nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Autor: Sanajeh | 7.3.2022 | 0

Pokémon TCG je karetní hra s tématikou celosvětově známého fenoménu Pokémon.

Příprava hry: 

V souboji proti sobě stojí 2 hráči. Každý z nich má k dispozici balíček karet o 60 kartách. Tento balík obsahuje 3 různé typy těchto karet:

  • Karta s motivem pokémona disponuje útoky, schopnostmi a životy. Úkolem těchto karet je zničit pomocí útoků nepřátelského pokémona.
  • Karta energie se přikládá k pokémonům a tím jim umožňuje útočit. Každý útok potřebuje určitý počet energií. Tento počet je přímo uveden na kartě daného pokémona.
  • Trenérské karty jsou karty s jednorázovému použití. Jejich efekt je popsán přímo na kartě.

Pokémoni se dále rozdělují na základní a evoluční. Základní bojují proti pokémonům soupeře. Evoluční jsou pokládány na základní (případně i na jiné evoluční karty, jedná-li se o evoluční kartu vyššího stupně) a díky nim se schopnosti daného pokémona vylepšují.

Průběh hry: 

Hráči střídavě vynášejí karty a snaží se vyřazovat karty soupeře. Za každého vyřazeného pokémona si hráč vezme odměnu. Odměny jsou speciální karty, které jsou na začátku hry náhodně rozdány odděleně od základního balíčku právě pro tyto účely. Celkem jich je 6.

Konec hry:

Vyhrává hráč, který jako první získá všech 6 odměn. Zvláštní ukončení hry může nastat v okamžiku, kdy soupeř již nemá ve hře žádného pokémona a tudíž nemá s čím bojovat, případně nemá již žádné karty v balíčku a na začatku svého kola si nemůže líznout kartu (tzv. deck-out).

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z aukcí

Four Gardens
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>