Autor: KubusBrutus | 24.1.2023 | 0

"Nové nebezpečí povstalo z vrcholu Ostendaarských hor - odporný Démon z Lothu. Jeho přítomnost v Království Valerie probudila nová, ještě silnější monstra z mrazivého severu a také z horkých pouští východu. Naštěstí se objevili i noví obyvatelé a válečníci z dalekých zemí, kteří Vás přišli podpořit v boji s těmito stvůrami. Nyní je jen na Vás, knížatech a kněžnách Valerie, vyhnat stvoření zla z Království Valerie, ale buďte obezřetní, nakonec se jen jeden může stát svrchovaným vládcem Valerie..."

Valeria: Card Kingdoms – Flames & Frost je velké rozšíření ke kostkově-karetní hře Valeria: Card Kingdoms, do které toto rozšíření přináší 48 karet Obyvatel (Citizen) (8 druhů po 6 kopiích), 30 karet Monster (Monster) (5 nových oblastí po 6 monstrech), 20 karet Domén (Domain), 6 Knížat (Duke) a nově 6 karet Událostí (Event), které nahrazují karty Vyčerpání (Exhausted). K tomu ještě 9 násobících žetonů a 5 referenčních karet.

Pravidla a způsob hraní zůstává stejný jako u základní hry.

Příprava hry:

Na rozdíl od základní hry, pokud se rozhodnete hrát s kartami Událost (Event) je zapotřebí vzít za každého hráče 1 kartu Vyčerpání (Exhausted) a 1 kartu Události (Event). Takto vybrané karty zamíchat do jednoho balíčku a položit nad karty monster, tam kde se v základní hře pokládal balíček s kartami Vyčerpání (Exhausted).

Průběh hry:

Nová monstra pravidla hry nijak nemění, pouze rozšiřují balíček nepřátel.

V akční fázi, pokud hráč musí vyčerpat balíček monster a vložit místo něj kartu Vyčerpání (Exhausted), může se stát, že vytáhne kartu Události (Event). V tom případě hráč dokončí započatou akci a ještě předtím, než se pustí do další akce nebo posune hru do další fáze, vyhodnotí se efekt napsaný na kartě Události (Event). Teprve potom lze pokračovat další akcí či hru posunout do další fáze.

Do hry přibyl nový symbol - Divokost (Wild). Ten reprezentuje všechny ze tří surovin ve hře -> Sílu (Strength), Zlato (Gold) a Magii (Magic). Ve hře tento symbol funguje jako libovolná surovina v daném množství. Je tedy na hráči, zda bude platit/vybírat odměnu buď v Síle (Strength), Zlatě (Gold) nebo Magii (Magic), ale POZOR! suroviny se nesmějí kombinovat ani dávat půl na půl, lze pouze vybrat, která surovina se bude brát v potaz.

Do hry přibyl nový symbol - Odstranit kartu (Banish Card). Tento symbol znamená, že karta dle vašeho výběru musí být odstraněna ze hry. Nelze odstranit Počáteční karty (Starter cards).

Do hry přibyl nový symbol - Nemůžeš vzít (Cannot Take). Tento symbol uvádí, že "položka v levo nemůže vzít z položky na pravo".

Konec hry:

Je stejný jako u základní hry.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z aukcí

Gallerist (ENG)
Gallerist (ENG)
Akt. cena: 1880 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas
Some text as placeholder. In real life you can have the elements you have chosen. Like, text, images, lists, etc.