovat. Nicméně pár zemí v regionu má jaderné elektrárny. S tím, jak se bude produkce ropy snižovat, se začne jejich počet zvyšovat. Pravděpodobně na významu naberou i jiné zdroje energie, například recyklovatelné plasty.

Hráči začínají hru s nadměrnými zásobami ropy. Navíc mají přístup k rozsáhlým zásobám zemního plynu (je představován žetony uhlí ze základní hry) a několika solárním elektrárnám. Nicméně na začátku hry hráči nemohou stavět jaderné elektrárny, ani elektrárny na odpadky. 

V průběhu 2. epochy nadměrné zásoby ropy a zemního plynu vyschnou. Jako alternativu bude možné stavět jaderné elektrárny a elektrárny na odpadky. Uprostřed hry tak budou hráči nuceni upravit složení svých elektráren. 


Jižní Afrika: Dodávky elektrické energie jsou v Jižní Africe zajišťovány exkluzivně jedinou společností, která je sedmým největším dodavatelem elektrické energie na světě. Kolem 90 % energie je dodáváno prostřednictvím uhelných elektráren. Navíc Jižní Afrika používá na výrobu elektrické energie několik jaderných elektráren. Využívá také vodní a větrné elektrárny. Díky své velikosti dodává společnost elektrickou energii do půlky Afriky. Proto mapa obsahuje šest mezinárodních spojení a dostatek uhlí.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

This War of Mine
This War of Mine
Akt. cena: 910 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas