Autor: CzechWin | 8.4.2019 | 0

Několik příkladů, co nám přinesla padesátá léta: objev DNA, vakcínu proti obrně, antikoncepční pilulky, určení stáří látky pomocí metody měření rozpadu radioaktivního uhlíku, bezpečnostní pásy, barevný televizor, obtisky, dekolonizaci, studenou válku, zemětřesení o síle 8,2 na Aljašce, veliké hity od Barbary, Piaf, Brela, Brassense, Armstronga, Devisové, Presleyho, Berryho a Cochrana. Lidé si užívali volný čas se sycenými limonádami, v pestrobarevných ponožkách, jezdili do autokin a poslouchali hudbu z jukeboxu, které tehdy byly na výsluní slávy.

Ve hře Vítejte ve svém vysněném domově se hráči vžijí do role architektů v období 50. let v USA, které tenkrát zažívaly tzv. „Baby Boom“ a nové městské čtvrti vznikaly jako houby po dešti. Ale pozor na konkurenci! Pouze architekt, kterému se podaří navrhnout nejvhodnější uspořádání domků ve třech ulicích nové čtvrti včetně bazénů a luxusních parků, bude zvolen hlavním architektem. „Vítejte...“ je hra, ve které hrají všichni hráči současně a se stejnými kartami. Ve hře se hráči snaží chytře kombinovat číslování domů s využíváním akcí na kartách, aby se pak mohli stát největšími architekty budoucnosti.

Příprava hry:

Každý architekt si vezme tužku a list z bloku bodovacích listů. Ze základní sady karet projektů vyberou tři karty: jednu s číslem „1“, jednu s číslem „2“ a jednu s číslem „3“. Tyto tři vybrané projekty umístí na stůl stranou „projekt“ vzhůru. Všechny ostatní karty projektů odloží zpět do krabice. Zamíchají všechny karty stavby a vytvoří z nich 3 stejné balíčky (po 27 kartách). Všechny tři balíčky dají na stůl vedle sebe, číslem domu vzhůru.

Průběh hry:

Architekti na začátku každého kola otočí z každého balíčku karet stavby horní kartu a položí ji před daný balíček symbolem akce vzhůru. Takto vzniknou celkem tři kombinace čísla domu a akce. Otočené karty budou postupně tvořit tři samostatné odkládací balíčky. Všichni hráči hrají současně. Každý z nich si vybere jednu ze tří vyložených kombinací karet, do svého listu vyznačí jedno číslo domu a případně provede akci. Více hráčů si může vybrat tutéž kombinaci.

Každý hráč musí do jedné ze tří ulic na svém listu vyznačit číslo domu z vybrané kombinace karet. Vybrané číslo se zapisuje na jednotlivá políčka domů na listu. Číslo musí být vždy napsáno na prázdný dům a jednotlivá čísla v každé ulici na listu musí být ve vzestupném pořadí zleva doprava. V jedné ulici se nikdy nesmí objevit dvě stejná čísla domu. Mezi očíslovanými domy lze ponechat libovolně velkou mezeru z prázdných (neočíslovaných) domů. Na tyto domy je možné dopsat číslo později, ale za dodržení vzestupného pořadí. Vybraná kombinace karet umožní hráči provést také akci, pokud ji provést chce a pokud mu v tomto kole byla povolena stavba. Poté, co všichni architekti napsali do svého listu číslo domu a případně provedli akci, začnou nové kolo. Na kartách se mohou objevovat níže uvedené akce:

  • Zeměměřič: Tato akce umožňuje hráči postavit plot mezi dvěma domy na stejné ulici. 
  • Realitní agent: Hráči touto akcí propagují prodej postavených domů, a tím zvyšují hodnotu dokončeného obytného bloku.
  • Zahradní architekt: Tato akce umožní hráči postavit park. Tím získá více vítězných bodů.
  • Výrobce bazénů: Pokud hráč napíše číslo na dům, který má u sebe bazén, a současně je v kombinaci s kartou čísla domu akce „výrobce bazénů“, bazén u tohoto domu skutečně postaví a získá vítězné body.
  • Personální agentura: Hráči touto akcí si pro rychlejší výstavbu najmou nového zaměstnance. Hráč při ní může přičíst či odečíst hodnotu 0, 1 nebo 2 z čísla domu, které je na kartě v kombinaci s touto akcí. Za najaté zaměstnance se také získávají body.
  • Dělení čísla domu (Bis): Tato akce umožňuje hráči zapsat na list dvě čísla domu za jeden tah. Může zapsat i jiné číslo než to z karty stavby a lze jej zapsat i k jinému než právě zapsanému domu (i do jiné ulice). Za tuto akci se hráči odečítají vítězné body.

Body lze získávat i za splnění projektů. Hra obsahuje i pokročilá a solitérní pravidla.

Konec hry:

Hra končí okamžitě, když některý z hráčů splní jednu z níže uvedených možností:

  • Dostane třetí zamítnutí stavebního povolení (= nemůže postavit dům)
  • Zastaví všechny tři ulice
  • Splní všechny tři plány města

Následně se udělí body za dosažené kombinace. Hráč s nejvyšším počtem bodů vyhrává.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Fallout Nová Kalifornie CZ
Fallout Nová Kalifornie CZ
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas