Autor: Habrik | 3.2.2015 | 0

Caverna: Sedláci z jeskyní je monumentální nástupce ceněné a oblíbené hry Agricola. V ní se budete snažit, podobně jako v Agricole vytvořit co nejvíc prosperující zemědělství. Hra vyniká také svým zpracováním s hromadou dřevěných figurek zvířat.

Hra Caverna: Sedláci z jeskyní je pokračovatelem herní dynastie Agricol. I zde se jedná o takzvaný worker-placement (herní akce si hráč vybírá umisťováním svých dělníků na patřičné pozice) tematicky zaměřený na zemědělství. V této nové hře úspěšného autora Uwe Rosenberga se stanete vousatou hlavou malé trpasličí rodiny, která se usadila v menší jeskyni uprostřed hor. Hru začnete s jedním farmářem a jeho chotí. Každý člen vaší rodiny bude ve vašem tahu provádět některou z mnoha akcí, které hra nabízí. Budete mýtit les před jeskyní i dolovat v horském masivu, zřizovat si nové obytné místnosti, aby je mohli obývat vaši potomci, či stavět rozmanité dílny.

Bude na vás, kolik svého času budete chtít věnovat těžbě rudy. Z té si budete moci vykovat zbraně, s nimiž vyrazíte na výpravy za slávou a bohatstvím (tedy speciálními bonusy a herními akcemi). V hlubinách hory také možná narazíte na zdroje pitné vody či rubínové žíly, kterými si zvýšíte bohatství. Přímo před vaší jeskyní budete moci zvýšit svůj majetek obděláváním půdy. Na mýtinách budete moci zorat pole a pěstovat na něm polní plodiny a zakládat pastviny pro chov hospodářských zvířat. Do toho všeho si budete v průběhu hry ještě rozšiřovat vaši rodinu. Komu se podaří hospodařit nejlépe a dosáhne největšího rozkvětu, stane se vítězem hry. Sólovou variantu hry můžete využít k tomu, abyste se dobře seznámili s celou hrou včetně 48 rozmanitých destiček místností, které obsahuje.

Caverna: Sedláci z jeskyní je komplexní hra, jejíž doba hraní se odvíjí od počtu hráčů a jedná se o předělávku hry Agricola, která nahrazuje balík karet ze svého původce novou sadou budov a k tomu ještě přidává možnost pořizovat si zbraně a vysílat své farmáře na výpravy za ziskem dalších zdrojů. Tvůrce hry se nechal slyšet, že ačkoli ve hře jsou patrné mechanismy převzaté z Agricoly, mísí se v ní s novými nápady, zejména jeskynní deskou, kterou budou mít hráči před sebou a budou na ni moci budovat doly a hledat rubíny. K tomu všemu zde ještě nalezneme dva nové druhy zvířat - psy a osly.

Hra obsahuje:

  • přes 300 dřevěných figurek zvířat, surovin (zdrojů) a trpaslíků
  • přes 60 plastových krystalů rudy a rubínů
  • 16 hracích desek
  • 16 archů s více než 400 kartonovými žetony
  • 30 karet
  • 1 zápisník
  • pravidla hry a přílohu
Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Senjutsu CZ
Senjutsu CZ
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas