Zombicide: Černý mor

xxxxxxxxxo hodnoceno 300x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Černý mor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zombies dropping loot ?


Pohrávám si s myšlenkou ,že nechci jenom prohledávat místnosti a hledat vybavení, rád bych kosil zombíky a jak to tak v RPG hrách bývá, aby něco vypadlo i z nich :))

Napadla mě myšlenka ,za každého zabitého zombika, jedna karta z vybavení, ale to by nebylo asi férové, když někdo vyvraždí zónu 5-10 zombiku a měl by dostat 5-10 karet.

Další možnost ,za každou vyvražděnou zónu, nehledě na počtu zombie ,jedna karta ?

Nebo udělat karty jako jsou zombici a tam by byly "náhodné" čísla, asi jen od 1 do 2; 3 na jaké úrovni, kolik si vezmeš karet z vybavení ?

Co jsi o tom myslíte ? :)
3.1.2018 23:07:36

nejsem si jist
Sleduju Tvé počiny ohledně home-made rozšíření hry a vidím tak trochu sebe před x lety a druhou edici Talismanu. Byť jsou obě hry nesouměřitelné, mám doma vytvořených rozšíření několik krabic. Dej si pozor na to, abys to postavám moc neusnadňoval. U zombíků mi sedí to, že nenesou žádné věci, a tedy se u nich nic nenajde. Když už takový prvek zapojit, tak třeba jen u speciálních zombáků (např. NPC). Ale klidně bych ten prvek vynechal, naopak bych zařadil více karet, které jsem zahlédl na nějaké fanouškovské stránce. Ty karty po vytažení při prohledávání místnosti tuto cimru označily za prázdnou a už se v ní hledat nedalo. Možná i nějaká past by se šikla. No dobře, tak trochu fandím zombíkům, no :)

Na druhou stranu, když to tvoříš pro sebe, konej podle sebe a v duchu zábavnosti. Výše uvedený text ber jen jako můj nedůležitý názor :) Ať se daří.

4.1.2018 00:32:23

+
každý názor je správný, ať je jakýkoliv :)
musel by se vymsylet systém, nějak opatrně ,aby se jenom pořad nenacházelo apod. Nejvíce se mi zamlouvá myšlenka, udělat další karty a za každou vybitou "zónu" by si otočil právě tu kartu, tam by dle levelu přeživšího, bylo kolik karet smíš si vzít, klidně i 0 nebo 1 max 2 , bylo by to náhodně udělané karty, nepřemýšlel bych nad tím, jen udělat dostatek karet.....přišlo mi to zajímavé :)

4.1.2018 09:08:35

Drop

No pokud by ze zombiku vypadávalo příliš velké množství lootu, tak by potom akce prohledat ztratila význam. V tomhle případě, to že z nich nic nepadá, má nějaký význam. Jinak když už zvětšuješ množství karet, nebylo by od věci přidat i kartu: Nenalezl jsi nic!

Samozřejmě že by šlo udělat, že za 10 zabitých zombíků si můžeš z hromádky vzít 1 kartu s vybavením.

22.2.2018 09:02:03

rix

kostka
vezmi kostku, hoď. pokud padne 1-5 nic se nestalo, pokud padne 6, měl jsi štestí a ze zombika něco vypadlo. případně zvol jiný poměr 1-4 smůla 5 a 6 něco jsi našel. někdy budeš mít víc štěstí někdy méně, ale hlavně nebude ten loot automatický z každého zombii. při tom množství zombií ve hře, bys měl strašně moc vybavení.

Osobně bych to viděl: jste se zkušenostma v modré, tak hodím šestistěnkou a 6 je úspěch
jste ve žlutém tak 12stěnkou, kde 12 je úspěch
jste v oranžovém, tak nějakou větší kostku
jsi v červeném, tek vsaď sportku, pokud v nědeli (nebo kdy je slosovani) chytneš jackpot , dober si kartu.

9.3.2018 07:58:26

rix

podle druhu zombíka
za zabití zrůdy hod 6stěnkou
za nekromanta hod 6stěnkou
za běžce a tlusťocha 10stěnkou
za běžněho chudáka, ktery toho ani za života u sebe moc neměl, hoď nějakou větší kostkou

úspěch za každou jedničku, jinak smůla.

9.3.2018 08:07:59

rix
+1

P.S. Pak písněte,kdo si s červenou zkušeností ,dobral kartu :+)

9.3.2018 08:58:34

Vybíráme z Bazaru

Crossing Oceans
Crossing Oceans
Akt. cena: 454 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas