Autor: michaelnae | 27.9.2018 | 0

Vy nechápete, s čím máte co do činění! Je to dokonalý organismus. Jeho dokonalosti se může vyrovnat jenom jeho zrůdnost!

Alien vs Predator: The Hunt Begins (Second Edition) je druhé vydání miniaturové deskové hry na motivy známé sci-fi hororové řady. Druhá edice nabízí soutěžní a kooperativní herní módy, 23 miniatur a více než 330 herních komponentů, včetně ochranné pěny a 13 rozšiřujících dílků. Ve hře se hráči stávají buď mistry lovu Predátory, ultimátními zabijáky Vetřelci, nebo Mariňáky, smolaři, co uvízli uprostřed válečného střetu mezi těmito monstry z vesmíru. Hra oplývá svižnými souboji, odlišné frakce mají různé strategie a lze k základní sadě dokupovat další modely se speciálními schopnostmi a sestavovat tak ultimátní skupiny jednotek. Hra je rovněž otevřená pro fanouškovské mise a úpravu pravidel.

Hru lze hrát jako příběhovou kampaň s předpřipravenými úkoly pro každou frakci, nebo s pomocí rozšířujících pravidel, kde si každý hráč sestavuje vlastní „armádu“ a je omezen jen bodovým limitem, který si hráči určí. V tomto režimu si hráči také rozdají karty s úkoly, které následně plní.

Hra obsahuje také kooperativní mód „Poslední obrana“. Zde hráči kombinují své síly, aby odolali nekončícím útočným vlnám vetřelců, ovládaných automatickou sadou pravidel nazvanou „instinkt úlu“. Při hraní tohoto módu hráči zvítězí, pokud úspěšně zabarikádují dostatečný počet průlomových lokací, ze kterých každé kolo vylézají další Vetřelci.


Příprava hry:

Hráči si nejprve složí herní plán vesmírné lodi, který se skládá z různých části chodeb, křižovatek, rozcestí a místností, jako strojovna, hibernační komora, laboratoř atd. Lze vybírat z již připravených misí, kterých je celkem 10 a příběhově na sebe navazují, nebo si herní plán složit podle speciálních pravidel či jednoduše dle své fantazie.

Hráči si následně vyberou frakci, za kterou budou hrát. Vezmou si karty k příslušným postavám, na kterých jsou zobrazeny veškeré statistiky potřebné ke hře. Na herní plán se rozmístí žetony Ping! (jedná se o skrytou informaci, co na poli číhá, která se odkryje až poté, co pole někdo objeví). Následně si hráči zamíchají balíček strategických karet pro svojí danou frakci a 5 si jich doberou, připraví také balíček karet událostí a další komponenty.


Průběh hry:

Na začátku kola se vyhodnotí jedna karta události (její efekt může být jednorázový, nebo platit po celé aktuální kolo). Následně si hráči hodí kostkou aby určili pořadí, v jakém budou hrát. Hráči se potom po jednotlivých modelech (figurkách) střídají a odehrávají své možné akce (každá figurka má 2 akční body - AB). Akce jsou buď obecné, nebo speciální pro každou ze tří frakcí. Obecné akce: 

  • Chůze (1 AB): Figurka se může pohnout o jedno pole.
  • Střelba (1 AB): Figurka může použít jeden akční bod a provést střelecký útok. 
  • Boj na blízko (1 AB): Figurka může použít jeden akční bod a provést útok na blízko. 
  • Použít (1 AB): Figurka může utratit jeden akční bod a použít objekt/dveře nebo zvedat/pokládat úkolové předměty.
  • Vyvázání se z boje na blízko (1 AB): Útěk z bojového pole. 
  • Běh (2 AB): Figurka se může pohnout o dvě pole (v případě některých speciálních figurek až o tři).
  • Hlídka (2 AB): Figurka může vykonávat akce jako „chůze“, „střelba", „boj na blízko“ až po tahu jiného hráče.

Každá frakce má také své speciální akce, kterých je opravdu požehnaně (např. mariňáci mohou umístit nové dveře, použít plamenomet, granátomet atd.).

V průběhu hry mohou hráči používat strategické karty, které jim mohou vylepšit statistiky nebo například zpomalit nepřítele. Mohou však použít jen dvě karty za jedno kolo. Na začátku dalšího kola si mohou karty zase dobrat, aby jich měli opět maximálně 5.   

Po odehrání tahu všech figurek kolo končí a začíná nové se stejným postupem.


Konec hry:

V průběhu hry se hráči snaží splnit svoje úkoly a přitom přežít. V případě módu poslední obrany pak musí ještě zničit výchozí body Vetřelců. Vyhrává ten, kdo jako první splní své úkoly, nebo hráč, který zabije všechny své ostatní protivníky.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Máme rádi Česko - Vědomostni hra - Prima
Máme rádi Česko - Vědomostni hra - Prima
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas