nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Autor: shadowant | 27.5.2016 | 0

Je smutné, že cílem této hry není mít příjemný zážitek, jakákoli hra se sirotky Baudelairovými totiž jistě skončí zklamáním...

Karetní hra Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events - The Catastrophic Card Game je založená na sérii populárních příběhů pro děti „Řada nešťastných příhod“. Vaším cílem je poskládat sety z jednotlivých postav příběhu a získat co nejvíce vítězných karet. Ve hře jsou 4 skupiny postav: sirotci Baudelairovi (zelená barva), hrabě Olaf v přestrojení (žlutá barva), Olafovi stoupenci (fialová barva) a důvěrníci sirotků (modrá barva). Hráči se střídají v lízání karet, a to buď z balíčku nebo z odhozených karet a snaží se postavit sety. Ve hře je také pár speciálních karet, které můžou pomoct a někomu uškodit.

Příprava hry:

Sedm vítězných karet se rozloží obrázkem nahoru doprostřed mezi hráče. Ostatní karty se zamíchají a každý hráč dostane 7 karet (Jako první rozdává nejstarší hráč). Ze zbytku karet se vytvoří dobírací balíček. Vrchní karta se otočí a položí vedle, tím vytvoří odhazovací balíček. Začíná hráč napravo od rozdávajícího hráče a hra pokračuje ve směru hodinových ručiček.

Průběh hry:

Hra probíhá v sérii kol, přičemž se hráči snaží získat co nejvíce vítězných karet.

Když je hráč na řadě:

  1. Lízne si kartu buď z dobíracího nebo odhazovacího balíčku
  2. Pokud má sestavený set, vyloží ho před sebe. V jednom kole smí vyložit pouze jeden set.
  3. Odhodí jednu kartu na odhazovací balíček.

Hráč se snaží poskládat sety tří nebo čtyř karet postav:

  • Trojkaretní set se může skládat ze tří stejných postav nebo tří různých postav stejné skupiny (barvy).
  • Čtyřkaretní set se může skládat ze čtyř stejných postav nebo dvou dvojic stejných postav stejné skupiny (barvy)

Každá barva obsahuje žolíky (karta se všemi postavami dané skupiny), kterými můžete doplnit nahradit jakoukoliv postavu z dané skupiny (barvy).

Speciální karty se zahrají odhozením na odhazovací balíček, odkud si je nikdo nemůže vzít. Jsou jimi:

  • Olafovo oko - hráč si může prohlédnout karty libovolného hráče
  • Hořící dům - tato karta spálí (odhodí na odhazovací balíček) jinému hráči již vyložený set, ten si pak dolíže stejný počet karet, jako měl zničený set
  • Pan Poe - tato karta donutí jiného hráče líznout si 3 další karty, ten pak musí vytvořit o jeden trojkaretní set víc jinak nemůže vyhrát dané kolo
  • Beatrice - slouží jako universální žolík, může doplnit jakýkoli set
  • Lemony Snicket - tato karta může být použita jako obrana před jinou speciální kartou, hráč jí může zahrát pokud na něj nějaký jiný zahraje speciální kartu, hned si dolíže jednu kartu z balíčku a hra navíc změní směr!


Konec hry:

První hráč, který před sebe vyloží dva sety, vyhrává kolo a může si vzít jednu vítěznou kartu, a to buď z vítězných karet nebo od spoluhráče. Hra končí pokud se vyberou všechny vítězné karty ze společné zásoby. Vyhrává hráč s největším počtem vítězných karet.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z aukcí

Bios: Megafauna CZ od 1Kč
Bios: Megafauna CZ od 1Kč
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>