nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Autor: chejnik | 8.8.2019 | 0

Kdo z Vás odhalí pachatele strašného zločinu? Mnoho podezřelých a jeden zločinec...

Ve hře Sherlock se stáváte detektivem vyšetřujícím zločin. Vaším úkolem je shromažďovat informace a jako první přijít na to, který hrdina leží uprostřed stolu.


Příprava hry:

Promíchejte 13 karet osobností a jednu z nich vyberte a umístěte obrázkem dolů doprostřed stolu. Hrdina, který je na této kartě, je zločincem. Hráči obdrží 4 karty (při hře 3 hráčů) nebo 3 karty (při hře 4 hráčů); při hře ve dvou hráčích platí speciální pravidla. Každý hráč obdrží vyšetřovací formulář a zástěnu, za níž umístí svůj formulář. Před začátkem hry si každý hráč zaznamená všechny symboly, které se nacházejí na jeho kartách.


Průběh hry:

Hráči se střídají v tazích po směru hodinových ručiček. Ve svém tahu může hráč zahrát jednu ze tří akci:

  1. Pátrání: Hráč si zvolí jeden ze symbolů a zeptá se ostatních, zda jej mají na svých kartách. Hráči musí odpovědět podle pravdy, zda ano či ne. Hráč, který se ptá, nic neříká o svých kartách. Hráči neříkají, kolik symbolů mají.
  2. Výslech: Hráč zvolí jednoho z protihráčů a zeptá se ho, kolik ikonek daného symbolu vlastní na svých kartách. Protihráč musí odpovědět podle pravdy.
  3. Obvinění: Hráč určí, který z hrdinů je zločincem. Poté zkontroluje tajně kartu uprostřed stolu. Pokud určil zločince správně, stává se vítězem. Pokud se spletl, vrátí kartu doprostřed stolu. V dalším průběhu hry však neprovádí žádné akce, ale musí však odpovídat na otázky ostatních hráčů. Pokud ve hře zůstává pouze jediný hráč, který se nespletl, stává se automaticky vítězem on.


Konec hry:

Hra končí v okamžiku, kdy jeden z hráčů určí správně zločince uprostřed stolu. V tom případě se stává vítězem. Hra je ukončena také ve chvíli, kdy ve hře zůstane pouze jediný hráč, který se nespletl.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...