Zombicide: Černý mor

xxxxxxxxxo hodnoceno 300x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Černý mor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Arnaud - HeroBox


přeživší Arnaud z Heroboxu, když koukám na jeho dovednosti, tak jeho první modrá dovednost je +1 free Search Action

chápu to správně, že tedy může dělat 2x průzkum za svůj tah a kdyz bude mít Torch ( pochoděň ) tak při průzkumu si vezme z balíku 2x 2x karty ,celkem tedy 4 karet ?
26.12.2017 16:08:45

zlaté pravidlo
V zombicide platí vždy zlaté pravidlo: Každá postava může během své aktivace hledat pouze 1x.

Takže Arnaud má volnou akcí hledaní. Kterou když ve svém tahu použije (ofc pouze v baráku bez zombií), tak už hledat nemůže. On prostě může jednou během svého tahu zadarmo hledat. Ale v žádném případě nemůže hledat ve svém tahu 2x. To neumí v Zombicide: Black Plague nikdo.

Stejně Tak i postava Julian, kterou jsi měl v Hero boxu 1 taky, má první skill "Hold your nose". Tzn. když zabije posledního zombíka ve své zóně, může (i na ulici) provést volnou akci hledání (jakoby zadrží si nos a prohledá tu mrtvolu co zabil). I tohle hledání skrz "Hold your nose", se ale počítá jako hledání, tudíž Julian už znovu v této své aktivaci hledat nemůže.

GLHF

26.12.2017 18:07:40

ok
každý to chápe a dá se to vysvětlit různě, děkuji za informaci

ohledně té pochodně je to tedy správně, když ji mám v ruce, tak si beru 2 karty místo jedné ?

26.12.2017 20:22:47

Torch

Ano je to tak. Případně s ní můžeš zahozením zapálit dračí žluč, ale opět musí být nejdřív v ruce.

Zombicide je pro mě vytéčná hra ale dosti zabugovaná. :(

Myslíš, že pochodeň funguje i u Hold your nose? Kdo ví..... :( :D

26.12.2017 20:34:04

proč ne

nevidím důvod proč by pochoděň nefungovala i u Hold your noise...

26.12.2017 20:47:45

Vybíráme z Bazaru

Dobrodružné výpravy - Vinland, Oklahoma, Lhasa
Dobrodružné výpravy - Vinland, Oklahoma, Lhasa
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas