nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Autor: chejnik | 10.6.2019 | 0

Na legendárním karibském ostrově San Escobar hráče potkávají dobrodruha Carlose.

Piranie! je veselá rodinná hra. Cílem hry je nespadnout do moře plné piraní.


Příprava hry:

Hrací desku položte doprostřed stolu. Figurku Carlose postavte na ostrovu s palmou. Každý hráč obdrží 12 karet jedné barvy. 7 žetonů piraní pPoložte na hrací desku na libovolné pole se symbolem rybky. Každý hráč dále dostane 4 žetony dřeva. Zbylé žetony dřeva položte vedle hrací desky. Hru začíná hráč, který má doma akvárium (nebo nejmladší hráč). Tento hráč dostane kartu začínajícího hráče.


Průběh hry:

Hra se skládá z několika kol. Během každého kola proběhnou následující fáze:

  1. Všichni hráči současně vyberou jednu z karet držených v ruce a poté ji vyloží zakrytou před sebe.
  2. Každý hráč (počínaje začínajícím) postupně odhalí svou kartu. Poté pohne s Carlosem o určitý počet polí a určitým směrem - obojí udává odhalená karta. Poté kartu odloží zakrytou vedle sebe a ve stejném kole už ji nepoužije. Pokaždé, když se by měl Carlos vstoupit do vody, musí hráč, který s ním pohybuje, nejprve umístit na dané pole žeton dřeva. Poté přesune Carlose na dané pole. Následně hráč může (ale nemusí) přesunout libovolnou piraňu na jiné pole se symbolem rybky.

Jedno kolo hry pokračuje do chvíle, dokud jeden z hráčů:

  • nespadne s Carlosem do vody
  • nevyjde ven z plánu
  • nevstoupí na pole s piraňou

Tento hráč obdrží trestný žeton piraně (libovolný z hrací desky). Následně všichni hráči odkládají nevyužité dřevěné žetony. Poté hráči obdrží nové dřevěné žetony (jejich počet závisí na počtu karet, které nevyužili v předchozím kole). Po obdržení nových dřevěných žetonů si berou hráči všechny karty znovu do ruky, karta začínajícího hráče se přesouvá k hráči po levici a začíná nové kolo.


Konec hry:

Hra končí, jakmile jeden z hráčů získá druhý/třetí trestný bod (podle počtu hráčů ve hře). Zbylí hráči vítězí.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...