Zima mrtvých: Cesty osudu

xxxxxxxxoo hodnoceno 405x (Seznam vlastníků)

Zima mrtvých: Cesty osudu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Horror, Zombie, Post-apokalypsa
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Isaac Vega
Jonathan Gilmour
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jaké je to ve dvou?

Chci koupit,láká mě to,ale je to dobrý i ve dvou?
14.2.2015 19:34:37

Ve dvou
Je to fajn. Ve více lidech to je lepší, ale i ve dvou se dá.

Hraješ buďto full coop, případně se dá využít varianta, kterou sám autor publikoval na BGG - vězňovo dilema. Ve zkratce si každý hráč vezme jak tajný cíl zrádce, tak i nezrádce. Pokud se splní cíl mise, tak vyhraje každý hráč, který má splněný i svůj "nezrádcovský" cíl. Pokud ale klesne morálka na nulu, vyhraje ten, který má splněný zrádcovský cíl. ALE pokud ho nemá splněný soupeř. Pokud mají zrádcovský cíl splěněni oba, oba prohrávají.

14.2.2015 19:52:42

Těžké
Hraju zatím s přítelkyní, oba jsme již dá li se říct, žkušenější hráči, ale přijde mě to docela těžké ve dvou.. Ve více budu hrát až během Vánoc..

21.12.2015 19:45:51

dost obtížné
Tak jsme s bratrem zkoušeli hrát ve dvou o víkendu. Na konkrétní jméno scénáře si nevzpomenu, ale šlo o HC verzi vybrat kompletně kartičky alespoň ve dvou lokacích. Odehráli jsme asi tři kola a pak jsme si tak spočítali, že aby to člověk zvládl, tak musí každé kolo vybírat minimálně tři kartičky z obou balíčků (čili alespoň 6 karet za kolo), do toho se starat o kosení zombie, krizové situace atd., což je neskutečně obtížné. Ono by to asi šlo vyhrát, ale to by člověk musel mít hodně štěstí na postavy a vybavení a fakt plánovat, co se udělá.
Nicméně to nijak nekazí můj dojem ze hry, který je skvělý! Je osvěžující mít kooperativku, kde se člověk na výhru musí fakt nadřít :)

4.1.2016 10:36:56

Hra ve dvou
Mam pres Vanoce odehrane ctyri hry ve dvou, tak pridam svuj nazor. Hrali jsme hardcore varianty trech scenaru v rezimu Veznovo dilema. Hlavni poznatek je takovy, ze pokud se jeden hrac rozhodne jet na zradcovsky ukol (prida na reseni krize neco jineho), nema pro druheho smysl plnit hlavni ukol, protoze to sam neda. Oba tedy jedou sve zradcovske ukoly a proto jsme vsechny hry ukoncily nejpozdeji v prubehu tretiho kola (spis ve druhem) - tzn. hra netrva moc dlouho. Resenim krizi, shanenim jidla nebo odpadky se nikdo nezabyva... Jednou se nam povedlo splnit hlavni ukol ve Sberu vzorku, ale jen diky obtiznym zradcovskym ukolum a vyhrali jsem oba. Celkem bych uvital specificke ukoly pro hru dvou hracu, protoze mit ve hre 12 postav ve dvou hracich je celkem nerealne... Hra nas bavi, ale obtiznost ve dvou je skutecne vysoka...

4.1.2016 11:02:03

aisladocz
Průběh, který popisuješ je podle mě špatně zahraný zrádce. I pro zrádce platí, že si vítězství musí tvrdě vybojovat, možná ještě tvrději než nezrádce. Přidávat na krizi špatnou kartu ve druhém kole je hloupost. Scénář je těžké splnit pro dva i bez zrádce, tak klidně většinu hry může zrádce pomáhat, nenápadně plnit svůj úkol a udeřit až ke konci ve chvíli, kdy už druhý nemá šanci změnit stranu, nejlépe svou zradou ukončit hned hru. My jsme hráli zatím 4 hry, vždy jsme jeli na splnění úkolu, ale povedlo se nám vyhrát jen jednou, pomohlo nám to, že jsme měli oba za úkol stavět zátarasy.

4.1.2016 14:09:05

-bacil-
Mne naopak prijde ukol zradce ve dvou lehci (samozrejme zalezi na konkretnich podminkach). Staci poresit druhou/treti podminku (x zbrani, postav, kombinace predmetu atp.) a ta prvni podminka (moralka na nule) se "ignorovanim" potreb kolonie resi sama - krize/odpadky/jidlo/umirani postav snizuji moralku - proto ty konce her ve druhem/tretim kole. Jeden hrac ten hlavni ukol proste sam neda - mozna zkusime hrat s normalni verzi hlavniho ukolu, tam jsou podminky a "zivotni prostor" privetivejsi :)

4.1.2016 14:43:26

Vybíráme z Bazaru

Modern art,  the card game
Modern art, the card game
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 19 minut

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas