nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Autor: Kew | 4.2.2015 | 0

Hej, ty tam! Koukal jsem, že se taky vyznáš v řemesle! Co takhle dát hlavy dohromady a zaopatřit se dřív, než sem přivandrujou nějací další kumštýři?

Guildhall je svižná a interaktivní karetní hra, ve které se hráči snaží posbírat cechy složené vždy z pěti příslušníků určitého řemesla.

Hráči mají na ruce 6 karet a ve svém tahu mohou provést vždy dvě (i shodné) akce. Na výběr mají ze tří druhů akcí: zahrát kartu profese, získat kartu vítězných bodů a odhodit libovolný počet karet z ruky a dobrat si do 6 karet. Jádrem hry je hraní karet profesí. Těch je 6 druhů v pěti různých barvách. Hráč smí novou kartu zahrát pouze tehdy, pokud kartu v dané kombinaci barvy a profese ještě nemá na stole. Ve stejném tahu navíc běžně nelze vyložit dvě karty stejné profese. Vyložením karty se spustí její efekt, který závisí na počtu karet stejné profese, které hráč vyložil dříve. Mezi efekty karet lze najít například výměnu karet s protihráčem, možnost vyložení dalších karet v tahu navíc, nebo zisk karty z odhazovacího balíčku.

Čím více karet stejné profese již máte, tím lepší jsou bonusy, které vám přináší vyložení nové karty stejného druhu. Jakmile ale dosáhnete počtu pěti karet, bonus ztrácíte a místo toho smíte vyměnit takto dokončený cech za vítězné body a případnou jednorázovou výhodu. Vítězem hry se stane hráč, který jako první nasbírá 20 vítězných bodů.

Díky efektům, které ovlivňují protihráče, budete (alespoň nepřímo) ve hře často i mimo svůj tah. Situace na stole se do doby, než se znovu dostanete na tah, může zejména při hře více hráčů podstatně změnit, takže hru si užijí zejména ti, které nebaví plánovat zas tak dopředu a radši reagují na aktuální situaci.

 

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z aukcí

Agricola cz + rozšíření X-Pack
Agricola cz + rozšíření X-Pack
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>