nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Autor: jardoom | 5.9.2018 | 0

Munchkin Apokalypsa je samostatnou hrou ze světa Munchkina. Můžete ji ale zkombinovat se základní karetní hrou Munchkin. V tomto rozšíření utíkáte z doby středověké a dostáváte se do doby postapokalyptické, kde hrajete za přeživší, na které však čeká mnoho zmutovaných zrůd či katastrof a nájezdníků, kteří prahnou po vaší krvi.

Hra přináší 180 nových karet dvěří a pokladů, které jejíž ruby jsou barevně odlišné od původní hry (a jejich standardních rozšíření). To znamená, že pokud chcete hrát Apokalypsu společně se základními Munchkiny, jednoduše rozdělíte karty pokladů a dveří na čtyři kupky a to na:

  • Základní poklady
  • Základní dveře
  • Apokalyptické poklady 
  • Apokalyptické dveře

Pokud vám pravidla hry kážou táhnout kartu dveří, je na vás, z jaké kupky si ji doberete, to samé platí pro táhnutí karet pokladů. Jinak jsou pravidla stejná jako v základní hře.

Apokalypsa ale nabízí i nový druh karet a to tulení pečetě neboli „Tuletě“. Tyto pečetě přináší do hry různé efekty, které okamžitě zasahují toho, kdo pečeť otevřel. Některé ale zasahují i ostatní hráče. Hra končí, jakmile je otevřena sedmá tuleť, a to i tehdy, pokud se nikdo nedostal na desátou úroveň. Pokud tedy dojde k tomuto alternativnímu konci, vyhrává hráč, který má nejvíc bonusů ze svých karet, nikoliv hráč, který má nejvyšší úroveň.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z aukcí

Nemesis: Achievement cards
Nemesis: Achievement cards
Akt. cena: 111 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>