Zombicide: Černý mor

xxxxxxxxxo hodnoceno 300x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Černý mor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Errata CZ verze

Ke stažení uploaduji přelepku na kartu Silase a revidovaná pravidla.
Na straně 18 byla špatně hodnota síly útoku, která je nutná ke zničení Tlusťocha (v přehledu na zadní straně pravidel je to správně). Na Silasovi je schopnost Přímá střela, správně má být Tváří v tvář. Zároveň došlo k abecednímu seřazení dovedností.

Vše je k dispozici také zde:
http://www.hraj.cz/produkt/210-zombicide-cerny-mor/popis
27.6.2017 14:13:40

Ew

ID karty postav
Pole telo : stale tam mate slovo Zeton :)

27.6.2017 16:11:07

...
Popis dovednosti pevná ruka.

"při" je tam jednou navíc.

30.6.2017 16:42:53

Zas zly preklad
Toto je presne dovod preco si nekupim chybnu hru za 75 eur, radsej som zobral scythe a mars, tam neviem o nejakom probleme s prekladom, aj ked tu som este nekukal

6.7.2017 15:37:26

Adinator
Ty si asi nečítal errata k Scythe, však? :)

7.7.2017 09:03:26

Adinator
Já ti nevím, jestli to není trochu zbytečný hate, Scythe mám a není to teda úplně bezchybně přeložená hra. A soudě podle zdejších diskusí i v Teraformaci se pár chybek urodilo. Chyby jsou na nic a je to škoda, ale aktuálně docela cením rychlost s jakou v BF zareagovali a uveřejnili opravená pravidla...

7.7.2017 10:17:33

Adinator
Doporucuji se okamzite zbavit Marsu i Scythe:

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/mars-teraformace-5692/diskuse/chyby-v-ceske-verzi-14205/
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/scythe-4441/k-stazeni/errata-ceskeho-vydani-7258/

Tim nechci rict, ze chyby mi nevadi. Napr. mne osobne velmi nastvala nova edice Puerto Rico - tam naprosto nechapu jak je mozne nasekat tolik vaznych chyb, na 10 let stare hre, kterou vetsina hracu zna do nejmensiho detailu nazpamet.

Ale ze bych kvuli tomu hru predem zavrhnul? Vetsina lidi hraje vetsinu her blbe. I presto, ze to je v pravidlech tak je nepochopili/spatne precetli/vubec neprecetli/zapomneli a hraji neco spatne. A presto vetsinou zustava hra hratelna. A vetsina her ma v pravidlech nejasnosti nehlede na to, jestli jsou nebo nejsou prelozena (proste nejaka opomenuta okrajova situace). A kvuli nejakym drobnym chybam v pravidlech (navic znamym) to hrat nebudes?

7.7.2017 15:36:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Robkin
Palec nahoru !

7.7.2017 15:39:32

Mate pravdu
Mate pravdu necital som scythe ani mars, lebo najvacsi zaujem som mal o zombicide, ale na mars som hned zrusil objednavku a sytche vracia spat, este to nemam 14 dni, dik za info zatial

Robkin: urcite mas s casti pravdu, ale nebudem podporovat odflaknutu pracu, netvrdim ze si hru nikdy nezahram, urcite vsetky 3 zahram, ale sebe nekupim ani jednu...blackfire uz somnou takto vypiekol, kupil som descenta, plno chyb tak som to tu predal pod cenu a kupil toho neveho vydaneho bez chyb, ja nebudem kupovat hru 2x a predavat ju zo stratou aby som dostal vyrobok ako ma byt

Robkin ohladne scythe som nasiel opravu len v pravidlach to je este zvladnutelne pre mna, ale ako je chyba na kartickach tym padom straca ta hra pre mna cenu, ale niesom jediny, sak ked to preberame v herni rozmysla takto vela hracov

9.7.2017 20:04:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Ew

Descent
Ani ten druhy nieje uplne bez chyb :D

9.7.2017 20:09:36

Scythe
Má chybu na karte Krymského Chanátu - chyba tam celý text vlastnosti jedného mech vylepšenia :) mne je ľúto keď je niekde chybička, ale pred hraním si to vysvetlíme alebo na to upozorním a pohoda :) neberieme to ako odfláknutú robotu, veď sa na nás mohol CZ/SK trh vykašlať a nechať nás hrať iba Eng verzie. Ja som rád aspoň za 98% preklad - osobne nemám žiadny problém s Eng lokalizovanými hrami, ale nájdu sa v našej partii aj taký, čo je pre nich iný jazyk proste STOP. Veľké VĎAKA tým, čo predkladajú pravidlá - všetci sme ľudia a sem tam chybička je normálne :)

9.7.2017 20:19:03

Seladan, EW
No nic predam aj descenta znova a uz ho proste nekupim, hra je to dobra, ale ma tak dokaze nasrat ten prejklad, stovky eur davam za tie hry vacsinu rozdam len ti naj si nechavam a toto mam podporovat, naco, zahram si to hoc kedy zadarmo v herni, Scythe mam este v celofane, zajtra ide spat

9.7.2017 20:40:53

...
Tušíš, že i ty anglické originály jsou "plné" chyb?


Zítra jsem zvědavý na zdejší bazar. :D

9.7.2017 21:02:55

Kurdt
Nazdar, tu mas toho descenta ak mas zaujem http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/49252/, cenu som daval na zaklade ihryska kde som to kupoval. Naposledy som si povedal, este jeden taky preklad v tom co chcem kupit koncim s kupovanim, budem hrat u nas v herni a podniku, maju tam vsetko a nic ma to nestoji a usetrim si nervy hlavne co mam s tych prekladov.

9.7.2017 21:28:43

Descent
Já Descenta mám. Českého. A mám z něj radost. :) Ale jinak dík.

9.7.2017 21:40:50

a jéje
Už je tu zase .... hate za 3 chyby? Šmarjá vy budete tak dlouho do všech rejt až se nám na to vyser... a budem to mít jen anglicky... Neříkám že mě chyby nevadí, ale nic tragickýho s nestalo, snadno opravitelný a určitě to není tím že by to vydavatel odfláknul. Dělám 20 let v tiskařině tak vím o co jde.

10.7.2017 12:06:20

buďme rádi že je něco?
Zrovna Černý mor bych za chyby nepranýřoval, pokud jsou tam jen ty 3 chyby. I když to pochopitelně zamrzí.
(cz verzi jsem nehrál).

Ovšem argument "moc je nekritizujme, nebo se na to vykašlou a nebude nic" mohl platit tak před pěti lety a teď už neobstojí. O každou hru, která vzbudí ve světě větší ohlas a/ nebo má za sebou úspěšnou Kickstarterovou kampaň má nyní v ČR zájem třeba hned několik vydavatelství.
Takže ano, kritizovat (nikoliv hejtovat) je třeba, jinak si vydavatel bude myslet, že s chybama je to ok, lidi to stejně kupujou.

10.7.2017 12:48:05

kandelabr
To si mě překroutil :) kritika je na místě, ale ne tyhle hejty.

10.7.2017 13:19:12

Edison
ok, v tom případě pardon a jsme na stejné lodi :)

10.7.2017 14:34:08

za mě
Osobně si myslím, že BF tentokrát překlad neodfláklo. Absolutně bez chyby to asi opravdu nejde :). Za mě tedy palec nahoru hru jsem koupil a budu se těšit doufám že na Wulsburg.

12.7.2017 09:51:00

Troška chyb nevadí
Nějaké chyby budou vždycky, chyby v pravidlech neřešte, PŘEPIŠTE PROPISKOU jako já, beztak vám pravidla nakonec pomuchlá malé dítě jako mě. No a karty si opravte přelepkou. Hlavně ať je chyb ze strany vydavatele co nejméně, rychle vydat errata, grafiku na přelepky a všichni budou spokojení. :-)

12.7.2017 10:08:43

Pochodeň
Cz edice : "..........a umístěte žeton dračí žluč ....."

Spravně má být : " a vyberte žeton dračí žluč ....."

25.7.2018 19:41:34

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne Princezna a drak (stará edice)
Carcassonne Princezna a drak (stará edice)
Akt. cena: 569 Kč
Končí za: 1 hodina

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas