nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Autor: Sarkyr | 27.8.2015 | 0

Mythos je sběratelská karetní hra na motivy Mýtu Cthulhu H. P. Lovecrafta. Hrajete v úloze badatele (představuje ho velká karta s vlastnostmi), který musí dokončit řadu dobrodružství dřív, než zešílí. Balíček je tvořen minimálně 52 kartami, z nichž se táhne většinou 13 karet za kolo. Hráči se střídají po tazích, v nichž vykládají jednu kartu nebo provádějí určité akce popsané na již vyložených kartách. Karty dobrodružství popisují příběhy, které musíte prožít - tedy karty, které musíte ve hře vyložit. Každé dobrodružství má bodovou hodnotu, po dosažení dohodnutého počtu bodů (většinou 20) hráč vyhrává. Vše ještě doplňuje příčetnost, podobná maně či životům v jiných karetních hrách. Pokud hráč ztratí všechny body příčetnosti, prohrává. Hra má silnou lovecraftovskou atmosféru.

Karty představují místa, spojence, monstra, události, knihy, kouzla, předměty a dobrodružství. Jako příklad můžeme uvést podmínky pro zahrání dobrodružství „Den v životě studenta Miskatonické univerzity“. Hráč musí navštívit 3 různá místa na Miskatonické univerzitě, seslat kouzlo, vyvolat příšeru, navštívit místo na venkově a zahrát spojence opačného pohlaví. Po splnění podmínek tohoto dobrodružství hráč dostane 8 bodů dobrodružství a 2 body příčetnosti.

Kolo sestávající z jednotlivých tahů končí poté, co je dvakrát ohlášen „pass“ - hráči již nemohou vyložit žádné karty, atd. Poté nastává souboj příšer, proti nimž mohou badatele chránit jeho spojenci. Pak se dobírá opět do 13-ti karet a pokračuje další kolo.

Bohužel hra není již řadu let v prodeji, společnost Chaosium vydala dvě velká rozšíření a Standard Game Set, v němž jsou dva předtvořené balíčky. Bohužel se díky této hře a neprozřetelnému managementu Chaosium ocitlo na pokraji krachu a tak je tahle lovedcraftovská perla už skoro dvacet let mrtvá. Ale jak všichni fanoušci H.P.L. ví:

„Není mrtvé, co věčně může žít,
a sama smrt smí ve věcích věků mřít.“

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář

Tato funkce je dostupná pouze přihlášeným uživatelům!

Můžeš se přihlásit nebo registrovat.

Vybíráme z aukcí

Dungeon Brawler
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>