nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Autor: Zeus | 11.1.2009 | 0

Přístavní město Le Havre leží na severozápadě Francie a hned po Marseille se jedná o největší francouzský přístav. V městském přístavu tak panuje čilý obchodní ruch, neustále připlouvají nové lodě naplněné zbožím, staví se nová skladiště či jiné budovy potřebné pro rozvoj přístavu a zkušení obchodníci bohatnou.

Nová společenská hra Le Havre hráče zavede právě do přístavu, kde v roli obchodníků získávají a následně prodávají zboží vyložené z připlouvajících lodí, staví sobě prospěšné budovy (nebo si je kupují od města) a hlavně se snaží získat co nejvíce movitého (peněz) i nemovitého (cenných budov a lodí) majetku.

Hra Le Havre je rozdělena do tahů, ve kterých se hráči střídají. Tah každého z nich je rozdělen do dvou částí:

  1. Připlutí lodě do přístavu a přesun přivezeného zboží na nabídkovou plochu.
  2. Akce hráče, který si může buď vzít všechno zboží jednoho typu (uhlí, ryby, dřevo atd.) z nabídkové plochy nebo použít jednu z dostupných budov. Budovy slouží k mnoha účelům a hráči pomocí nich mohou například vylepšit své zboží (z jílu vytvořit cihly, z obilí upéci chléb atd.), postavit další potřebné budovy či lodě nebo je jen jednoduše prodat. Ale pozor, pokud použitá budova patří někomu jinému (ať již hráči nebo městu), musíte za její použití zaplatit poplatek.

Po sedmi těchto tazích končí kolo: přichází Sklizeň a hráčům se může rozrůst zásoba obilí a dobytka, současně ale musí nakrmit své dělníky i za cenu půjčky od banky, která má nepříjemné úroky. Těchto kol je přesně dané množství určené počtem hrajících hráčů a tím, zda se hraje plná nebo zkrácená varianta hry.

Po skončení posledního kola dostane ještě každý hráč možnost provést svou závěrečnou akci a poté hra končí. Vítězem (v případě nerozhodného stavu jich může být i více) se stává hráč, který v průběhu hry získal majetek s nejvyšší hodnotou. Ten spočítáte jednoduchým součtem peněz a hodnoty všech vlastněných budov a lodí. Přebytečné zboží po skončení hry nemá žádnou cenu.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář

Tato funkce je dostupná pouze přihlášeným uživatelům!

Můžeš se přihlásit nebo registrovat.

Vybíráme z aukcí

Koupím Brass: Birmingham Deluxe
Koupím Brass: Birmingham Deluxe
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>