Autor: Krkavec | 28.10.2018 | 0

Deskoherní festival. Brouzdáme kolem regálů plných her. Já v zamyšlení, co jsme ještě nehráli a co by stálo a vyzkoušení. Desetiletá dcera: „Tati, hele, představ si...“ Já: „A co? Co si mám představit?“ „Ale nic, představ si! Myslím hru!“ „Jakou hru si mám představit, co to plácáš, neumíš se vyjadřovat?“ Malá, plačtivě: „Támhle, podívej se.“ (Ukazuje někam směrem ke stánku Rex her.) „Pořád nic nevidím, áhááá. Tak promiň princezno, jdeme ji koupit?“

Představ si! je párty hra, ve které hráči uplatní svoji obrazotvornost. Jejím základním kamenem je šedesát karet s jednoduchými obrázky - tady je postavička jako z piktogramu, jinde zase jen geometrický tvar a tak podobně. Vtip je v tom, že karty jsou průhledné, dají se přes sebe překládat a tím vznikají obrázky nové.

Průběh hry:

Vvšechny obrázkové karty jsou rozloženy na stole a hráč, který je na tahu je má všechny k dispozici. Nejprve si zvolí slovo nebo sousloví z karty zadání. Před samotným „předváděním“ obdrží ještě hádající hráči vodítko, taktéž uvedené na kartě zadání (např. ke slovu sfinga se vztahuje vodítko „zeměpis“).

Napovídající hráč může využít jakýkoliv počet obrázkových karet, může s nimi i pohybovat a vytvářet tak jakousi animaci. Nesmí však z obrázků tvořit písmena a čísla ani svoji produkci dobrovázet zvukovými efekty či pantomimou.

Úspěšný napovídač i hadač obdrží bod a hraje se další kolo.

Hra končí poté, co každý hráč dvakrát úspěšně napovídal.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Pozorovatel ve vodě
Pán prstenů: Pozorovatel ve vodě
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas