nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Autor: Caesar | 27.4.2016 | 0

Sylla bylo jméno římského konzula a diktátora, název této hry je jeho odkazem. Autor se pokusil spojit dohromady hry Res Publica RomanaSaint Petersburg tak, aby výsledek šel dohrát během jedné hodiny.


Průběh hry:

Hráči se snaží stát hlavním konzulem Říma. Každý z pěti roků (kol) je rozdělen do sedmi fází, ve kterých hráči podnikají své akce. Přítomen je semi-kooperativní prvek, protože není v silách jednoho hráče ovlivnit všechny aspekty římského společenského nebo politického života. Společně se taky musejí připravit na negativní události jako například epidemie moru nebo pronásledování křesťanů. Všudypřítomné je taky riziko úpadku do dekadence.

Sedm fází jednoho roku (kola) vypadá takto:

  1. První konzul: Hráči pomocí svých Senátorů a peněz zvolí Prvního konzula (ten bude mít během aktuálního kola jistá privilegia, například bude rozhodovat, jak dopadnou remízy).
  2. Nábor: Každý hráč dostane novou Postavu.
  3. Budovy: V dražbě hráči používají své Postavy, aby nakoupili nové budovy.
  4. Zisk: Hráči získají příjem 3 mincí (může být zvýšeno pomocí Stájí nebo Obchodníků).
  5. Události: Hráči používají své Vojáky a Služebníky, aby společně předešli dvěma ze čtyř událostí ve hře (a získali tak žetony Republiky), zatímco zbývající dvě události se vyhodnotí.
  6. Velké dílo: Hráči se společně pokusí postavit Velké dílo a v závislosti na velikosti svého příspěvku získají body prestiže.
  7. Hladomor a krize:  V případě nedostatku jídla ztrácejí hráči své body prestiže a pokud je některý z žetonů Republiky v oblasti krize, dojde k vyhodnocení připojené negativní události.


Konec hry:

Hra končí po sedmi kolech a hráč s nejvíce body prestiže se stává vítězem a novým konzulem Říma.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář

Tato funkce je dostupná pouze přihlášeným uživatelům!

Můžeš se přihlásit nebo registrovat.